Bugün hem "Süslü ve Şen Kahkahalı Kadınlar Bisiklet Turu" hem de "Dünya Otomobilsiz Y

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Bugün hem "Süslü ve Şen Kahkahalı Kadınlar Bisiklet Turu" hem de "Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler vardır. Siz de güzel bir pazar için yazımıza göz atmayı unutmayınız. => (link)

(link)

Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Gününde süslü kadınlar yollarda olacak. İstanbul'un yollarını egzoz dumanı kokusu değil, mis kokulu kadınlar saracak.Yaptır saçları, sür mis kokunu, giy kokoş elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu; sadece kendini mi süsleyeceksin? Hayııır... Bisikletini de süsle, çık yollara...

"Ama ben bisiklete çok iyi binemiyorum" dersen,olsun sen de gel,al eline bisikleti yürü...Yollar kahkaha atan bisikletli kadınla dolsun;) Kadınlar sokağa çıkarsa dünya değişecek biliyorsun...

Tur rotası sizi yormayacak
elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu; sadece kendini mi süsleyeceksin? Hayııır... Bisikletini de süsle, çık yollara..

Saat 15:30 da Süslü Kadınlar olarak Kadıköy Haydarpaşada buluşuyoruz. Ve turumuz Moda, Yoğurtçu Parkı üzerinden Bağdat caddesine kadar devam edip, geri dönüşte Kadıköy Boğa'da sonlanıyor. Bizler isteriz ki herkes Kadıköy İskelede katılsın bize, daha çok vakit geçirelim, daha çok eğlenelim. Fakat kısa süreli aramızda olmak isteyenleri de unutmayalım dedik bir yandan da. Ve planımız şöyle:

15:30: Haydarpaşa tren istasyonu
16:00: haydarpaşadan haraket Kadıköy İskelesinden Yoğurtçu Parkına sürüş
16:15: Yoğurtçu Parkına varış. Süslü kadınlar için 15 dakika makyaj tazeleme molası. Yoğurtçu Parkından aramıza katılacak olanlarla toplaşmaca
16:30: Yoğurtçu Parkından Bağdat Caddesine hareket saati.
17:15: Bağdat Caddesi Migros'ta 15 dakika ihtiyaç ve makyaj tazeleme molası.Bağdat Caddesi turuna katılacak olanlarla toplaşmaca.
17:30 Bağdat Caddesi turu hareket saati.
17:30-18:30 arası Bağdat Caddesinden Kadıköy Boğaya dönüş

Tura Suadiye, Bostancı vs tarafından katılıp Kadıköy'e kadar birlikte pedallamak isteyenler için buluşma yeri ve saati 14:15 Göztepe Parkı.

bu tur izmir'de yapılan turun istanbul ayağıdır. izmir etkinliği sayfası: (link)

Tura Katılım Koşulları:
1- Kadın olmak
2- Süslü olmak
3- Süslü bir bisiklete sahip olmak
4- En fazla 10 km hızla ilerlemek
5- Şaşkın şaşkın bakanlara el sallamak

ilave katılım koşulu:

Bu konuda kadınları destekliyor iseniz siz erkekleri de bu tura bekleriz ;)

varmı katılacak olan bakalım :in:

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ankara'da hiç olmadı bu etkinlik diye biliyorum... neyse, olsa da ben katılamıyorum zaten... 2. maddede eleniyorum :D

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
izmirde kalabalık bi grup gördüm süslü bisikletlerle göztepeden konak tarafına doğru gidiyorlardı.. demek ki nedeni buymuş :)

gozdebobi

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Peugeot
Süslü olmak
Süslü bir bisiklete sahip olmak
En fazla 10 km hızla ilerlemek ???
Şaşkın şaşkın bakanlara el sallamak

Katılım koşulları benı benden aldı.Amaç bisiklet olsun gidenın ayağına süsüne saglık:D

• Beğen
Tepkiler: Hasan Tunalı

Mycity

Aktif Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
İstanbuldakine katıldım ben :) çok güzeldi bir kaç aksilik olsada güzeldi

Hasan Tunalı

Daimi Üye
Tepki