Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında SedatT tarafından paylaşıldı.

1. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bizlere emeği geçen,erdemli ve çağdaş insan örneği tüm öğretmenlerimizi saygı,sevgi ve minnetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum.
    Hayatta olmayanlara ve Van depreminde kaybettiğimiz 75 Öğretmen kardeşime de "Işıklar içinde yatsınlar" dileklerimi yolluyorum.

nonsteril ve İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tüm öğretmenlerimizin ;

"Öğretmenler Günü'nü" kutlar hayatları boyunca başarılar dilerim.

nonsteril bunu beğendi.
  3. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Daha nice başarılı ve sağlıklı yıllara. Baş öğretmen Atatürk'ü de unutmamak gerek.

nonsteril bunu beğendi.
  4. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlarım.

nonsteril bunu beğendi.
  5. vela2016

vela2016 Kıdemli Üye

Seviye:
    Başöğretmen Mustafa Kemal'in izinde olan ve onun izinde öğrenciler yetiştirme gayretindeki öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
    Diğerleri keşke ölseler de çocuklarımızı zehirlemeseler.

ahmtbag bunu beğendi.
  6. cahitakin

cahitakin Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ÇOCUKLARIM

Yoklama defterinden öğrenmedim sizi,
    benim haylaz çocuklarım!
    Sınıfın en devamsızını
    bir sinema dönüşü tanıdım,
    koltuğunda satılmamış gazeteler...
    Dumanlı bir salonda
    kendime göre karşılarken akşamı,
    nane şekeri uzattı en tembeliniz...
    Götürmek istedi küfesinde
    elimdeki ıspanak demetini
    en dalgını sınıfın!
    isterken adam olmanızı
    çoğunuz semtine uğramaz oldu okulun
    palto, ayakkabı yüzünden.
    Kiminiz limon satar Balıkpazarı'nda
    kiminiz Tahtakale'de çaycılık eder;
    biz inceleyeduralım aç tavuk hesabı,
    tereyağındaki vitamini
    ve kalorisini taze yumurtanın!
    Karşılıklı neler öğrenmedik sınıfta,
    çevresini ölçtük dünyanın,
    hesapladık yıldızların uzaklığını,
    Orta Asya'dan konuştuk
    lâf kıtlığında.
    Neler düşünmedik beraberce
    burnumuzun dibindekini görmeden
    bulutlara mı karışmadık!
    "Hazan rüzgârı"nda dökülmüş
    "hasta yapraklar"a mı üzülmedik!
    Serçelere mi acımadık, kış günlerinde
    kendimizi unutarak!

-Rıfat Ilgaz, Bütün Şiirleri, s. 65

SerkanH ve vela2016 bunu beğendi.
  7. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kendi zihniyetinde olanlar yasasin, kendin gibi dusunmeyenler, inanmayanlar ölsün oyle mi! kafaya bak ya! bi de bunlar "medeniyet" ten bahseder! bu mu medeniyet, bu mu insanlik? ben mecburmuyum selanikli bir ateistin fikirlerini benimsemeye?

M.kemali seven ve sevmeye devam edeceklerle bizim bir sorunumuz yok, insanlarin inanc ve dusunce ozgurlugu vardir. kendisiyle ayni goruste degil diye insanlarin ölmesini isteyebilecek kadar vahsi ilkel mahluklaradir sozumuz!

Elbet birgun gorusecegiz...

yusufgs3625 bunu beğendi.
    Son düzenleme: 24 Kasım 2016
  8. vela2016

vela2016 Kıdemli Üye

Seviye:
    Görüşürüz evladım. Mustafa Kemal'i sevmemek demek, bu ülkenin en büyük vatan haini olmak demektir. Mustafa Kemal halk adamıdır ayrıca. Ona karşı olmak halka da düşmanlık etmek demektir. Halka ve vatana düşman olanların ölmesini istemek de her yurttaşın en tabii hakkıdır.

ahmtbag bunu beğendi.
  9. mehmetlevent

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Fethullahın izmir fen imamalarından biri benim edebiyat dersime giriyordu okulda. her der ama herrrr ders sandalyeyi yere sürüyerek çeker batı müziği heh heh heh derdi. edebiyata ısınmam sayesinde üniversite 2. sınıfta olabildi ancak. zaten 15 temmuzdan sonra da atıldı MEB den. Şimdi ben adamın öğretmenler gününü kutlarsam eli öpülesi kıymetli öğretmenlerime büyük ayıp etmiş olurum.

ahmtbag ve vela2016 bunu beğendi.
  10. vela2016

vela2016 Kıdemli Üye

Seviye:
    Tam olarak böyle çirkin tiplerden bahsediyorum işte. Teşekkürler @mehmetlevent

11. mehmetlevent

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir tane din hocamız vardı Bornova anadolu lisesinde. içinde arapça Allah yazan cam anahtarlık ile Allah yarattı demez herkesin kafasına vururdu. öğrenciye olan kin ve nefreti derslerinde hissederdiniz .

12. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sadece yaşının değil, beyninin küçüklüğünüde yazılarında belli ediyorsun ama, bunun farkında değilsin. belki büyüdüğünde anlarsın.
    atatürkçülerin hepsini aynı kefeye koyamam hepsi ayni değil, çeşit çeşit. Makul mantıklı, sorgulayan, okuyan araştıran, eleştiren, m.kemalin hatalarini dile getiren ve bu yanlışların düzeltilmesi gerektiğini savunan atatürkçülerde var, sen ve senin gibi aşırı derecede dar kafalı, taasupçu, ilkel zihniyetlerde var maalesef. senin gibilere gore o hiç hata yapmaz, o olmasa olmazdık, herşeyi o bilir, millet hiçbişey bilmez akıl edemez, devletin idare şeklini de, milletin yazısınıda lisanınıda ne giyip ne giymeyeceğini de, ne öğrenip ne öğrenmeyeceğinide o karar verir, herşeyi onun canı ne istediyse millet onu yapmak zorunda, biz bilmeyiz o bilir dimi? biri çıkıpta bu dayatmayı dile getirmeye başladığında sen ve senin gibilere göre hain oluyor, öldürülmeyi hakediyor dimi? bu nasıl bir dar kafalılıktır, nasıl bir vahşiliktir?

Şapka takmadı diye adam asan bir zihniyete halk adamı diyebilene ne anlatılabilirki...

nonsteril bunu beğendi.
  13. vela2016

vela2016 Kıdemli Üye

Seviye:
    şapka takmayıp da eşek cennetini boylayan soytarı fes takmayı iyi biliyor ama nedense... Ayrıca ben Atatürkçü değilim, Mustafa Kemalciyim.

14. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    :D :D :D ya cok afedersin ben seni ataturkcu saniyordum m.kemalcimiydin sen? :D cok pardon ya onu iyi bilelim ikisi farkli kişiler olduğundan iftira atmış olmayalım :D

zeka seviyeni bir kez daha teyit etmiş oldun.

15. frost

frost Yeni Üye

Adı:
    uğur.a
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tarih bir bütün olarak ele alınır.
    Eğer geçmişimizde hoşumuza giden yanları görür , hoşumuza gitmeyenleri görmezden gelirsek tarihten "ders almak " deyimi boş bir söz olarak kalır.
    Tarih ile ilgilenecekseniz önce tarafsız olmayı öğreneceksiniz.
    Mesela Yavuz ' un Türkmenleri katlettigini, dindar dediğiniz padişahların hiç hacca gitmediğini ve yeni doğmuş sehzadeleri bogdurmaktan çekinmediğini, 4. Murad ' in tatli şarap, Fatih ' in bal şarabı, Sarı Selim ' in sek şarap, Abdülhamid' in rom içtiğini, valide sultanların % 90 kadarının yabancı uyruklu olduğunu, Türk anne babadan doğan padişah sayısının bir kac taneyi geçmediğini, aşırı toprak kaybının Lozan ve Atatürk ile değil 1699 Karlofca' dan itibaren Osmanlı padişahları ile başladığını göreceksiniz
    Ceddimiz bizimdir. Başarısı da bizimdir hatası da bizimdir.
    Ama tarihte salakliga yer yoktur.
    Bir şeyi ya tam olarak ele al ya da sus.
    Cımbızla veri ayiklanip tarih anlatilmaz.hele'de sözde tarihciyim diye ortalıkda gezen palyaçolar örnek verilmez ve alınmaz demek atatürk adam asdı:) şapka yüzünden.

Son düzenleme: 24 Kasım 2016
  16. cahitakin

cahitakin Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    birbirini anlamaya çalışan değil birbirine düşman nesiller yetiştiren ideolojik eğitim geleneğinde öğretmenler günü de böyle kutlanıyormuş demek. bu ideolojik bağnazlıklar bitmeyecek ve çocuklarımıza, onların çocuklarına da yazık olacak.

17. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    [/QUOTE]

Merhaba. google'da "şapka zulmü" diye aratın çok sayida delili kaynaklari ile göreceksiniz.
    Asagida alintiladigim yazilarda tek kelime şahsi yorumum yoktur, olduğu gibi 9 eylul 1928 tarihli Fransız "La Presse" gazetesinde bir başmakalede yer alan birkaç satırı paylaşıyorum;

"Bir memlekette ki, başına hükümetin istediğini giymeyeni asarlar, orada Cumhuriyet olur mu? Sizde (Türkiye’de) Millet Meclisi mi var?”

