Bunlardan hangi bisikleti seçerdiniz ?

suat06

Aktif Üye
Tepki
67
Alttaki bilgilere göre hangi bisikleti tercih ederdiniz ? Bu anket neticesinde o bisikleti alacağım :)

Kullanım yeri : Genellikle asfalt, zaman zaman hafif arazi
Fiyat aralığınız : 1300tl ye kadar..

SEDONA BORLA (link)

SEDONA 300 SPORT (link)

SEDONA 820 (link)

GHOST 1100 MAN (link)

SEDONA 321 (link)

Scudo

suat06

Aktif Üye
Tepki
67
@Mustafa T. Erhan

ghost 1100 gerçekten güzel bisiklet. Sedona 300 Sport veya 321 ile kıyaslarsan kalite olarak ne farkı var ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ghost cross 1100 man aynı zamanda benim kullandığım bisikletim(ben ona atım diyorum:D)Aldığımda açmış olduğum konuya bakmanızı tavsiye ederim.
(link)
Şöyle ki Ghost kaliteli bir Alman markası.Alman kalitesi hepimizin malumu(Burada almanlara olan özenim yüzünden değil adamların hakikaten işlerini iyi yapmasıdır.Gönül isterdiki En kaliteli Türk markası demek ama işte:))Sedona Türk markası ve bana söylenene göre atölye şartlarında üretimi yapılıyor.Güzel bisikletleri yok değil ama bana sorarsanız Ghost.
Bunu yıllardır bisiklet sektöründe olan A'dan Z'ye bisikletin her parçasının satışını yapan birinden duydum.Ben aslında Sedona 300 sport modeli düşünüyordum ama söylentiler beni soğuttu.Elbette burada hiçbir kurumu ve markayı karalamak haddim değil.Acizane birikimlerimi ve dahi birinci ağızlardan duyduğum şikayetleri anlatıyorum.Sonuç itibari ile herkes iradesinde hür.Fark olarak daha üst seviye komponentler mevcut.Rahatlık ve ergonomi açısından kadro işin ehli kişiler tarafından dizayne edilip üretiliyor..

suat06

Aktif Üye
Tepki
67
@Mustafa T. Erhan

Okumustum yazını güzel de bisiklet. alman markası olması ve Almanların makine konusundaki ustalığı düşünülünce ghost iyi bir tercih gibi duruyor. Ama yine de yarın yerinde deneyip görecegim internetten sipariş vermekten iyidir.
Gözlemlerine göre bisikletin performansı nasıl ? Bir de tekerlek kalınlığı hafif arazi için iyi mi ?