Bugün bir araba bana çarptı!...

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Bugün kartal'da bir arabanın bana laf atmasıyla tartışma yaşadım; arabada iki kişi vardı, bir tanesi memurmuş, 2 kere aşağı çağırdım inmediler, kartalda bu iki şahısı tekrar yakaladım, sağ şeridi kullanmak benim hakkım dedim onlarda kullanamazsın, burada memur arkadaş var dedi öyle birşey yok dedi, git iyi öğren o zaman dedim oda bana kazaya sebebiyet veriyorsun çık şimdi bisiklet yolundan git dedi, tekrar " sana bisiklet yoluna çık dedim dedi, bende; sen kimsin bana ne yapacağımı söylüyorsun diye bağırdım. Elimi sıkıca tuttu elimin tersiyle eline bir tane geçirdim. Bunun üzerine küfür ettiler bende üstüne küfür ettim, kendini polis diye tanıtan adam sen görev başındaki polise hakaretmi ediyorsun diye bağırdı, ben seninle konuşmuyorum yanındakiyle konuşuyorum dedim, TC numaranı ver dedi bak seni nasıl aldırıyorum dedi, bende alırsın dedim. Karşılıklı bağırışmalar ve küfürleşmeler oldu. Bana ikisi yoluna git lan dediler bende gitmiyorum olm sen yoluna git dedim, arkadaki araçlar bu kadar insan sizi bekliyor dedi, ben bunu geçip sağa yanaşırken aragazla kalktı bana sağ tarafıyla kasıtlı çarptı bisikletimin sol pedalıyla, sol çalalımda sürtünmeden dolayı boya kalkması oldu. Arkasından ana avrat dümdüz gittim bir ara durur gibi oldu ama ondan sonra durmadı bende ışıklarda yakalayamadım. Bunun üstüne sinirden plaka ve araba modelini alamadım. Hiç birşeyim yok düşmedim bile dengemi iyi sağladım. Etraftaki o kadar araba adamı yakalamaya tenezül bile etmedi. Öylece seyrettiler, İşte böyle ayılarla yaşıyoruz.

Bu dalkavuk şans eseri bu yazıyı görürse; bana bir ulaş....

Scudo

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Öncelikle geçmiş olsun,plakayı alsaydınız keşke.Birde anlayamadığım bisiklet yolu olan yerde mi şeritte gitmeyi tercih ettiniz?

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Ekrem Yılmaztürk

Salı-perşembe performans grubuyla gidiyordum, arkada kaldım tek devam ediyordum. Bisiklet yolu performans için uygun değil, ayrıca yolun karşı tarafında bisiklet yolu yok.

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun. Ankara'da bisiklete bindiğim ilk aylarda her gün 1 sürücü ile tartışıyordum. Sonra takmamaya başladım. Tartışınca moralim 1 hafta bozuk oluyor :( , Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Çetin Güzel

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@Çetin Güzel

ne olursa olsun bisiklet yolu olan bir yerde otoyola girmeniz baştan hata polis çağırsanız bile siz suçlu olacaktınız

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
Gecmis olsun. Hic sevimli degil yptiklari. Ama sogukkanli olup plakayi alabilseydin iyi olurdu.

• Beğen

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Soner U.

Trafik kurallarında sağ şeridi bisikletlilerin kullanma hakkı var, yıllardır caddebostan, kaynarca yolunda bisiklete biniyoruz ve binenlerde var, o yolda ölen insanlarda oldu. Yazdığım gibi bisiklet yoluda gezmek için uygun tempo için değil.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Çok geçmiş olsun, çok sinir bozucu bir durum. Eskişehir yıllarımdan sonra Ankara'ya geldiğimden bu yana kesinlikle bisiklet kullanmadım ve sanırım kullanmayacağımda. Sadece bu yüzden topluyarak kendimi rahatlatıyorum.

• Beğen

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@Çetin Güzel

hocam bir bisikletli ve bisiklet sever olarak tabiki sizin ynınızdayım ama bahsettiğiniz kanunda bisiklet yolunun olmadığı yerlerde en sağ şerit bisiklet yolu olarak kabul edilebiliyor o bakımdan yazmıştım

• Beğen

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çetin abi çok geçmiş olsun benim yöntemi de uygulayabilirsiniz tabi gerçi benim yaş yetersizliğinden kaynaklanıyo ben bütün suçlamaları üstüme alıyorum tabiri caizse ''He'' de geç ne problem yaşanmış oluyor ne bişey.Ama halkımız da pek bir saygı gösteriyor(!) trafiğin içinde biz de varız

• Beğen

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Burada tartışmak için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın, bunu sadece şans eseri belki görür okur bana ulaşmak ister diye yazdım. Bu maganda benim hayatıma kasıt etmeye çalıştı ama başarılı olamadı. Eminim arabasının sağ kapısında güzel derin çizikleri olmuştur çünkü çatal kısımında siyah boya ve pedalımda derin sürtünme var, cebinden güzelce bir para verecek.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Öncelikle gecmis olsun...
Bisiklet yolu herhangi birtarafda varsa oradan gitmek zorundasiniz, ilaki iki tarafda olmasi gerekmiyor. Grubda olsa bile, bisiklet yolu varsa oradan gitmeleri gerekiyor. Herzaman bisikletlileri hakli cikarmaya calismayin.
Bisiklet yolu olmayan yer de araclar taciz edince suclu oluyorlar ki evet o durumda suclular ama bisiklet yolu olan yer de yoldan gidilince neden suclu oluyorlar bunu anlayamiyorum. Orada trafigi iskal etmeden ceza bile alirdiniz.
Gelelim size vurmasina, o bir terbiyesizliktir ve plakasini alsaydiniz kesin oda ceza alirdi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun,