Yani görüleceği üzere "gavur" dediğimiz adamların bile insafına sığmıyor yapılan zulümler!

Ama gel gör ki hala bazilarina gore "biz kurtarildik! bi adam kurtardi bizi! herseyi ona borcluyuz!"

Millet harpten çıkmış yiyecek ekmek bulamazken milletin parasiyla dunyanin en lüks en pahali yatini satin alip icinde sabahlara kadar alem yapan bu degilmiydi desen, alacagin cevap bellidir "olsun o bizi kurtardi!"

Demek ki bunlar m.kemali kendi hayal dunyalarinda insanustu bir varlik olarak tasvir ediyorlar.

Gormuyorlarmi ki o da bizim gibi, Allah'in karsi konulmaz kudreti karsisinda aciz zavalli bir insan. Bilmiyorlarmi o da cikip hesap verecek Allah'in huzurunda.

Allah, hepimize ölmeden uyanmayi nasib etsin.

18. mehmetlevent

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2. mahmut fes i sarığın yerine getirdiğinde de benzer uygulamalar olmuş. takılmayın öyle zulüm mulüm. 1 şeye dikkat edin, çalmış mı çalmış mı? çalıyor ama çalışıyora itibar etmeyin. aslolan biraz bu. adamın yaptığı en büyük zulüm ona bakarsanız 1 gecede alfabeyi değiştirmek. O daha büyük zorluk ama Osmanlıda basılı kitap o kadar az ki zaten bugün arpaça öğrenmemiz şart diyenler bile mezar taşı okumak için diyebiliyor. enkazdan bir cumhuriyet çıkarmak için eski ile bağları koparmak gerekir. bakın 1830 da yunan Yunanistan ı kurdu herşey Osmanlıdan farklı. keza Bulgaristan ve Rumeli komple yeni düzen kurdular. Osmanlıyız elhamdülillah diyip devam etmediler. Arap yarım adası zaten ingiliz ve Fransızın insafına kaldı ve şimdi petrol olmasa yüzlerine bakan olmayacak. onlar da Osmanlıyız demiyor zaten ingilizle birlik olup anadolu çocuklarına karşı cephe almışlar. özerklik ve özgürlük isteyen kürt kökenliler bile Osmanlıyız demez. tee 1890larda kürt teali cemiyeti ile Osmanlıdan ayrılmayı planladıkları artık şahitli ispatlı. tarih ileri doğru akar ama geçmişi bilip ders alırsak. yoksa tekerrür eder. 1900 başlarında Bulgar ile yunan savaşa tutuşmasa istanbul elden gidiyordu. osmanlı istanbulu kurtaramazdı maalesef. Şimdi de Suriye'de ırakta 40 yıldır yapılması gereken şeyler yapılmak isteniyor ve çok geç kalındı
    1900 başında Rumeli elden çıktı ve böyle giderse doğu ve güneydoğu Anadolu elden çıkmak üzere.
    Mustafa ile İnönü yü bir tutmayın. ülkenin en büyük eziyeti inönüdür. ardından menderes gelip hukuk dilini arapçalaştırmıştır. Sonra Demirel devşirilmiştir. Benim gördüğüm 1
    türkiye cumhuriyeti çökmüştür. tarihi 1980dir. 2. cumhuriyet muhtemelen daha küçük bir coğrafyada devam edecektir. tarih tekerrür etmiştir. yine dış borç almış yürümüş üretim yerlerde. Avrupa size ürettirdiği parçayı Macaristan üretsin derse ne yapabilirsiniz? hiç bişi? ama vw almak için kuyruk olmaya devam edersiniz.

Benim iyi öğretmenlerim bana Osmanlıyı veya cumhuriyeti kötülemedi de övmedi de, kendime olan güvenimi arttırdı. birşeyler başarabileceiğimi öğretti. O nedenle kıymetliler. ama din sosuna fazla bulanmış olanları alenen bizim gibilerden nefret ediyordu çünkü onlara biat etmiyorduk çünkü hem cahildiler hem donanımsız. öğrencisinden daha az bilen kendini geliştirmeyen papağanlara ben öğretmen diyemem kusura bakmayın. onlar militandı ve tarihin çöplüğünde yerlerini aldılar.

Özgür düşünen donanımlı öğrencinin ufkunu açanlar ise bin yaşasın. Cennet mekanları olsun.

Osmanlı ile TC nin ortak olduğu tek şey vergi. Osmanlıda konan geçici vergiler her zaman kalıcı olmuştur. bizde de öyle

Dolar Düşmüyor, Vergiler Roket! 21 Maddeyle Cebimizden Çıkan Akıl Uçuran Vergi Tutarları