Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugün Şile otobanında bir kaza oldu..

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Tolga Ayla tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle bu konuyu açıp açmamakta çok kararsız kaldım zira kazaya maruz kalan kardeşimizin hasta hakkı adına suskunluk hakkını kullanmak isteyebileceğini düşündüm..

Sonra bisiklet sezonunun açıldığı bu dönemlerde pedalseverlerin aynı hatayı yapmamaları konusunda bir pedalsever olarak sizleri uyarmakta kendimi borçlu saydım..

Şile otobanında Ömerliden İstanbul istikametine giderken rampada bir bisikletçinin kamyonla bir kazaya karıştığı anonsu olay yerine en yakın ambulans birimine acil vaka olarak verildi.

Telefonla komuta kontrol merkezimizi arayarak olay yerine bizimde yakın olduğumuzu ve ikinci ambulans olarak çıkış yapmak istediğimizi söyledim.

Olay yerine gittiğimizde 112 ambulansı bisikletlerin arasında yatan bir pedalşöre müdehale ediyordu. İkinci 112 ambulansı olarak ekibe kendimizi tanıtarak müdehaleye yardımcı olduk.

4 arkadaş İstanbula giderken yaralı arkadaşımız rampa tırmanan kamyona tutunmuş maalesef. Ne oldğunu nasıl olduğunu hastada dahil kimse hatırlamıyor ve bilmiyordu. Arkadaşımız sol bacağından yumuşak dokusundan yaralanmış kırığı ya da çatlağı ilk bakışta yoktu.

Biz İki 112 ambulansı arkadaşımızı dikkatlice ambulansımıza aldık ve pedalşörlerden biride refaketçi olarak yanında gitti.

Olay yerinde 2 pedalşör 3 sağlam bisiklet ve bir parçalı bisiklet vardı. Önce ortada kalan bu bisikletleri istasyonumuza götürmek istedim ancak bölgemizdeki üçüncü ve son ambulansda başka bir acil vakaya çıkınca bizim boş konumumuz birden önem kazandı ve istasyonumuza acil dönüp hazır beklemede kalmamız önerildi. Böylece makinaları alamadık.

Biz ayrılmak üzere iken aynı istikamette iki pedalşör daha geldi. Olayı detaylı anlatmayıp bisikletlerin İstanbula gitmesi için yolda kalan bu iki kardeşimize yardım etmeleri gerektiğini anlattım.

Umarım onlarda sağ salim evlerine dönmüşlerdir zira biz hızlı bir şekilde Şile'ye döndük. Telsizle olay yerine jandarma istemiştik ama biz ayrılana kadar gelememişti. Umarım jandarma yardımcı olmuştur..

Geride kalan arkadaşlar bisikletforumda ise buradan irtibata geçmek isterim.

BU arada arkadaşımızın genel durumunun iyi olduğunu belirtmeliyim ama lütfen rampa yukarı çıkarken araçlara asılmayın.

2. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    herkese acil şifalar dilerim,tavsiyeniz güzel.

Enis AYKUŞ ve Tolga Ayla bunu beğendi.
  3. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Üzücü bir olay ve büyük bir hata. Arkadaş şanslıymış gerçekten, dilerim çabuk iyileşir ve diğer pedalşörler de sağ salim evlerine dönmüşlerdir.

Konuyu paylaşmakla çok iyi yapmışsın. - Herkes bilse de - herkesin kulağına bir kez daha küpe olsun.

Duyarlılığın için ayrıca teşekkürler.

4. Burak ÖZBEK

Burak ÖZBEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun, kamyonlar bizim için büyük tehlike..

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  5. Süleyman Ertürk

Süleyman Ertürk Yeni Üye

Daha dikkatli davranmak bilinçli olmakta fayda var. Arkadaşlara geçmiş olsun!....

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  6. naz34

naz34 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sevgili Tolga
    uyarı niteliğinde bu konuyu açmakta iyi etmişsin..
    Boşuna dememiş atalarımız : " bir musibet, bin nasihatten iyidir" diye...

Kazazede arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum, ucuz kurtulmuş..
    .
    .

7. KerimBulut

KerimBulut Kıdemli Üye

Seviye:
    Kazanın suçlusu bizden olan bisikletli arkadaşlarımızmış ama hata bizimkilerde olmasına ragmane bu tür kazaları duyunca bisiklet kullanasım bile gelmiyor.

Acil şifalar diliyorum.

8. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Ben suçlu anlamında kimseyi nitelendirmedim ve istememde. Her ne kadar yaralanma derecesinden bahsetmesemde arkadaşımızın mutlak ölümden döndüğünü belirtmek isterim.. Bacağını bile koparıp atabilirdi mazallah.. Verilmiş sadakası varmış gerçekten..

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  9. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tolga abi konuyu açmakla çok iyi yapmışsın.Kazaya uğrayan arkadaşlarımızada acil şifalar diliyorum.

10. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşımıza acil şifalar diliyorum. Bu tarz hataları yada dalgınlıkları yapmamak lazım. Hem kendi sağlığımız için hemde bak bisiklet ne kadar tehlikeli binme oğlum diyen ebebynlere kötü örnek olmamak için.

Arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum. Ben eminim diğer gelen bisikletçi arkadaşlar gereken ilgiyi göstermiş ellerinden geleni yapmışlardır. Bir kez daha geçmiş olsun...

11. oguzcigsar

oguzcigsar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Konuyu açmakla çok iyi yapmışsınız, elinize sağlık... Herkez kendi payını almıştır diye düşünüyorum, arkadaşada çokkkk geçmiş olsun.

Tolga Ayla bunu beğendi.
  12. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Beylikdüzü,haramidere,büyükçekmece, Rampalarında ismini buradan vermek istemediğim.Bir genç var yazılarında kamyon arkasına tutunarak çıktığını yazıyor bu sitede kendisine bir abi olarak yaptığı işin son derece tehlikeli olduğunu ve ölümle sonuçlanabileceğini cevap olarak yazdım ve gönderdim bu yazıyı okusada kafası dank etse:)

Tolga Ayla bunu beğendi.
  13. Enis AYKUŞ

Enis AYKUŞ Aktif Üye

Seviye:
    ben sezer deilen arkadaşım ile sürekli izmir sabuncu beline komyon tutunarak çıkıyoruz adrenalin yaşamak adına ama bu olay bu heycanı şu an yedibitirdi bir daha asla komyonlara falan tutunmayacagım bu olayı yasıyan arkadaşlara ise allah acil sifalar vermesini istiyorum

Tolga Ayla bunu beğendi.
  14. Cem AKINCIOGLU

Cem AKINCIOGLU Kıdemli Üye

Seviye:
    tolga abi dün aynı şeyi bende yaptım rampa yukarı kamyonun yanına tutunarak cıkdım ama cok pismanım :(

15. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kendi gücünüzün farkında değilseniz , neler yapıp neler yapamayacağınızı bilmiyorsanız biraz tecrübe kazanana kadar düz yolda binin.

Yokuş yukarı kamyona tutunacaksanız bisiklete binmeyin!!!

Şafak Başlar ve Tolga Ayla bunu beğendi.
  16. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:
    itiraf ediyorum, Bolu dağını aşarken ben de yaptım yer yer