Bugün ilk kazamı yaptım

gollatr

Üye
Tepki
10
İsim
Kerem
Bisiklet
Bianchi
1 Saat önce kadıköyde boğaya doğru çıkıyordum altıyola doğru. 25 - 30 km hızla gıdıyordum en son baktığımda öyleydı. Önümdeki araba aniden fren yaptı bende fren yaptım ama duramadım. Arka Cama önce kafayı sonra yanağımı vurdum sonra da zaten bisikletten uçtum. Yanağım biraz kanadı ve kolum hala ağrıyor. Kaskın sağlamlığını da test etmiş olduk. Bisikletimde de birşey yok. Aracın arka sol tamponu hafif içine göçtü. (Yol bisikleti kullanıyorum)

Scudo

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
Öncelikli olarak çok geçmiş olsun , Biraz daha yavaş olsaydınız keşke :( Kolunuzu doktora göstermeniz sizin için daha iyi olacaktır tecrübeyle sabit ağrı gece başlıyor :(

gollatr

Üye
Tepki
10
İsim
Kerem
Bisiklet
Bianchi
Aslına bakarsak pek hatalı değilim. Çünkü araçla aramda 15 mt neredeyse mesafe vardı ve araç benden daha hızlı gidiyordu ama nedense duramadım zaten arka frenımın boşta olduğunu farkettım önü sıktım, sıktığım gibi de vurdum @Ozan Cansel

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
Arka frenin boştaysa tamamen hatalısın :D

gollatr

Üye
Tepki
10
İsim
Kerem
Bisiklet
Bianchi
Teşekkür ederim. Araç benden daha hızlı gidiyordu bende hızlandım sonra da olanlar oldu. Frenim boşta derken bi an tutmadığını hissettim frenin sonra ön tarafı sıktım o zaman da mesafe kalmamıstı zaten durmaya@Canince

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@gollatr Trafikte arkadan vuran araç hatalıdır.Aracın cüssesi,el frenini mi sıktı arka freni mi ön freni mi sıktı bunlar kağıt üzerinde geçersiz bahanelerdir. ;)Geçmiş olsun daha dikkat.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
ucuz atlatman güzel. bidaha bu şekilde kaza yapmazsın en azından. geçmiş olsun

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@Barış TURAN Aslında bu her zaman geçerli değildir arkadaki araç kurallara uysa bile engelleyemeyeceği şeyler var. Örneğin arkadaşın örneğinde olduğu gibi öndeki araç hızlanıp da aniden fren yaparsa takip eden kişiye hata bulma ihtimalleri çok azdır.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Volg Evet takip mesafesi korundugunda öndeki aracın ani fren yapması halinde haklısınız.Bu takip mesafesi de ayrı bir dert trafikte.Arac sıgıyorsa oraya giriyor adam kardeşim,kar görüyor bunu aklınca. :)

• Beğen
Tepkiler: Volg

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun araçların arkasından giderken her ihtimali düşünmek gerekiyor. Malesef bazen bisikletin verdiği keyif ile dikkatimizi trafiğe vermiyoruz ne oluyorsa da o zaman oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Volg

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
@Barış TURAN Bugün şehir merkezine iniyorum. Işığı geçtim ileride bir tane dönüş var aşağıya doğru. Adam oradan benim yola doğru girmeye çalışıyor bende tahminimce 25 kilometre hız civarında gidiyorum. Adamla göz göze geldik. Adam yavaşladı. Ben yaklaşınca birden yola doğru çıktı. Araba ufak bişey olsa çarpacaktım ama adam doblo'yu yolun ortasına kadar soktu. Bazıları bilerek yapıyor yani.

• Beğen

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
@Barış TURAN Türkiyedeki trafiğin de kazaların da en önemli sebeplerinden birisi takip mesafesi hususu. Dediğiniz gibi güvenli bir mesafe bıraktığımda ne kadar hızlı da ilerlesem arkamdaki veya yanımdaki şuursuz öndeki boşluğu görünce atlıyolar hemen sonra ben frene basmak zorunda kalıyorum, arkamdaki de, onun arkasındaki de halbuki herkes takip mesafesini korusa rahat rahat gaz fren yapmadan gideceğiz ama nerdeeee..

• Beğen

gollatr

Üye
Tepki
10
İsim
Kerem
Bisiklet
Bianchi
Ayedaş'ın şirket arabasına vurmuşum. 15 20 km hızla gıdıyordum o hızlandı bende hızlandım ani fren yapınca da duramadım. Adamlar birşey demedi ama geçmiş olsun vs. ilgilendiler sonra da bende gittim zaten

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun,

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki