Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bundan bisiklet gözlüğü olur mu?

Konu, 'Giyim' kısmında fulham tarafından paylaşıldı.

1. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    http://oakley.com/pd/2111

fotodaki gözlüğün siyahından verdi kardeşim hediye olarak. biraz çizilmiş metal çerçevesi filan. ama kullanmıyordu o zaten. al senin olsun dedi :)
    bisiklet gözlüğü olur mu sizce?

2. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet kullanırken giyim olarak seçtiğimiz her parça için baz alınacak nokta, düşüş anında bizlere zarar vermemesi olmalıdır. Sorunuzun cevabı zaten mesajınızda mevcut, inşallah olmaz ama bir kaza anında size büyük zarar verebilir.

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İLk olarak tabiki olmaz... Bu gözlük imaj türü bir göslük spor gözlüğü değil çünkü...

4. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    plastik çerçeveli, plastik camlı olması lazım...

(plastik dediğim polikarbonat tabii ki)

5. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bisiklette gözlük takmanın genel olarak amacı gözünüze gelen rüzgarı,tozu,böcekleri vb... gibi yabancı maddeleri engellemektedir. ayrıca bazı gözlüklerde olan ter koruyucu sayesinde terinizin gözünüzle olan ilişkisi kesilmektedir. Linkte wermiş olduğunuz gözlük bu nitelikerin hiçbirisini taşımamaktadır. Ama günlük kullanım için oldukça hoş bir model. iyi akşamlar...

akin bunu beğendi.
  6. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    çerçeve olarak bencede uygun değil fakat cam olarak ele alırsak oakley camlar dünyadaki en sağlam camlardan biridir yani düşme sırasında kırılmazlar....

Volkan Çağlar bunu beğendi.
  7. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben bundan almıştım 1 sene önce, o zmn bisiklet için değil günlük kullanım için almıştım. Günlük kullanımda süper bi gözlük ama bisiklet için bir kaç eksiği var. Bi kere bu gözlük ağır, 1-2 saat bisiklet sürdükten sonra yüzüne yapışıyor ve sanki kafanı aşağı çekiyor. Ter koruyucu, kapalılık vb özellikleri olmadığı için sağdan soldan rüzgar yemesi ve terin kaşlarında birikmesi de bir başka sorunu. Bunun dışında acaip sağlam ben 2-3 kere düşürdüm, camın üstüne çat die düştü bir seferinde hiç bişey olmadı. Bisikletle düşünce de kırılacağını sanmıyorum.

8. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    oxsy en iyi yorumu yapmış sanırım.Günlük kullanım için iyi ama bisiklet için bence pek uygun değil.

9. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Selamlar bahsettiğin gözlük ile ilgili durumu oxsy çok iyi açıklamış.Bunun dışında fazla paran yok ve gözlük kullanmak gereğini gerçekten farkettiysen hergangi bir hırdatvat dükkanından rahatlıkla bulabileceğin plastik işçi gözlükleri var 2-3lira birşey hiç rüzgar almıyor son derce kullanışlı tavsiye ederim.

10. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    camlarının polikarbon olması bir kaza anında kırılmalarını engelleyecektir. ben günlük iş hayatımda endüstriyel işlerde çalışıyorum polikarbon camlı gözlüğüm gayet sağlam kaç yıldır idare ediyor beni. Julbo marka bir gözlük.