Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugün kendimde bir ağırlık hissediyordum ama;

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Alperen ERTEN tarafından paylaşıldı.

1. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    iyi akşamlar.

Bugün sabahtan üstümde sanki bir ağırlık varmış gibi uyandım. Her şey önüme çıkıyor gibiydi. Heralde matematik yazılısına fazla çalıştım. :)
    Üstümde bir sakarlık vardı, ayağım sağa sola çarpıyor sınıfta sıraya çarpıp deviriyordum.
    Okuldan geldim dinlendim arkadaşlarımla saat 7 gibi bisiklet sürmeye başladık. Kaskım, eldivenim, ışıklarım kısaca aksesuarlarım tamdı.
    Neyse sürdük 40 dk kadar geri dönerken arasokaklardan geçiyorduk. Arkadaşın evinin önünden geçerken sağa döndüm tam ilerlerken yandan bir ses geldi park yerinden çıkan adam beni yandaki park halindeki arabayla sıkıştırdı ve güm!!
    Çok sert bir düşüş oldu sanırım, refleks olarak spdyi çıkardım ve takla atmaya başladım. 5 metre kadar ileriye uçmuşum bisiklet de arabanın altında. Arkadaşlarım geldiler yanıma bir şeyin var mı filan diye. Araba sürücüsü de şaşırmış 2 mizin de birbirimizden haberi yoktu çünkü. Kalktım acı filan hissetmiyorum dedim arkadaşlar yokladılar üstümü Allaha şükür bir şeyim yok. Çarpan araba Clio tam arka aktarıcıma girmiş. Adamın tamponu arka aktarıcı şeklinde kırılmış. Asıl hayret ettiren arabanın tamponunu kıracak kadar sert çarpmasına rağmen kaldırdım bisikleti benim aktarıcı da yamukluk, herhangi bir yavaşlama, kırık yok. Araç sahibi de çok şaşırdı. Bu arada sram x-9 tavsiye ederim bunda da kırılmadıysa kırılmaz heralde.
    araç sahibi de ben de suçumu biliyorum ama kaskım filan olunca görüntü olarak ben öne çıktım heralde herhangi bir sorun olmadan helalleştik, adam ben hallederim tamponu canın sağolsun dedi ayrıldık.

Ben hafif şok oldum tabi abi şu parkta az oturalım kendime geleyim dedim. oturduk su filan içtim. Daha sonra hadi gidelim dedim bindim bisiklete. Tam yola çıkacağım arabanın geldiğini gördüm biraz sert fren attım soför genç biriydi, panik yaptı kaçacagı yere üstüme sürdü ben gidonu bıraktığım anda geldi ön lastiğe girdi. iyi ki tam zamanında bırakmışım yoksa kırılabilir ben de düşebilirdim. Bu adam durmadı devam etti. Arkadaşlar yine geldi biraz daha su içtim devam ettik.

Yine ara sokaktayız, bu sefer pizzacı motoru, son sürat geliyor, ben artık her şeyden korkmaya başlamıstım ben kaçtıkca üstüme geldi Allaha sükür fren attı sert bir fren zor da olsa toparladı sıyırdı. Ben bunda da vardır bir hayır diye devam ettim.

Diğer arkadaşın da evine geldik onu orada bıraktım artık korkudan 1.viteste 5 km hızla filan ilerliyorum. yandaki 2 arabanın arasından bir bebekle babası bir çıktı ben de çocuga vurmayayım diye gittim bahçe duvarına girdim. Ağlayacak gibi oldum ulan bu ne her şey önüme cıkıyor dedim indim bisikletten, geriye kalan yolu yürüyerek geldim eve girdim hala içim bir garip.

Bilmiyorum ama bugün garip bir enerji yaydım heralde çevreme. Her gelen beni buldu. bu anlattıklarım da 40 dk içinde oldu. fena halde korktum, şimdi bir yere gitmem gerekiyor ama tereddütlüyüm. Son durak gibi oldu vesselam.

eğer kendinizi garip hissettiğiniz, ters giden şeylerin bol oldugu günlerde evden çıkmayın derim. sizin de yorumlarınızı merak ediyorum. Teşekkürler.

2. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçmiş olsun.Vitamin hapı iç.

3. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    teşekkürler. Hap surup gibi ilaçlar kullanmıyorum prensip haline geldi :)

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun Alperen.. Uzun bir gün geçirmişsin gerçekten de..
    Boş ver, gitme bir yere. Yat dinlen bence =).

5. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    canım sıkıldı abi kahvedeyim şu an. Az okey oynayayım diye çıktım rahatladım ama şu an masada tartışma var :) ben de fırsattan istifade bir bakayım demiştim. Tekrar teşekkürler. Not: yürüyerek gittim :p

6. Mustafa Sibik

Mustafa Sibik Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu kadar terslik inandırıcı gibi gelmiyor!Fakat bütün düzensizlikler bir ortamda buluşunca;Yazdıklarınız gerçekleşmiştir.Geçmiş olsun.Mutlaka,Hummalı bir çalışma sonucudur.Birde uykusuz kaldıysanız,kafanız kazan gibidir.İyi bir uyku en iyi ilaçtan daha faydalıdır.Geçmiş olsun.Pedal çevirmeğe devam ediniz.Ayrıca bisiklet sürücülerinin,yayların kendilerine ait bit yolunun olmamasının sonuçları felakete sebep olabiliyor.Freiburg'dan selamlar.

7. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Teşekkürler. Dediğiniz gibi Türkiye'de eğitim sistemi zor :) Matematik heralde iyice yormuş beni. Gece 4 gibi yatıp 7 de kalkmıştım o gün. Şimdi geriye dönüp düşündüğümde 'Ucuz yırtmışsın Alperen' diyorum :). Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Bisiklet yoluna gerek duymuyordum ama artık duyacağım.

8. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    komedi filmi izle öneriler
    hangoover 1
    hangoveer 2
    dictator
    ayrıca güzel savaş sahneleri ya da filmleri izleyip bi hırs atıp bağırabiliresin int kotasızsa link atıyorum.
    http://www.youtube.com/watch?v=EzRHTpZXcVY
    ilkinin daha uzun versionu ama 480p
    http://www.youtube.com/watch?v=vQqQl4jxBqM
    pelennor çayırları savaşı
    http://www.youtube.com/watch?v=8Tgi-j56ueU
    miğfer dibi savaşı part 1
    http://www.youtube.com/watch?v=fx_eO5Xyb4Q
    part 2 ve 3 sadece 2. kısmı izleseniz de olur
    http://www.youtube.com/watch?v=8yR6Ygh97nU
    part 3 (öncekini izleyip bunu izlemezlil yapmayın farklı adam paylaşmış aslı alttaki ama adam part 2 yi paylaşmamış ondan o aradaki sahneyi yukardan izledik)
    http://www.youtube.com/watch?v=DgMxv2la8n4
    part 4
    http://www.youtube.com/watch?v=-itZcL2D8js
    part 5
    http://www.youtube.com/watch?v=0msGZjtrWIs

9. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Emir Allah da seni güldürsün. Gece rüyamda yeterince arabalarla savaştım benim İdeali dağıttım sonra gittim Downhil bulup arabalara uçtum rüyalarımda :)
    Çok teşekkürler bugün iyiyim bisiklete bindim anayolda çarpılırım diye bir daha arayola girmem , tam tersi oldu. Bence sabit hızda akan trafik en rahatı. Ben araba gibi sürüyorum yolun ortasından sıkıştıramıyorlar. Dün bu alışkanlıktan vazgeçtim takkkk vurdular

10. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence içindeki vesveseyi at, rahat rahat sür bisikletini kaza beni bulur düşüncesiyle pimpirikli bir şekilde gezinirsen kaza zaten seni bulucaktır, insan ne düşünürse başına o gelir, mesela kötü birşey yaşarsın duygu ve düşüncelerinde enerjinde düşüş olur ondan sonra kötü şeyler üst üste gelir hep ;). Diğer arkadaşlarının değilde bunların hepsinin senin başına gelmesi tesadüf değil bence :).

11. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence hangover 1-2 izle
    sobra.bode diktator. Negatif enerji fln klmaz :-D istersen ustune bide.blues brother ama.herkes sevmez.o filmi

12. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bu tarz bir olay benimde başıma gelmişti yazın. Bir gün gidiyorum arabayla sanayiye vardım. Neyse dükkana soktum arabayı, geri çıkarken arkada direk varmış aynada kör noktaya geldi göremedim vurdum. O andan itibaren bende bi durum başladı aynı sendeki gibi. Ertesi gün 20 ile filan giderken arkadan birie çarptım. Hasar olmadı. 2-3 gün boyunca sürekli bi dalgınlık bende hep kaza tehlikesi falan filan. Dakka başı kaza atlatıyorum. Ayrı bir parantez açayım, il kazamdan önce yaklaşık 40.000 km yol yapmışlığım var, ne kaza tehlikesi geçirdim adam akıllı ne de kaza yaptım. Psikolojik bir durum bence ama ne olduğunu çözemedim.

13. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    geçmiş olsun :)