Arkadaşlar haklılar, bisiklet yolu varken yolda gittiğinizden dolayı direk trafik cezası size kesilirdi. Aracın üstünüze sürmesinde bile 8/8 hata araca verilmezdi. Bir kısmı size de pay edilirdi.
Ayrıca adamlar ne yaptıysa aynı şekilde cevap vermişsiniz; dışarıya kavgaya çağırıp tahrik etmeniz de cabası; haklılığınız nerede kaldı ki?

Murat Çömez beyin dediği gibi her senaryoda bisiklet veya bisikletliler haklı çıkmak zorunda değil. Çünkü kullandığınız yol en başından size hak değil...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@halil ibrahim duran

Bir de üstelik ilk vuran kisi kendisi olmus, unutmayalim herzaman ilk vuran sucludur....

@alperK
Sise degilde bicak gibi tabanca gibi seyler daha iyi olmazmi? Bu nebicim bir öneri bizler savasdamiyizki böyle sise falan tasi faydali olur diye öneriler de bulunuyorsunuz. Burada 12-13 yasinda cocuklar var ve bu tür seyler onlar icin hic hos bir örnek degil. Kaba kuvvet hibirzaman iyi degildir ve cok kötü sonuclara yol aca bilir.

@Çetin Güzel
Hergün gitmeniz veya baskalarininda gitmesi birsey ifade etmez. Yasak yasaktir ve kullanamasiniz. Allah gecinden versin tabiki ölümlü sonuclanan seyler güzel degildir ama bisiklet yolunu oraya bosuna yapmamislar, demekki tarfik orada tehlikeli diye yapilmis.
Ayrica bisiklet yolu gezmek icin uygnusa ve tempo icin degilse buda kimseye yasagi cigneme hakki vermez, hiz yapmak icin ozaman uygun yerlere gideceksiniz oraya degil.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Basinizdan tatsiz bir hadise gecmis. Is bu boyutlara ulasmasaydi iyiydi. Yanlis anlamayin ama karsinizdaki kisiler ne tepki verdiyse siz de aynisini vermissiniz. Bu tip yaklasimlarla herhngi birseyin cozulemeyecegini sanirim anlayamayacagiz (benzer hezeyanlari ben de yasiyorum trafikte ve kendimi duzeltme konusunda cok kotuyum maalesef :( )

Ben su bisiklet yolu performans yapmak icin uygun degil kismina takildim. Bu bir bahane degil. "Yolun kenari arabayi birakmak icin uygun degil, o yuzden bisiklet yoluna parkettim" demek gibi birsey bu.

Performansi eger hakkimiz olmayan bir yolda yapmak mecburiyetindeysek, en azindan o yoldaki hak ustunlugu olan araclara saygi gostermek gerekir diye dusunuyorum.

erkan er

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun... Keşke yaşanmasaydı...İyi yönünden bakın yine de haklı yada haksız...Sağlınızın yerinde olması daha önemli

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şiddet öneren kişi spor yapıyorsa, spor ruhunu kapamamıştır.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Arkadaşlar teoride haklısınız ama pratikte değil, şimdi bisiklet yolları hızlı sürüşler için uygun değil, ikincisi akşamları boydan boya arabalar park ediyor bu da iki, ben burada kendimi haklı çıkartmaya çalışmıyorum sadece belki bu adam bu yazıyı görür diye yazdım. Adamı iki kere aşağı çağırmamın nedeni de küfürdür, çünkü olayı benim yazdığım yazının özetini okuyarak çıkartıyorsunuz haklısınız ama orada yazan sadece özet.

Gelelim tahrik kısmına; kimisi sineye çeker, umursamaz ama ben siniye çekemem. Adamın canı orada iki kişi diye kavga çıkartmak istiyorsa istediğini alacaktı ama arabadan inmedi korkak gibi çarpıp kaçtı. Bu adam hakikaten polis olsa ve birisi bana öyle küfür etse olay çok daha farklı olurdu. Küfür iyi mi değil ama ben orada hayatımı koyup spor yapıyorsam trafiği engellemiyorsam, yanımdan yüzlerce araç sol tarafın boşalmasını bekleyip geçiyorsa, bu adamda böyle birşey yapıyorsa bu işte bir terslik vardır. Bu yollarda olan bir sürü videolu görüntüler var. Oradan da seyredebilirsiniz. Bisiklet yollarıda bisiklet sürmek için uygun değil, uygun olmadığı sürede yoldan gitmek zorundayız.

Bunun üzerine de 30km daha bisiklete binip eve geçtim.

@Murat Cömez

Peki uygun yerler neresi gösterirmisin?... sözde olan bir bisiklet yolu bisiklet yolu değildir dostum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Birşeyin kanunen hak olması veya doğru olması teoride de pratikte de aynıdır.

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir