Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi Buda takasa hazır(castello...

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında Mert.castello tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mert.castello

Mert.castello Yeni Üye

arkadaşlar biraz kötü durumda amaa 4 yıl kullandım:D :D

Düzenleyen : Tuğrul

2. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşım o gidondan maşaya doğru uzanan ipler de nesi? :) Yapmayın, etmeyin, kaza yaptırır adama onlar...

3. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok da kötü degil bence.alana hayırlı olsun diyeyim simdiden

4. Bur@k

Bur@k Üye

Seviye:
    Hakkaten bu bisiklet Gelin arabası degil ki.....

5. emsey229

emsey229 Kıdemli Üye

Seviye:
    şimdi o iplerin bir özelliği var mı yok mu onu anlamadım?

6. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Süs abi onlar. sizde de hiç beğeni yok :p :D

7. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    çok gereksiz bir ip yani o ne bende anlamadım senin dengeni bozar o ipleri çıkar daha iyi olur

8. emsey229

emsey229 Kıdemli Üye

Seviye:
    Aklıma bi film geldi :) çiçek abbas :D

9. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    tam takaslık zirkonyum kadrodan aşşasıyla takasa girme bence bu arada barendler çok aerodinamik duruyor .

10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Mert arkadaşımız kendi zevki ve istekleri karşısında bisikletini biraz süslemiş. Bizim için iyi veya kötü. En çok yorum yapar ve tavsiyede bulunabiliriz. Ancak bunun da birbirimizi kırmamak için bir sınırı olması gerekir. Açıkçası sevgili Giant, mesajının alaycı olduğunu düşünüyorum. Bu forumdaki sıfatımdan uzak, tamamiyle kişisel görüşümdür. Ancak herkesin bisiklete yatıracak bir kaç bin YTL.si olmayabilir, aslında işin garibi bu ülke koşullarında doğal olan da olmamasıdır.

Konuya dönecek olursam (ki aslında konu da bu değil ya, takas işin konmuş bisiklet) Mert gerçekten ön teker milinden gidona uzanan süsleri çıkartman faydalı olur senin için, biraz tehlikeli duruyorlar her an her yere takılabilirler. Onun dışında takas umarım hayırlı olur. Eğer ki takas edemezsen, bisikletini 2. el olarak satıp daha sonra sadece önden süspansiyonlu bir bisiklet alman daha faydalı olacaktır. En azından arka yayın ağırlığından kurtulmuş olursun, daha az yorulursun ;). Şimdiden hayırlı olsun.

11. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    böyle düşünmene üzüldüm açıkçası kimseyle alay ettiğimi düşünmüyorum ama sende hak vermelisinki bisikleti sadece üzerine binilen bir demir yığını olarak görüp kendi sağlığını ve başkalarının bile hayatını tehlikeye sokacak şekilde aksesuar adı altında bisikletine araba direksiyonu,pompalı korna vs vs takan insanları görünce yarı şaka yarı ciddi uyarmak da hepimiz görevi olmalı diye düşünüyorum yaşım 32 ve 22 senedir bisiklet kullanan 15 yaşında milli olmuş bir sporcu olarak bir şeyler söylemenin az da olsa hakkım olduğunu düşünüyorum sevgili halil

12. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:

Ben Halil degilim ancak Halilden once cok benzer bir mesajda ben yazmistim.Ancak sonrasinda acaba ben mi yanlis anladim(yorumladim) diyerek cevabimi sildim,anladigim kadariyla siz dalga gecmek amaciyla yazmamissiniz.Yari saka yari ciddi dediginiz uyari(elestiri),attiginiz mesajda pek anlasilmiyor.En azindan bu yazdiklarinizin sonunda birseyler ekleyip bunu belli edebilirdiniz diye dusunuyorum.Yani yari saka olan kisim gorulebiliyor ama yari ciddi kisim yok.

Ben bisiklet sporuna sizin kadar emek harcamadim,elbette ki bircok sey soylemeye hakkiniz var,ozelliklede ben ve benim gibi yenilere.Ancak bence mesajinizin yanlis anlasilmasi,daha dogrusu agir kactiginin soylenmesi sizi sasirtacak birsey olmamali,yenilere her yerde hosgoru gosterilmez mi boyle,ben onu aradim mesajinizda;)

13. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili Giant, belli ki Mert genç bir arkadaşımız. Hata yapabilir, tabi ki uyaracağız. Zaten yarın öbür gün bir aksilik yaşarsa (Allah korusun) Mert o süsleri taktığı için hatalı değil, biz görüp de uyarmadığımız için hatalıyız.
    Ancak şimdi bu konuda yazdığın ilk mesajına tekrar baktım da, bir uyarı veya tatlı bir ikaz görmedim. Bana bisikletin kalitesiyle alay ediyormuşsun gibi gelmişti, hala da o mesajdan aynı şeyleri anlıyorum (belki de benim dar görüşlülüğümdür, eğer öyleyse afedersin :eek: ).
    Yaşına ve bisikletteki kariyerine tabi ki sonsuz saygım var. Birşeyler söylemek tabi ki hakkın, sonuçta burada herkes fikirlerini iletmek, paylaşmak için bir arada. Zaten ilk cümlemde de dediğim gibi, eğer ki biz daha deneyimli olduğumuzu söylüyorsak, uyarmadığımız için biz suçlu/sorumlu oluruz. Ancak lütfen objektif olarak önceki mesajını tekrar oku, yorumu sana bırakıyorum. Yoksa kimseyi kırmak, terslemek veya benzeri bir çaba içerisinde değilim, hiç bir zaman da olmadım :). Anlayışın için teşekkür ederim.

14. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    sevgili halil 1988 ilk yarışımı nevşehirde koşmaya gittiğimde kendi bisikletimi götürmüştüm çünkü klubümün bana vereceği bisikleti yoktu çok eski bir kadro üzerine kompenant bile diyemeyeceğimiz malzemlerle yarışa girmiştim genç büyük karışık yarışıydı 2 abimiz startta yanıma gelip bu süper açma mı yok ya süper dürüm herhalde dediğini dün gibi hatırlarım çünkü kendilerine hayranlıkla baktığım kişilerin beni fark etmeleri bile beni büyülemişti.çocukluğum amerikan üssünde amerikalıların attığı bisiklet malzemelerini toplamakla geçti şimdi beğenmediğiniz sağlam bir dört köşe orta göbek mili bulduğum zaman yaşadığım sevinç bir başkaydı herzaman bisikletimi daha güzel bir hale getirmek için uğraştım.kısacası 7-8 kiloluk bir bisiklete bile çok ağır yarış bisikleti 2-3 kilodur diyen havalı kornaya pompa takıp olur olmaz yerlerde insanları rahatsız eden bisikletine araba teybi takıp yollarda bangır bangır müzik dinleyen yada mtb ye zamana karşı yol bisikletlerinde kullanılan aero dinamik bar takıp kibirli kibirli dolaşan(eminim çoğu ne işe yaradığını bile bilmiyor) o insanlara çok kızıyorum bir avrupalı bisiklet severin ki hepsi öyle ülkemizde bu manzaraları gördüğünde verdiği alaycı gülümsemenin yanında benim söylediğimin abartı kaçmadığını düşünüyorum onlar bisikleti daha nasıl hafifletirz diye düşünürken bizim yaptığımız şeyler ortada lafım bunları yapanlara yoksa bu forumda bakıyorumda bisiklet konusunda harikulade bilgilere sahip arkadaşlarımız var ve gıpta ile onları takip ediyorum(sen dahil) kısacası benim söylediğim kişinin maddi durumu ile ilgili değil ama bu foruma üye olupta burdaki bisikletleri görüp kendine öz eleştiri yapamayan arkadaşlara . bu arada yaşından daha olgun ve seviyeli bir üslubun olması ve bisiklet konusundaki kültüründen ötürü tebrik ederim kırılan yada üzülen arkadaşlar varsa onlardan da özür dilerim belkide bir nevi patlamayadı benimkisi buraya denk geldi.hepinize saygılar

15. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kötü niyetli olmadığını zaten 2. mesajında anladım. Ancak yeni gelen üyelerde sık karşılaştığımız bir durum bu; çift "yaylı" süslü püslü bisiklet merakı... İnan neleri ile karşılaştık ve onları uyarma üslubumuzda doğru dengeyi kuramadığımız zaman "Benim sizin kadar param yok" nidaları ile inlettiler forumu. Sırf bu nedenden dolayı da bir çoğu, çok şey öğrenebileceği bu ortamı terk etti... Mesele üye kaybı değil elbette, bisiklet seven bir insanın bu şekilde kırılması, belki de bisikletten soğuması. İşte bunun önüne geçmek için senin mesajına karşılık olan mesajımı yazdım. Açıkçası bir yandan Mert'in kırılmasını engelleyip, bir yandan da senin kırılmamanı istiyordum. Umarım doğru dengeyi kurabilmişimdir.
    Hakkımdaki olumlu düşüncelerin ve iltifatların için de ayrıca teşekkür ederim.
    Açıklaman için de yine ayrıca teşekkür ederim, forumumuzun sizler gibi tecrübeli kişilere de mekan olması, bu sporun doğru yolda ilerlemesi için çok güzel bir fırsat...
    Anlaşmazlığın çözüldüğüne sevindim :)
    Görüşmek üzere
    Saygılar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.