Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugünkü maceralarım ve sonunda pes edişim

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Oğuzhan k tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Hava müthiş oh!! dedim hadi arkadaşımla bir tur yapalım;aradım buluşduk düşdük yollara neyse kadiköye,ordan,caddebostan sahile ohoooo insan seli kornamı bütün gün susturmak istedim ama ne mümkün!!!!!bisiklet yolunda yanyana yürüyen aklı beyni kıt liseli aşıklar,sağdan gitmesi gerekirken soldan üstünüze gelen bisikletci arkadaşlar(yani en çok koyanda buuuu)bari siz yapmayın yaaaa!!!!!! yaşlı teyzeler amcalar hadi onları geçdim çocuklar,patenciler offff alllahım offff aman kaza olmasın,aman şuna çarpmayayım aman şu aman buuuu derken allahım sabır ver allahım sabır ver yolda fatiha okuyorum arkadaşım ayrı zorlanıyor ben ayrı baktım olacak gibi değil az durduk dinlendik ama bu ülke,insanlarımız malesef bitmiş bu kadar saygısızlık olmaz valla en sonunda evi satıp egeye akdenize gideceğim burda yaşanmaz bune abiii yaaa ne can güvenliği,nerde yürüdüğünden haberi olmayan insanlar ondan sonra sen agresifsin çok merak ediyorum başkası olsa ne olacak yada ne yapardı.yani din adamı olsan delirmemen içden değil bırak normal vatandaşı trafikde araba kullanmak eziyet öylemi ya bide bisikletci arkadaşlarıma soruyorum acaba hangisi daha büyük eziyet.

dohansen bunu beğendi.
  2. Yılmaz Adıgüzel

Yılmaz Adıgüzel Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Doğru dersin kardeşim İSTANBUL başlı başına sıkıntı tam bir imtihan şehri! Açıkcası bende gitmeyi istiyorum bu şehirden ama nafile..

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Oğuzhan Bey, dediğiniz gibi İstanbul zor şehir..
    Kız arkadaşımla evlenince İzmir'e taşınmayı düşünüyoruz biz de =)

Ama böyle şeylerden sevdiğiniz bir sporu bırakmayın derim..
    İnsanı sinir ediyorlar, benim de başıma çok geliyor ama bunu biraz da stres atma durumu olarak görün..
    Laf söyleyin, kavga etmeyecek şekilde sesinizi yükseltin, sinirinizi atın yani =)
    Çok rahatsız oluyorsanız, insanların çıkmadığı saatlerde bisiklet sürmeye çıkın (sabah veya gece).
    Veya arabaların az olduğu yollarda sağdan sağdan gidin..

Ama sakın bir kaç tane kural tanımaz insan yüzünden keyfinizi bozmayın..
    Bu tip insanlardan nereye giderseniz var. İzmir de olsa, İstanbul da olsa Ankara da olsa hepsinde.. Ama İstanbul'un nüfusu fazla diye burada daha fazla var =).
    Önemli olan "hee, evet evet, hı hı" deyip geçebilmek..

Boş verin siz, keyfinize bakın =)..

Onur Gençoğlu ve ihtiyar bunu beğendi.
  4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Yani öyle bir sabır varki bende aslında yada daha doğrusu vardı;artık azalıyor ya ben çok sağlam dayak yiyeceğim yada birini fena yapacağım ara yola kaçıyorum hopp karşıdan koca arabalı biri ya diyorum olabilir normaldir araç bu gelecek hadi diyorum e-5 den gideyim e bu sefer gideceğim yönde sıkıntı yol verecekler de sen yönüne gideceksin,iti,kopuğu ve uğursuzu onuda geçdim bisikletli bazı dangalaklar.sen sağdan gidiyon herif üstüne geliyor.bisiklet yolunda yürüyenler uyarıyorsun eee diyor öbür tarafdan geçsene biz bu bisikletleri nerde süreceğiz arkadaşlar yaaaaaa.keyfime bakacağımda hani keyif herhalde olmadı biz gene dağ bisikleti alacağım dağ bayır dolaşacağım bari buradki 2 ayaklı hayvanlardan oradaki gerçek hayvanlar beni daha iyi anlar şehir bisikleti isteyen varsa ben dağ bisikleti ile değişirim valla hiç sorun değil orman bile burdan iyidir yaaaa..........

ihtiyar bunu beğendi.
  5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İstanbulu bırakan biri olarak orayı özlerim hep :), kalabalığı insanı kötü tabi diyecek bir sözüm yok, daha sakin rotalarda turlamanızı tavsiye ederim yada sabahtan çıkmak lazım.

Semih_ÇELİK bunu beğendi.
  6. Gökhan kocatepe

Gökhan kocatepe Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Burası Türkiye deyip geçeceksin abi..:)

7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Mustafa bey sabah 5 de kalkıyorum 6 da işbaşı;saat 12:30 da işim bitiyor hafta sonlarıda dahil daha erken çıkmak zor.bazen diğer işimle ilgili müşterilerim arıyor ozaman oraya gidiyorum.bisikletle değil tabi aracımla gidiyorum.ne zaman vakit bulursam ozaman biniyorum.koca şehir bana uymaz tabiii ben ona uymalıyım artık nasıl olacak bakacağız.

8. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    ahhh be kardeşim zaten sevmesem bu ülkeyi basıp gidecem ama ya sabır diyoruz işte...

9. can coskun

can coskun Üye

Seviye:
    Hafta icin hergun bostancidaki evimden sabah 6.30 da cikip sahilden dalyana kadar donuyorum..
    Bence sahil icin en guzel zaman ve saat dilimi sabah saatleridir..haftasonu sahilde yurumek bile imkansizlasirkem bisikletle oraya girmek spordan cok eziyet verir..
    Haftasonlari en guzeli mangalcilar sahil yolunu kapatmadan sahilden bostanci kartal turu yapmak bence..hatta bircok bisiklet grubunu gorebilir , katilabilir , takip edebilirsiniz..

10. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    O saatlerde keşke ama zor iş saatim özelikle kadiköy moda'dan(özellikle sahilden caddebostan sahile ve hatta kartal sahile gidiyorum çünkü en fazla sevdiğim yerler) ama bu arada ordaki yaşayanlara,oturanlarada helal olsun bisiklet yolu nerelerine batmış merak ediyorum (size lafım yok ve sadece bu yola bu kadar kafa takan rahatsızlara lafım)...

11. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    hiç gitmeyi düşünmeyin abi anadolunun diğer köşelerinde henüz insanlaşamamış canlılar o kadar fazlaki. en geç 6 ay sonra geri dönüp hepsinin önüne fırlamasını özlersiniz baska bişi demiyorum. bisiklet yolunu kullanmak zorunda değilsiniz şehir hız sınırlarında çıkın trafiğe hem performansınız artar hemde engellere takılmamış olursunuz.

12. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aman diyeyim, şuçsuzken suçlu duruma düşmemek lazım:

ihtiyar bunu beğendi.
  13. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Şu benim profil resmimdeki alev almış bisikletli resmi varya o hızdan alev alıyor ben öfkeden;nasıl olacak bakalım bu işler yüce rabbim verir o rahatlamayıda sıkıntıyıda alır ama sonrası nereye gitsek aynı ha yol ha bisiklet yolu ha e-5 ha başka yer.

14. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu hayatda dikkat ederseniz en çok ezilen sorun sıkıntı yaşayanların kurallara uyanların olduğunu görürsünüz. kulağa su kacırmadan hayatın ve şartların seyrinde sınırları aşmanın,zorlamanın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

15. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    ah be sevgili kardeşim benim şu kuralcı ve idealist kafam;bakma çok dayaklık adamım aslında istesemde olmuyorki sağdan mı gidilecek peki sağdan,kaskmı takılacak ok takalım ışıklara dikkat hızına dikkat sağlığına dikkat herşeyin başı saygı kurallar o bu derken artık nasıl olacak herhalde '''' ya bu deveyi güdeceğim yada bu diyardan gideceğim'''''

16. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    O alevi bende alıyorum öfkeden, bugün kaynaklar dönüşünde 55 ile gidiyorum hafif iniş birazda asıldım pedallara neyse yolun solundan gitmem gerek yol ileride 2ye ayrılıyor çünkü. O sırada arkadan 34 plakalı embesilin biri yanaştı dibime kadar kornaya basa basa dibime kadar girdi. Km saatine bakıyorum hız 55 km gösteriyor ve şehiriçindeyiz. Sağa geçsem bu sefer başka yola sapacağım. Neyse adam yanıma gelince baya bağırdım ona duydu yanında aileside vadı galiba. Hiç durmadan devam etti. Tam içimdekileri söyleyemediğim için sinirden alev alarak takıldım peşine. Arkadaş, bucada her daim trafikten adım atamazsın şansıma o saatte trafik yoktu hiç adamı yakalayamadım. Sinirden nevrim döndü kavşağa o hız girdim aracın birine ortadan çarpıyordum. Altımda yol bisikleti var idi. 2 frene birden asıldım arka teker kaydı yan yan kaya kaya çarpacağım arabaya doğru yol almaya devam ettim. Arabaya 30-40 cm kala durdum spd yi de çıkardım düşmeden. Ucuz atlattım. Hala sinirim tepemde nasıl olacak böyle bilemiyorum.

17. erlikan

erlikan Üye

Seviye:
    fatih sarıyer turundan simdi geldım dehset trafık var bır anda onume gecıp duran taksıler ufacık olan emnıyet serıdınde yuruyen ınsanlar hepsıne tamam bunlara alıstım artık da emınonunde sırf hava atmak ıcın arkamdan gelıp yanımda benı korkutmak ıcın gazı kokleyen motorcu bı ınsan evladına denk geldım ya resmen motorun sesınden korktum adam bıranda dıbımde bıttı gazı kokledı
    sımdı bu adama ne denır oda ıkı teker buda onunda kaportası govdesı bununda ..haklısınız burası türkiye istanbul nokta

18. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hafta sonu evimde oturuyorum ve bu yazılanları kahvemi içerek okuyorum :)

Şaka yahu kızmayın :D

Elbette aynı şeyleri bende yaşıyorum, hepimiz yaşıyoruz.Ama milyonlarca insandan bahsediyoruz burada.Bence düzeltme ihtimali fikrinden vazgeçelim.Ben uyum sağlamayı öneriyorum.

Fiziki şartlar dar sahil şeritlerinde ve şehir içindeki diğer yerlerde hem kaldırım hem bisiklet yoluna ya uygun değil, ya da yaya trafiği çok fazla olduğu için ve yayaların öküz olmasından dolayı kullanmaya uygun değil.Yoldan gideceksek de bir böcek psikolojisine bürünüp kendimizi kollayarak kenardan gitmek sağlık açısından daha faydalı.Ben motorla dahi şeridi nadiren ortalarım. 80'le gitsem 100'le, 100'le gitsem 120 ile birisi mutlaka gelip enseme yapışır.Ülke manyaklar ülkesi.Bunu halen anlamadıysanız bilmiyorum ki ne diyeyim? :(

19. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Wala bende şuan çelişkiler içindeyim . ögrencı halımle bırıktırebılecegım kadarıyla 2 bın tle yakın bır butceyle yenı bır bısıklet almak ıstıyorum ama benımde yasadıgım ve forumda gordugum bu tur olaylar bazen aklıma gelıyor canımı sıkıyor . Bazen arkadaslarım napacan oglum araban var keyfıne bak dıyorlar (araba benım degıl eve ait ). Aslında bıraz dusununce ordan burdan laf yıyecegıne bın arabaya ac muzıgını gez dolas . sporunu spor salonlarında veya dogal kosularda da yaparsın dıyor ıcımdekı ses . Ama dıger yandan da aklıma bısıkletle gezılıp gorulecek o guzel yerler yada yapılan antrenmanlar gelınce de butun olumsuzlukları unutuyorum acıkcası :D Bakalım durum ne olacak .

20. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kartal-Kadıköy arası gidiş ve dönüşte dün araç yolunu daha çok kullandım. Sadece dönüşte deniz tarafındaki yolu Küçükyalı'ya kadar gitmeyi düşünürken karşıma bebek arabası kullanan bir hanım abla çıktı. Durup burası bisiklet yolu hanımefendi dedim ve aldığım cevap şu oldu "kör değilim görüyorum". :D

Allah o yolda bisiklet kullananlara sabır versin. :) Dün önüme en az 3-4 çocuk atladı. Sağdan gitmesi gerekirken soldan soldan üstüme bir kaç kişi geldi. Dengesiz şekilde sağına soluna bakmadan yürüyenler de cabası.