Bugün yaşadığım saçmalık ve kavga

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Çağrı Fatih Yamalı

kimseyle işin olmayacağı kesin..neden dersen bisikletle yaşayan yaşamayı bilen adamdır güzel adamdır huzur seven adamdır..böle adamın ne işi olsun ama işte oluyo böyle şeyler ne yapcaksın İT ÜRÜ,KERVAN YÜRÜR diyeceksin pedallamaya devam :D yargılamıorumda ben olsam belki kaskı çıkarır kafasına vururdum buarada sela çıkarma numarasıda iyimiş inşallah lazım olmaz ama mecbur kalır kendimi savunmak zorunda kalırsam aklımda bulunsun :D

• Beğen
Tepkiler: SerdarK.
Scudo

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Her ne kadar kötü birşey yapmış olduysanızda çok iyi yapmışsınız tebrikler,elinize sağlık :D

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
sen yaya çizgini geçmediysen yanındaki arabalara demiş olabilir sonrasındada ne diyon sen demiş oda belki sana demediği için şaşırdı diyemi böyle dedi bilmiyorum
en sevmediğim şey bisikletliyiz diye her yaptığımız doğru değil bazen bende buna kapılıyorum giriyorsun doktorların olduğu facebook sayfasına onlarda öle laf kondurmuyorlar doktorlara
ama çoğu insanın sabır ve anlayış yönünde bayağı bi kıt olduğuda gerçek
olayı yaşamadığım için o haklı bu haklı diyemem övünecek bir tarafınıda göremiyorum

• Beğen
Tepkiler: Can incesu

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
@Efe Cycler

Eyvallah :)

Y
@Mehmet H.

Yanımdaki arabaları ittirmedi. Beni ittirdi. Adam tamamen beni hedef almıştı senin anlayacağın.

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Iyi yapmissin ben de boyle bir olay yasadim yasiyacagim da iri yari biriyim hiddetlenince geri vitese takiyolar genelde...bi daha bisikletliye boyle saygisizca yaklasirsa kafatasini kirsinlar o zaman belki akillanir..)) bu arada yasal olarak kirmizi isikta durmak zorundayiz ve bisiklet yolu olan guzergahlarda tasit yolunu kullanmamiz yasal degil..ama performans surusu yapan bisikletlileri bisiklet yolu kesmiyor tabiiki..ayrica bisiklet yolu kafasi oturmamis..yaya ve park etmis arac dolu...kanun cercevesinde olan durumlarimizda dayilanan herkese kaskin tadini tattirmak lazim..Ellerine saglik ))

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
helal olsun sana bazilarina bunlari yapmak gerekiyo

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
@osman adalı

Dedikleriniz hepsinde haklısınız :) Teşekkür ederim :)

@sezer_57

En son çaremiz olmalı :)

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
bizim milletimizin başina ne geliyosa %85 cahillikten geliyor.

• Beğen
Tepkiler: SerdarK.

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@Çağrı Fatih Yamalı

Arkadaşlar lütfen paylaşımlara dikkat kırmızı ışık herkes için yayada geçerli bebek arabasınada sadece cezası yok ceza yok demek kurallara uymamak demek değil bizler kurallara uyalımki bisiklet sporcularının ne kadar ileri seviyede oldukları görülsün kurallar ve yasaklar hak lar içindir hak yemiyelim yedirmiyelim

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
@Can incesu

Diğer yorumlarda açıklama yapmıştım bununla ilgili. Kural ihlali yapmadım. Sadece kafama takılan bir şeydi ve onun burada düzeltilmesini istedim. Arkadaşlarda sağolsunlar gerekli bilgileri verdiler.

Can incesu

Üye
Tepki
31
İsim
Can
Bisiklet
Carraro
@Çağrı Fatih Yamalı

Yaptınız demedim sadece yazıyı okuyup yanlış anlayabilecek arkadaşlara uyarıda bulunmak istedim biraz bende kuralcıyım arabada motorda yada bisiklet sürerken bütün kurallara harfiyen uyarım uymayanlarla genelde tatlı dil ile çözüme ulaşır mantığın Bittiği yerde hayvanı duygalarımı kullanarak :) gereken Kuralı kişiye anlatırım :) tabi dediğim gibi kavga olmaması bir beyfendiye yakışacak özelllikdir hepimiz bazen kaybedebiliyoruz :)

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Bizim millet amiyane tabirle geri vites yapmayı bilmiyor. Çanakkale'den kalma bir alışkanlık. Bunlar bizi biz yapan şeyler. Kavgacı bir milletiz biz. Hep böyle olmuş. O yüzden ben bu durumu normal karşılıyorum.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
@Can incesu

Kesinlikle. Asla milletle işim olmaz ayaklarım pedaldaysa. Bu bir istisna ve kaidemi bozmayacak :)
@Atilla Gobel

Bir özet daha :)

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@Can incesu

Kırmızı ışıkta geçmenin karşılığında idari para cezası var.Bununla ilgili husus (link) m.47'de yer alıyor.Bu madde bisikletlileri de kapsamakta.

Trafik işaretlerine uyma:
Madde 47–Karayollarından faydalananlar aşağıdaki sıralamaya göre;
a) Trafiği düzenleme ve denetimle görevli trafik zabıtası veya özel kıyafetli veya işaret taşıyan diğer yetkili kişilerin uyarı ve işaretlerine,
b) Trafik ışıklarına,
c) Trafik işaret levhaları,cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususlara,
d)Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural,yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere,
Uymak zorundadırlar.
(Değişik: 21/5/1997-4262/4 md.)
Trafik zabıtası veya diğer yetkililerin dur işaretlerine, ışıklı trafik işaretlerinden kırmızı renkli olanına veya sesli işaretlere uymayan sürücüler, 3 600 000 lira, diğer trafik işaretlerine uymayan sürücüler,
1 800 000 lira para cezası ile cezalandırılırlar.

Kanunun son hali değil bu,para cezasının miktarı değişti.

• Beğen
Tepkiler: Can incesu

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En güzelini yapmışsın. İnsan gibi laftan anlamayana böyle yapmak gerekiyor son çare.

Tepki
71
Bisiklet
Orbea
Yüzünde yaramaz bir çocuk gülümsemesiyle ön kaldırarak devam etmeseydin keşke.