Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugün ilk sürüsümü yaptim ama ...(Sedona 761)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Eren Üye tarafından paylaşıldı.

1. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    2 ay once aldigim bisikleti ozel durumlar nedeniyle bugun surme firsati buldum. Yol tutusu, frenleri, hafifligi ve hiziyla adeta büyüledi beni. Sehir icinde 25 km yaptim, 30 dk boyunca surdum ve hic yorulmadim.

Boyum 186. Bisikletim 18''. Bindigimde biraz kamburum cikiyor ama hic sırt agrisi cekmedm, belim de agrimadi.

Sizce benim icin bu boy ideal midir ? 185 boy icin hem 18'' hem de 20'' gosteriyor. Sürüs hakimiyeti olarak 18'' daha mi iyidir? Sehir icinde cok rahat bir sekilde kullandim.

(Benim normalde de biraz kamburum var zaten.)

Ve son olarak sehir ici kullanimda kask,gözlük ve eldiven sart mi ?

2. İbrahim Gökçe

İbrahim Gökçe Üye

Seviye:
    benim boy 1.80 kadrom 18''...hep sehir içi kullandım 18'' ideal,fakat uzun yolda 19'' yada 20'' olsa sanki daha rahat olacak gibi...

en önemlisi sehir içi kullanımda olsa kask ve eldiven şart,sakın ihmal etme

3. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Uzun yola pek cıkmıyorum. Ara sıra günübirlik turlara katilirim.

Bisikleti 2 ay once aldim ve surmeye basladim. 19'' sedonada yokmus 20'' ile degistirmek icin de artik cok gec.

Hafifce egilmek normal dimi ? Cünkü sele en üst seviyeye yakin.

4. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    boyum 1.76 bacak boyu, 78 cm, ben 18-17.5 inç arasında en rahatım heryönden :)

5. mecit öztürk

mecit öztürk Üye

Seviye:
    benım boyum da 1.86 ve kadro boyu 18" bisikletimin.Aldığımdan beri hiç zorlanmadım bence kadro boyu ideal burda önemli unsurlardan birtanesi de sele borusu yüksekliği.Yüksekliği doğru ayarlarsan çabuk yorulmazsın.Ayrıca bisiklet sürüş tekinikleri diye google ve forumda aratırsan hangi koşullarda ideal sürüş tekniklerini öğrenebilirsin.

6. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    selenin üstüne oturduğun zaman ,pedala bastığında dizin açısı 10 15 derece olmalı, buda ortalama parmak uçlarında yere dokunabilmen anlamına geliyor. bisikletin 19 olsa olabilirmiş.fakat 18inç seni üzmeyecektir.kontrol için S kullanan çok yarışçı var.

Kask konusuna gelince , ekmek almaya çıksan kaskla çık, ne zaman nerde , nasıl lazım olacağını bilemezsin.

şu yazımı okumanızı tavsiye ederim.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=50908

7. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Tesekkür ederim herkese. Ben de sürerken hiç zorlanmıyorum, hiçbir tarafım ağrımıyo ama o kadar para vermisken yanlıs almak istemedim. Sürüs tekniklerini de bilmeyince bisiklet bana küçükmüş gibi geldi.

Ama kontrol açısından çok rahat. 30 dk boyunca şehir içinde ortalama 15-20 km bir hızla ayagımı hiç yere koymadan insanların içinde dolastım.

Neyse 18'' bisikleti kullanmaya devam edeyim. Herhangi bir rahatsızlık duymadım çünkü.

8. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sizin için ideal olan 19dur fakat 18 de sorun yaratmaz pek =) benim boyum 1.73 ve 16" uzun yolda çok ağrı yapıyo 18 geçmenin vakti gelmiş gibi görünüyo =)

9. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:

Sedona'da 19'' yok. 20'' nin ise hakimiyeti zor olur bence. 18'' ile şimdiye kadar (yani 2 gündür) pek bir sıkıntı yasamadım. Herhangi bir bel agrısı, sırt agrısı, boyun agrısı da yasamadım. Hem 20'' olsaydı aynı hakimiyeti saglayamazdım diye düsünüyorum bisiklet üzerinde. 18'' ile ana yollardan fişek gibi gidiyorum:D

10. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    kask gözlük eldivn demişşin ben bir tek eldiven kullanıyorum ön kaldırdığımda ellerim su toplamaması için elbette diğereride gereklide işte hem maddi durum hemde çevre etkenleri olduğundan kullanmıyorum sana tavsiyem eldiven ve gözlüğü mutlaka al uzun yola gittiğinde ise kaskınıda al
    hız yapıyorsan göznü koruman lazım :)

11. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Genelde aksamları sürdügüm için sadece kask ve eldiven kullanıyorum ben. Kask profesyonel işi oldugu için hosuma gidiyor. Kafada kask,elde eldiven falan okunca herkes dönüp dönüp bakıyor. Hem kafamda kask olunca korkusuzca gidiyorum her yerden