buda benimki :)

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
ALLAH kazasız binmek nasip etsin

Scudo

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
@Ercan.s

dekerine daş deymesin :) ö.m.

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
güncellemeye ihtiyaç duydum.. bilgi birikimlerinizi görüşlerinizi almak istiyorum.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Bisiklet harika, hep metalik renk boyanmamış bir kadrom olsun istemişimdir. Ben eksik olarak öncelikle maşayı gördüm muhtemelen 70mm çalışma mesafesi var, onun yerine 100mm maşa takmanız sürüş zevkinizi arttırıcaktır, heleki havalı bir maşaya geçiş olursa harika olur. Onun haricinde spd pedal sistemine geçilebilir, baradine 3 renk pabuçlar takılabilir (shimano dan daha iri ve uzundur), km/h sayacı eklenebilir, daha spor bir sele, barend, daha iyi bir suluk kafesi vs. arttırılabilir :).

• Beğen
Tepkiler: Naci ATAY

serkan caz

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Sedona
kucukken su an 21 yasımdayım 13 14 yaslarım da sadece alumınyum bısıkletler modaydı bu tarz grı cok beyenırdım hep onları sedona 781 ım var ama hala gozum bunlarda bı tutku gıbı en yakında böyle bı kadro bulursam toplucam hayırlısıyla kullanmak kazasız belasız sürüşler dılerım hocam cok hos asıl sade sık bı bısıklet :D

• Beğen
Tepkiler: Naci ATAY

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
@serkan caz

bende şuan 21 yaşında olsam bekar olsam geçim derdim olmasa ahh ah. bilmem anlatabildim mi. elimden gelen şuan bu yavaş yavaş bişeyler yapmaya çalışıyorum. :) kendimce. burdaki tavsiyelere göre...

@Mustafa Şükrü YILDIRIM

öneriler için teşekkür ederim. maşam 70 mm ve yeterince eski bi model olmasına rağmen hem havalı hem hidrolik görsel bakımdan değiştirmek istesemde kullanış açısından memnunum ve önerilerinizin hepsini değerlendirmeye çalışıcam. teşekkür ederim. :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlık güldürdü gece gece. :D

Fotoğraflar için teşekkür ederim. Kusursuz bir tur bisikletine benzettim, yorumları okumadım. Lastikleri çözemedim, 26 gibi duruyorlar. 28 olsa ve maşa da düz olsa, tam bir tur bisikleti olacakmış. Halil Bey'e katılıyorum.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
bu bisiklete sabit maşa gider şuan üzerindeki amörtisör yanlış görmediysem 600 mm çalışma mesafeli..ve bu boşuna hamallık kadronun anatomiside sabit maşaya elverişli

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
mustafa ahmet ve halil bey aranızda kaldım :) maşa değişmelimi 100mm çalışma mesafelimi alınmalı yoksa sabitmi kalmalı anlamadım gitti :) en kötü karar kararsızlıktan iyi ama ben kararsız kaldım.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Bisikletiniz sağlam, sade görünüyor ve çok güzel. Dilerim gönlünüzce kullanırsınız. Maşa konusundaki kararsızlığı da bir an evvel çözmeniz dileğimle.

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
@akifberkant

akif bey teşekkür ederim. sizin bi öneriniz varmı. benim aklımda pek yoktu ama tavsiyelerde benim için önemli tabi.

• Beğen
Tepkiler: akifberkant

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Resimler benim ilgimi çekmedi açıkcası...

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Naci ATAY

Bu sorunun cevabını en iyi siz verebilirsiniz. Ne amaçla kullanıyorsunuz, beklentiniz ne, üzerindeki şu anki beklentilerinizi karşılıyor mu?

Şuan kullandığınız maşa beklentilerinizi karşılamıyorsa ne yapmak istiyorsunuz? Sürekli ya da daha çok asfaltta kullanıyorsanız 100mm maşaya gerek yok, hatta daha hafif ve daha hızlı bir sürüş için - bisikletin geometrisini çok bozmayacak - düz maşa bence de mantıklı.
.
Yok eğer arazide kullanıyorsanız tabii 10mm lik, kilitlenebilir bir maşa iyi olur. Böyle bir maşa almışken de havalı -mesela epicon- bir maşa çok daha iyi olur. ( Tabii bu maşalar kadroya uyuyorsa, yani alın borusu oversize ise)
.
Eğer kullandığınız maşa beklentilerinizi karşılıyorsa hiç kafanızı karıştırmayın, değişikliğe gitmek yerine elinizdeki malzemeyi en verimli şekilde sonuna kadar kullanın.

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
@akifberkant

akif bey elimdeki maşa çok eski zaten farketmişsinizdir. hem havalı hem hidrolik. araziye pek çıkmıyorum. genelde asfalt denebilir ki lastiklerimden belli oluyordur umarım.
şuan kullandığım maşaya bir zamanlar çok yumuşak olduğu için hava bastırmak istedim (hidrolikten yağ kaçakları oluyordu) ama malesef ayar tutturamadık. aslında memnunum ama daha kullanışlı hale getirmekiçin uğraşıyorum :) uzatmadan asfaltta kullanıyorum. (araziye sokmaya kıyamayan biriyim) işimi görüyor...

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Naci ATAY

O donanımların yeri arazidir. Bence kıyın hiç bir şey olmaz :) . Devamlı asfaltta kullanıyorsanız bir şehir-tur bisikletine geçmek sizi çok rahatlatır. Birde bisikletinizin markası nedir ? Toplamaysa kadrosu nedir ?

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
toplama. kadrosu alüminyum. vites ve fren takımı shımano

Naci ATAY

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Merida
teşekkür ederim. bide kendime yol arkadaşı bulursam dekerime daş deymez :)