bugün bisiklet alacağım acil yardım!!!

MertAkay

Üye
Tepki
0
iyi günler arkadaşlar bugün bisiklet alacağım 2 model arasında kaldım sizce hangisi disk fren tercihimdir

(link)

(link)

Scudo

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
bana sorarsan tabiki 2inci secenek.neden dersen ilk linkteki mekanik disk sorunlu ayar bozuluyor.ayrıca iyi tutus saglamiyor.v-fren her zaman iyidir.eger disk fren olsun diyorsan hidrolik disk frenler favori.disk frenler bakımı zor ama.profesyonel sporcular bile uzun yol tur da v-fren kullaniyor.fazla agırlik ayrıca.hidrolik disk frenlerin yagmurlu -çamurlu havalarda iyi tutuyor ama.o kadar da abartilacak gibi degil.artik baradine vb yagmura karsi etkin olan papuclarda satiliyor.ama sunuda soyluyum mekanik disk frenler eskiden kotuydu simdiki teknoloji argeyle kaliteli mekanik disk fren gelismis olabilir.bence sen icinden 1ncisi geliyor bence hic dusunmeden alabilrsin.pismanda olacagini sanmam.

MertAkay

Üye
Tepki
0
@gok

teşekkür ederim ama 2 yıl garantisi oluyor herhangi bir arızada götürürüm ama geçensene çalınan bisikletim diskti hiç bir problem çıkmamaıştı tek bi soru daha sorayım bu V frenler dahamı iyi tutuyor

yigitkirca

Aktif Üye
Tepki
81
1. ürün daha hoşuma gitti. Ama kullanımınıza göre disk fren problem olabiliyor. V-Fren'in avantajlı olduğunu düşünüyorum ben de. İyi tutmasından öte de v-fren bir sorunda daha kolay çözüme ulaştırıyor. Disk, taha teknolojik gibi dursa da v'nin daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

Bir de teknik konularda aydınlanmak istiyorsanız ya forumu gezin ya da fotoğraf dışında teknik özellikler hakkında karşılaştırmayı korumak için bilgi ekleyin ya da soru sorunuz.

İyi günler.

Tepki
1
Bende Carraro 419 Grunge derim, fakat piyasada tükendiğini biliyorum bulursanız kaçırmayın iyi bir f/p ürünü :in:

Tepki
2
@Murat Albayrak

Evet bende aradım bulamadım piyasada 419 grunge.Bulursan kacırma bence

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bence V frenli modeli tercih et. İlla disk fren olsun diyorsan git bir tane hidrolik disk frenli salcano al ucuzundan. Nakitte hemen hemen aynı fiyata gelir 750-800 arası. :in: