Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugun 8 ci gün ve bisikletimde meydana gelen sorunlar

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Silver Cord tarafından paylaşıldı.

1. Silver Cord

Silver Cord Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:

evet ilk olarak sundan baslıyım

-Arka cant yamulmus ufak yalpalıo bısıkletı hırpalamadıgım halde
    -Yine arka cantta miller bir acayip sankı böyle cok boşta çarkın arkasındakı o naylon koruma dan anladım baktım millerden bıtanesı gerılmıs sanırım yamuk yamuk donuo
    -ılk suruste pedala asıldıgım zaman sankı arka tekerde bısıler kırılıyor acayıp sesler gelıyor.
    -ve son olarak sanırım (orta göbekten ) gelıyor dıyecem ama oradan degıl oraya yakın bıyerde yolda gıderken cıt cıt ses gelıyor bulamadım bir türlü kaynagını ve sınırden oluyorum suan

Anlamıssınızdır yazılarımdan cok elham mı elfammı derler cok kafama takılır bu tur seyler
    kısa zaman ıcınde boyle seyler olmasına anlam veremıyorum ......delirdim

2. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    İlk zamanlarda ayar eksikliğinden bazı şeyler çıkabilir, zamanla oturur diyorlar. Arka jant büyük ihtimalle akort istiyor. O dediğin ses bende de var sanırım. Ara sıra duyuyorum ama geçiyor.

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu sorundan, anladığım kadarıyla arka göbek milinin yan vidaları gevşemiş, bilyalar yerlerinden çıkarak dağılmış ve bu sesleri çıkartıyor olabilir.

4. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yani ilk zamanlarda olabilir öncelikle bir 100 km kadar kullanın bisikleti ama o 100 km den önce daha kötüye giderse beklemeden bisikletçiye gidin.
    1 Arka jant akort ayarı bozulduğundan yada düşük lastik basıncından dolayı lastiğiniz yalpalıyor olabilir. Lastiğiniz in havasının iyi olduğundan emin olun eminseniz jant ı bekletmeden akort ettirin.
    2 Akort icabı bazı teller yamuk durabilir, ama tabi gözümüzle görmediğimiz için tam bir şey diyemiyorum.Arka jantınızın yamukluk sebebi o bahsettiğiniz miller olabilir
    3 Pedala asıldığınızda gelen ses e dikkat edin. arka göbekten, orta göbekten ,sele den, pedal dan bu dörtlünün herhangi birinden olabilir hazır bisiklet yeniyken bana önce en öncelikli olarak bunu hallettirin. En son dediğiniz çıt çıt sesi bu bahsettiğiniz sebeple geliyor olabilir.
    Yeni olduğu için çok sinirlenmeyin :) Her yeni üründe olduğu gibi bisiklette de parçaların birbirine bir alışma süresi olacaktır. Umarız hepsi sadece yeni olmasından kaynaklanan sorunlardır.

5. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    cıt cıt gelen ses, pedallardan geliyor, pedalları yağlarsan sorun geçecektir.

6. Alp Efe Atılgan

Alp Efe Atılgan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kafanı yormana gerek yok.Bisikleti bakıma götürüp sorunları düzeltebilirsin.Fakat bakımı gerçekten bu bisikleti anlayan,tecrübeli ve iyi birine yaptırmalısın.

7. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evham diyorlar :) Samsun'dasınız bildiğim kadarıyla, eğer ki Atakum'da Bisiklet Alemi'ne götürürseniz Selim Bey bakımını en güzel şekilde yapar. Fiyat olarak belki biraz pahalıdır ama işini özenerek, en iyi şekilde yapıyor diyebilirim.