Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bulgaristan-Yunanistan Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında oguzh4n tarafından paylaşıldı.

1. oguzh4n

oguzh4n Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar Kafamda Ağustos 10 dan sonra max 2 haftalık olacak şekilde kısa Bulgaristan Yunanistan Turu planlıyorum şu an elimde fırsat var sınırı rahat geçebilmek için ama daha önce hiç bu şekilde tur yapmadığımdan ve tek başıma olduğumdan biraz çekinmiyor değilim. Hani bir korkum yok ama yolda da psikolojik olarak zorlanacağımı hissediyorum, eğer varsa bende katılabilirim veya şöyle yapalım bende gelirim diyen her türlü görüş ve öneriye açığım. Yaşım 24 kondüsyonum çok iyi değildir ama yerlerde de değildir günde ortalama 80-100 km min. yapabileceğimi düşünüyorum. Konuyu şu anda buraya açtım umarım moderatorlar uygun yere taşırlar. Herkese iyi akşamlar kazasız belasız sürüşler...

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  2. Cemil Dada

Cemil Dada Everybody Knows

Adı:
    Cemil Dada
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Böyle bir tur yapmayı çok isterim ama pasaportum yok. Pasaport edindiğimde bu başlık altına yine yazıcam. Umarım siz o güne dek isteğinizi çoktan gerçekleştirmiş olursunuz. İyi şanslar...

3. oguzh4n

oguzh4n Yeni Üye

Seviye:
    Aslına bakarsanız benimde son yazım vizesiz girebilmek için, o yüzden bu kadar istekliyim bu konuda. Hayırlısı diyelim en kötü 3-5 günlüğüne burgas varna taraflarına gitmeyi düşünüyorum arkadaş bulamasam bile, bakalım zaman ne gösterecek eğer gidersem bende bu başlığa yazacam herşeyi. Umarım sizinde işiniz rast giderde isteğinizi bir gün gerçekleştirirsiniz biz de buralardan görürüz ), iyi dilekleriniz için teşekkürler, kazasız belasız sürüşler, iyi şanslar size de.. )

Cemil Dada bunu beğendi.
  4. Recep Furkan Zengin

Recep Furkan Zengin Yeni Üye

Adı:
    Furkan Zengin
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhabalar, böyle bir tura katılabilirim uygun şartlar olursa mesajlaşalım :)

5. NEJdet Yılmaz

NEJdet Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Bayramda kırklareli,burgas,nesebar,varna turu yaptım. Çok güzel bir tur oldu. Kesinlikle öneririm. Yollar dar fakat hiç sıkıştırılmadık. Konaklama içinde sana bir kaç önerim olabilir. Kondusyonunu geliştir, çok zorlu yokuşlar var kırklareli varna arasında en uzunu 9 km idi sanırım yüzde sekiz eğimle ; )

mersault bunu beğendi.
  6. oguzh4n

oguzh4n Yeni Üye

Seviye:
    Merak ettigim bir suru sey var yollar nasil genel anlamda bende derekoyden cikip sahil yolundan gitmek istiyorum, eğim cok mu gerci yavaş cikarim problem degil ama, yol civarinda veyahut deniz kenari gibi yerlerde kamp atacak alanlar mevcut mudur ?, Hostelde vs kalirken bisikletleri nereye biraktiniz ? Yer tavsiyelerinizide bekliyorum tabiki veyahut buraya kesinlikle git gor dediginiz yerler varsa yazin lutfen ). Siz bisikletle mi gidip dondunuz yani ayni yoldan mi ?, Son olarak bulgaristanda hic problem yasadini mi bulgar halkinin yaklasimi nasil ? Pek ingilizcem yok ama ruscam var onunla idare edebilir miyim ? Son dedim ama baya oldu )) Simdiden tesekkurler, iyi gunler dilerim.

Отправлено с моего Redmi 3 через Tapatalk

edge35 bunu beğendi.
  7. NEJdet Yılmaz

NEJdet Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Sondan başlayayım cevaplamaya rusça anlaşabilirsin sıkıntı çok fazla yaşamazsın. Bulgaristanda hiç sıkıntı yaşamadık. Yolda çok saygılılardı. Halkıda yardımsever. Kırklarelinden başlangıç varnaya kadar hiç araç kullanmadık dönüşü ise varnadan otobüsle direk istanbula geldik. Burgas ve varnada çok güzel iki park var. Park nasıl olurun cevabı onları gör. Nesebara kesinlikle uğra ve bir gününü oraya ayır turistik bir yer ve plajlarıda çok güzel. Hotelde kaldık varna harici bisikletleri hep içeriye aldık odaya değil tabi bodrum katı falan. Kaldığımız yerlerin kartlarını sana atarım. Nesebarda kesinlikle kal dediğim bir pansiyon var. İsimleeini salı eve gidince atıcam. Yolları ciddi anlamda yokuşlu 8 km 10 km arası aralıksız rampaları mevcut yüzde 8 9 civarı kamp alanı varnaya kadar sadece bir tane kamp alanı gördüm tabi aralarda vardır mutlaka ama görmedim. Biz dereköyden burgasa sahilden değilde içerdeki yoldan gittik. Yol çok güzeldi sürekli ağaç gölgelerinde sürdük.

nonsteril bunu beğendi.
  8. Arkon

Arkon Yeni Üye

Adı:
    Ugur
    Bisiklet:
    b'Twin
    Hazırda shengen vizem var, bisikletim var kaç gündür Yunanistan turu yapsam diye aklımdan geçiriyordum. zamanı uydurabilirsek ben varım.

9. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben sömestrda arabayla:D gidicem inşallah borovetse , güvenlik için ulaşabileceğin biryere el fenerli şok cihazı almanı öneririm,gerek 2 ayaklı gerek 4 ayaklılar için :)

10. NEJdet Yılmaz

NEJdet Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    İki hafta içinde bir ihtimal kırklareline otobüsle gidip ordan burgas üzerinden nesebar yapıp geri dönücem cuma gecesi 3 otobüsü ile çıkıp sabah 7 de kırklarelinden pedal çevirmeye başlıyacağım. Cumartesi gecesi nesebarda kalıp pazar günü aynı şekilde geri dönücem. 170 km gidiş 170 km dönüş gelmek isteyen olursa beklerim

11. oguzh4n

oguzh4n Yeni Üye

Seviye:
    @NEJdet Yılmaz Gelmek isteyen olur belki de bu tempoya ayak uydurabilecek zor bulunur )). Dereköy sınır kapısına doğru olan yollarıda biliyorum rampalı inişli çıkışlı biraz zorlayıcı yani size köstek olmayacağımı bilsem geleyim derim ama şu anki kondüsyonum kaldırmaz diye düşünüyorum.

12. NEJdet Yılmaz

NEJdet Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    İlk gidişte benimde gözümü çok korkutmuştu ama bir sıkıntı çıkmadı ; )

13. CeyhanV

CeyhanV Yeni Üye

Adı:
    Ceyhan
    Merhaba, Lüleburgaz' da oturuyorum. İki hafta sonra muhtemelen arabayla şahsi bir iş için Bulgaristan' da olacağım. Aynı zamana denk gelmez ise ben de katılmak isterim. Faydası olur mu bilmem aç kalmayacak kadar Bulgarca da biliyorum.