Bunny Hop Sorunum

Konu, 'BMX' kısmında oğuzhanarslan tarafından paylaşıldı.

1. oğuzhanarslan

oğuzhanarslan Yeni Üye

Yaklaşık 1 haftadır düzenli olarak çalışıyorum. 20-25 cm yapabiliyorum fakat engel koyduğum zaman yapamayacakmışım gibi geliyor bu yüzden yapamıyorum ve engelin üzerinden zıplayacağım zaman örnek vereyim bir su şişesi yaklaşık 20-25 km hızla gelmem gerekiyor yoksa arka tekerle şişenin üzerinden geçiyorum. Bu herkes için mi böyle yoksa ben mi beceremiyorum kafama takıldı. Kaldırımlara çıkarkende bir anda elimin ayağımın kontrolünü kaybediyorum ve zıplayamıyorum. Sanırım çok fazla heyecan yapıyorum. Nasıl çözebilirim bu sorunlarımı? Zamanla çözülür mü acaba

Edit : Bu arada sormayı unutmuşum. Kendimi sanırım çok fazla zorluyorum. Eve geldikten sonra kollarımı kaldıracak halim kalmıyor. Çok ağır sanırım bisiklet. Yada ben yanlış bir teknik uyguluyorum.

Not: Bisikletim gt slammer

2. ugur_beldeyama

ugur_beldeyama Üye

Seviye:
    bence biraz heyecan yaptığından oluyor. bunu deneyerek çözebilirsin bence yani zamanla yaparsın. :D

3. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    20-25 cm hoplayabiliyosan, bence gerisi gelir :) şimdiden tebrikler :)

benim de bi kaç sorum olucak...
    bi mtb'yle yerden 20-25 cm yükselebilmek için hızın ne kadar olması lazım?
    peki 50 cm için ne kadar hızlanmalıyız?

4. oğuzhanarslan

oğuzhanarslan Yeni Üye

Banada öyle geliyor. Birde kaldırıma çıkarken çok hızlı gitmem gerekiyor yavaş gidersem çıkamıyorum arka tekerlek kaldırıma çarpıyor hep böyle mi olacak ? :)

@CandanC Düz zeminde yaparsan hız farketmiyor fakat bir şeylerin üzerinden atlama veya üzerine çıkma gibi durumlarda tam olarak bilmiyorum ben en az 20-25 km hıza çıkıyorum yoksa arka teker çarpıyor dediğim gibi.

CandanC bunu beğendi.
  5. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    hız uzunlamasına durumda gerekli ,mesela büyük çukurlarda. olduğunuz yerde 25cm zıplayabiliyorsanız 10 km hız bile kaldırıma çıkmaya yeter.
    bence diğer cisimlerden atlayamama sebebiniz, fiziksel olarak hazır olmadığınızdandır sele boyu,pozisyon ve pedal kavrayışı. biraz daha denemeden sonra refleks haline gelecektir.

CandanC bunu beğendi.
  6. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Yanılmıyorsam çok yavaş hızlarda engel aşmak için bisikleti yanlamasına sıçratıyorlar.
    Yani önü yana doğru sıçrattıktan sonra arkayı da vücudu kullanarak yanına çekiyorlar.
    Aksi durumda bisikleti bir metre ileri sıçratmak gerekirdi.
    Bu yana sıçrama hareketinin bir de dönerek yapılanı var.
    Örneğin kaldırıma çıkarken ön tarafı sağa doğru kaldırımın üstüne aldıktan sonra aynı dönme momentini kullanarak arka tekeri de sola atıyorlar.
    Bisiklet 180 derece dönerek kaldırıma çıkmış oluyor.
    Şu anda nerede izlediğimi hatırlamıyorum ama muhtemelen Youtube'da konu hakkında videolar bulabilirsiniz.

CandanC bunu beğendi.
  7. oğuzhanarslan

oğuzhanarslan Yeni Üye

Olduğum yerde zıplamada sorunum yok fakat zıpladıktan sonra tekrar aynı yere düşüyorum ilerlemek istesemde havadayken hiç ileri doğru gidemiyorum.

8. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    [video]http://www.uzmantv.com/bisiklet-nasil-ziplatilir[/video]

sanırım bu video size yardımcı olacaktır

9. malimalix

malimalix Yeni Üye

Bsikletin önce önünü kaldrıp pedal cevrmeden bikaç saniye havada tutmayı blliceksin ( manual ) önünü yükseklige kaldırınca pedalin üstünde sende dik durucaksın geri yaslanmıcaksın ve normal bsikletsiz zıplar gibi zıplayarak gidonu skıca tuttugun içn bisiklette sennle havaya kalkacak bu sizin denge ve zıplamanıza bakar bunu 0-1 km hızlı bile yapablrsinz durdugu yerden 1m kamıştan sol tarafa atlayanlar gördm ne diyim .d

10. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Niçin sol acaba :)
    bende sola iyi atlayışlar yapabiliyorum,ama sağa o kadar iyi değilim. Bacak kontrolü olsa gerek :)

11. malimalix

malimalix Yeni Üye

:) olabilir

12. oğuzhanarslan

oğuzhanarslan Yeni Üye

Valla ön kaldırmayı yıllardır bir türlü beceremedim ama inat ettim bu sefer yapacagım