bundan bisiklet gözlüğü olur mu?

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
(link)

fotodaki gözlüğün siyahından verdi kardeşim hediye olarak. biraz çizilmiş metal çerçevesi filan. ama kullanmıyordu o zaten. al senin olsun dedi :)
bisiklet gözlüğü olur mu sizce?

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@fulham

Bisiklet kullanırken giyim olarak seçtiğimiz her parça için baz alınacak nokta, düşüş anında bizlere zarar vermemesi olmalıdır. Sorunuzun cevabı zaten mesajınızda mevcut, inşallah olmaz ama bir kaza anında size büyük zarar verebilir.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
İLk olarak tabiki olmaz... Bu gözlük imaj türü bir göslük spor gözlüğü değil çünkü...

basar

Daimi Üye
Tepki
189
plastik çerçeveli, plastik camlı olması lazım...

(plastik dediğim polikarbonat tabii ki)

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklette gözlük takmanın genel olarak amacı gözünüze gelen rüzgarı,tozu,böcekleri vb... gibi yabancı maddeleri engellemektedir. ayrıca bazı gözlüklerde olan ter koruyucu sayesinde terinizin gözünüzle olan ilişkisi kesilmektedir. Linkte wermiş olduğunuz gözlük bu nitelikerin hiçbirisini taşımamaktadır. Ama günlük kullanım için oldukça hoş bir model. iyi akşamlar...

• Beğen
Tepkiler: akin

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
çerçeve olarak bencede uygun değil fakat cam olarak ele alırsak oakley camlar dünyadaki en sağlam camlardan biridir yani düşme sırasında kırılmazlar....

• Beğen
Tepkiler: Volkan Çağlar

marule

Daimi Üye
Tepki
406
ben bundan almıştım 1 sene önce, o zmn bisiklet için değil günlük kullanım için almıştım. Günlük kullanımda süper bi gözlük ama bisiklet için bir kaç eksiği var. Bi kere bu gözlük ağır, 1-2 saat bisiklet sürdükten sonra yüzüne yapışıyor ve sanki kafanı aşağı çekiyor. Ter koruyucu, kapalılık vb özellikleri olmadığı için sağdan soldan rüzgar yemesi ve terin kaşlarında birikmesi de bir başka sorunu. Bunun dışında acaip sağlam ben 2-3 kere düşürdüm, camın üstüne çat die düştü bir seferinde hiç bişey olmadı. Bisikletle düşünce de kırılacağını sanmıyorum.

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
oxsy en iyi yorumu yapmış sanırım.Günlük kullanım için iyi ama bisiklet için bence pek uygun değil.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Selamlar bahsettiğin gözlük ile ilgili durumu oxsy çok iyi açıklamış.Bunun dışında fazla paran yok ve gözlük kullanmak gereğini gerçekten farkettiysen hergangi bir hırdatvat dükkanından rahatlıkla bulabileceğin plastik işçi gözlükleri var 2-3lira birşey hiç rüzgar almıyor son derce kullanışlı tavsiye ederim.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
camlarının polikarbon olması bir kaza anında kırılmalarını engelleyecektir. ben günlük iş hayatımda endüstriyel işlerde çalışıyorum polikarbon camlı gözlüğüm gayet sağlam kaç yıldır idare ediyor beni. Julbo marka bir gözlük.