Bugün yaşadığım olay

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamak gerekiyor arkadaşlar. Bu tipleri görünce ister en dipten sürün, ister kenara çekilip bekleyin. Şakası yok, tedbir almak gerekiyor.

Dün öğlen saatinde turdan dönüyoruz. Bağlantı noktasından yola girdim, baktım Megane 2 bir araç geliyor. Bayır aşağı olduğundan kontrollü bir şekilde yavaşlayarak sağa çektim. Ben sağa kaçtıkça adam geliyor. Adi ihtiyar çukurdan mı kaçmak istedi ne, az daha altına alacaktı beni.

• Beğen
Tepkiler: Berke
Scudo

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Geçmiş olsun. Geçen günlerde de bir traktör sürücüsü bana elmi salladı yoksa küfürmü etti anlamadım. Her ihtimale karşı biber gazı bulundurun yanınızda. :) Direk çözüm

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hakan ÇELİK

Biber gazini vatandas kullandigi takdirde silah kullanmaktan yargilaniyor ve hapis cezasi var uyarmis olayim :) Emsal dava gecenlerde gazetelerde idi.

Bu arada Berke 1903 gecmis olsun. Ben insanlari araclarina gore yargilama taraftari degilim ama belli kultur -daha dogrusu kultursuzluk- seviyeleri, belli sembol ve markalarda yogunlasiyor maalesef. Bisiklet uzerinde de kendini bilmez deliler yok degil acikcasi. Daha gecen gun yolda giderken bisikletli surucu kaldirimdan ucarak yola girdi ve karsidaki yan yola daldi. Ani fren yapan araba surucusu park halindeki arabaya carpiyordu direksiyonu kirinca. Yolcu koltugundaki teyze kafasini yan cama carpti fenalik geciriyordu.
Kisacasi kimseyi siniflandirmak istemem ama her tip aracta her tip insan oldugu surece, hepimizin duyarli ve trafikte saygili suruculerle karsilasmasini ve kurallara uymasini diliyorum...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet ertuğrul duyan

Hocam mercedes isterse 70 model olsun yine içindekinin seviyesi bellidir :) Geneli şahin, bitik her yeri kırık dökük vuruk olan araç sürücülerini ele almıştım o yorumda :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mustafa genç

Dolmuş dediğin araba ford transit gibi araçlar, İstanbul'da onu otobüsle yapıyorlar :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mtkeskin

Size de geçmiş olsun hocam o zaman :(

@Hakan ÇELİK

Aslında iyi fikir, yaz aylarında işe yarar herhangi bir durumda sağa çekip bekleyeceksin sonra arabanın arkasından gideceksin ışıklarda camdan içeri sıkacaksın en güzeli bunu yapmak lazım :)

@suat akman

İllaki bisiklette de kendi bilmezler var ama çok sık değil o durum, bu araba ile sıkıştırma işi alışkanlık haline gelmiş gibi görünüyor. Duyarlı sürücülerde var geçen gün yine aynı yoldayım, şerit kazı çalışmasından dolayı tek şeride düşmüştü yanımda bir tane Q7 sürücüsü vardı geç kardeşim kolay gelsin demişti.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Enes bey, aynısını ben diyecektim. Gökhan kardeşimizin dediği gibi gençler bizi iplemiyor ya da başka birşey bilemiyorum. Fakat yaşlılar daha çok saygılı bize ( gençlere oranla) Yol veriyolar dikkatli ol araba çarpmasın diyorlar. Traktör olayı yaşadım ben fakat dün bodrum yolundan gelirken milasa Yine bi traktör yanıma geldi kolay gelsin kardeşim dikkatli ol dedi gitti. Vallaha çok saygılılar. Bu arada Suat Bey, dediğiniz haberi bende okudum geçenler de baya moralimi bozmuştu açıkçası. Hatta bilirsiniz forumda bunla ilgili yeni bir başlık bile açıldı. Lakin o uygulamanın çoktandır anayasada var olduğu ortaya çıktı. :) Sonuçta bunu bilerek sıkmıyoruz biz savunma amaçlı kullanıcaz. :) Dikkatlı olacağım bu konuda teşekkürler ama bir sıkıntı olmaz herhalde :)

• Beğen

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hakan ÇELİK
Bodrum tarafındayken haber verip ugrasaydiniz. Bi cayimizi kahvemizi icerdiniz :) Buralardaysanız beklerim...

Tepki
8
Bisiklet
Cannondale
Bir kaç yıl önce ben daha bisiklete yeni başlamıştım MTB kullandığım için toprak, çakıl o tip yollarda kullanıyordum genelde. 1 yaşlı adam vardı bir yanıma gelir misin dedi gittim adam bastonuyla dövmeye başladı beni :eek: sırtımda fena izler kalmıştı ya 2-3 hafta acısı geçmemişti :agla:

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@suat akman

Birgün Turgutreise kadar gitmeyi düşünüyorum. Beraber turlamak isterim :)

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
Ben plakadan genelleme yapacağım ferhat bey böyle bir genelleme yapmayın desede şöyleki burası küçük bir belde yazın tıklım tıklım dolar genelde gelenler 34-06-16 plakalardır 34 ve 16 plakalılardan çok şikayetçiyim 16 plakalı ki içinde gençler olunca çok tehlikeli oluyorlar şuursuzca kullanıyorlar arabayı umurlarında değil hiçbirşey 34 plakalılar zaten genç yaşlı farketmiyor yollar benim istediğim yere park ederim istediğim yerde beklerim istediğim yerde istediğim şekilde sürerim mantığındalar buranın plakası 10 dur 10 plaka genelde bisikletliye saygılıdır (şahin doğan kartal farketmez) arkadan gelip benim önüme geçemese bile bekler korna çalmaz sıkıştırmaz 11 yıl oldu burada yaşayalı 11 yıllık tecrübemdir.

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@Ahmet Ali Demir

Dedenin akli dengesi yerinde miydi:) Adamın gözler de iyi görmüyorsa belki seni haylaz torunuyla karıştırmıştır. En azından dedenin bastonunu alsaydın elinden bari, adamın sana vurmasını durdurmak için. Neyse artık geçmiş olsun. Dedenin kafa gidikse ne yaptığını bile bilmiyordur belki:) Bu durumda en iyisi kaçman. Dede nasılsa sana yetişemez kaplumbağa hızıyla.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan YILDIZ

Hocam keşke önceki yorumları da okusan... Forumdaki arkadaşlarım, abilerim, amcalarım, dayılarım üstüne alınmasın diyorum. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçtiğimiz pazar Çatalca turundan dönüşte, metrobüsün yanındaki yolda, Yenibosna-Bakırköy arasında saat 22.00-22.30 arası arabaların çok yoğun bir şekilde sağa doğru döndüğü bir kavşakta, bir araç bizim için hızını keserek arkasında gelen onlarca aracı yavaşlatıp bize yol verdi. Çok hoşumuza gitti, keşke hep böyle iyi insanlara denk gelsek :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özgür KK

Keşke hocam olacak bazı şeyler düzelecek gibi ama zaman lazım :)