Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Buda Benim Kamyonet...

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında C.Koc tarafından paylaşıldı.

1. C.Koc

C.Koc Bianchi Touring 727 m

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Öncelikle merhaba yaklaşık 20 gün önce foruma hiç göz atmadan aldım bisikleti formu okuyunca da pişman oldum :p ama yapacak bir şey yok biraz kilolu diyelim artık bu gün dijital kantarla ağırlığını ölçtüm 18 kilo kendi selesi ile 17 kilodur, sepet benim için olmaz ise olmaz biraz komik duruyor MTB'de ama tak çıkar olduğu için sorun yok birde çok işime yarıyor ,çamurlukları aldığımada pişman oldum çıkartıcam galiba...Neyse bellimi olur belki üst para verip takasa girerim sonra....

2. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bende 4000 kullanıcısıyım, çok çok mantıksız bir seçim değil, kendinizi üzmeyin :)

3. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Aslında ağırlığı dışında gayet memnunum hoş ağırlıkta sürüşe ne kadar etki eder bilmiyorum hiç 12-14kg lik bisiklete binmedim....

4. volkan alyanak

volkan alyanak Yeni Üye

Seviye:
    sele acayip rahat görünüyor ya =))
    şekil olarak da çok iyi
    ağırlık çok problem olmaz herhalde, ben bisikleti 15 kilo fazla ağırlıkla sürüyorum (kilo :D )
    kazasız belasız sürüşler dilerim

5. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sele orjinaline göre rahat gerçekten bana şekil itibariyle kötü gözüküyor gibi geliyor ama önemli olan kasenin rahatı :)

6. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    kasenin rahatlığı önemli tabi :D bende bisikletin şekli bozulmasın diye seleyi değiştirmiyorum ama aliexpresten pedli şort spariş verdim.. tayt değil dikkatinizi çekerim. şort :D

7. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    dostum şorr kımıl kımıl kaymazmı? kullanınca paylaş bizde bilgilenelim.
    fit/dar kesim bir şortsa kaymayadabilir. :)

birde link koyarmısın

8. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  9. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    şort fit kesimmiş, padlerde içeride gizli cırtlı ceplere konuyor sanırım. inşallah görüntüsü Kim Kardashian gibi olmaz :)

10. chnkrmz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :D olmaz inşallah

11. halilgoksal

halilgoksal Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    konu yanlış yerlere gidiyor ama :) şortun içinde şort mayolardaki gibi fileli bir yer var sanırım pedleri koyabileceğiniz... model olarak güzel gözükse de içinde pedli tayt olan şortlar daha rahat olacaktır sanırım.
    konuya dönersek bisikletiniz güzel, önemli olan işinize yaraması ve bisiklet biniyor olmanız... geri kalan herşey keyfi... güle güle kullanın :)
    bir de sele muhtemelen üzerinde gelenden rahattır ama bu tarz selelerin uzun sürüşlerde bacak içindeki damarlara baskı yaparak kan dolaşımını engellediği gibi bir bilgi kalmış aklımın bir köşesinde... yanılıyor da olabilirim... forumu bi araştırmak lazım :)

12. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Teşekkürler uyuşma olayını bende okumuştum belki ilerde değiştiririm bir tane beğenmiştim orjinaline benzeyen jelliymiş galiba ama 60 tl dediler bana biraz pahalı geldi...

13. Nil.G

Nil.G Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çamurlukların dışında şikayet etmenize neden olacak bir durumu yok. Gayet iş görür bir bisiklet.

14. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Ağırlık uzun mesafelerde, inişli çıkışlı yollarda farkettirecektir kendini size, vücut alışınca hele daha hafif bir bisikletten geçilmediyse ve size çok problem yaşatmıyorsa bel ağrısı gibi kazasız belasız diyelim :)

Ek olarak: şehiriçinde kullanıyorsanız size benimde yaptığım lastik değişimini tavsiye ediyorum şiddetle, bana dua edersiniz :)

Reflektörlerde güzel duruyormuş haa :))

15. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Haklısınız bende öyle biliyorum, uzun mesafelerde tahriş edip rahatsız edebliyor da.

16. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Emre bey taktığınız lastikler nasıl bilgi verirmisiniz fotodan çok anlaşılmıyor ince lastik galiba ebat markasını yazabilirmisiniz birde ne avantaj var orjinaline göre benim bildiğim ince lastik daha fazla bir hız performansı sağlıyor doğrumu ?

17. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Tabi biraz hız performansı rahatlık vb. gibi şeyler sağlıyor yanlız sunu bilmeniz gerekiyor ki lastik olayı baslı basına değiştirmiyor, yani çok muazzam şeyler beklemeyin bu değişimden sonra. Yokuş çıkarken ya da inerken farkettiğim kadarıyla yola çok yapışmadığından sizi daha az yoruyor ve akıcılığı artıyor. bunun yanı sıra, hafif bozuk yolda fazla bir problem yasanmıyor yanlız kuma ve mıcıra girildiğinde tutunma azaldığından daha fazla dikkat etmek gerekiyor. fren mesafesi ya da ıslak kullanımda çok çılgınca bir değişim kayma vb. gibi durum ben yasamadım henuz yanlız dişli 2.0 kalınlıkta bir tekerden 1.5 daha az dişli bir tekere geçildiği unutulmamalı ve ona göre davranılmalı sürüş esnasında.

tanesi 30 liradan CST Travveller City Classic aldım 26x1.5 ebadında. Fiyat/Performans olarak memnunum ürünümden. Bunlar yazlık, Diğer 26x2.0 olan CST Tractionları da kışlık olarak kullanmayı düşünüyorum. Çok patlak koruması yok tekerlerin ama dikkatli bir şekilde kullanıldığında çok da bir problem yaşatmıyor. Belirteyim, jant ve iç lastik değiştirmedim. 2.0 kalınlığındaki tekerde ne kullanıyorsam bunlarla da onları kullanıyorum.
    deseni şu şekilde:
    Bisiklet o tekerlerden sonra biraz zayıflamış görünüyor, ama sorun yok benim açımdan :)
    bahsettiğim traction 2.0 kalınlığında yanında böyle duruyor, pek fark yok gibi gelebilir diğerinin şişik olmadığının farkında olalım. çok dişliymiş be usta :D
    all season compound dediğine göre ıslakta çok rahatsızlık vermemesi lazım, göreceğiz :)

Son olarak mesajları alıntı yaparak cevaplamanızı tavsiye ediyorum size. İyi günler dilerim.

18. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bilgilendirme için teşekkür ederim kendi lastiklerini biraz eskittikten sonra deneyebilirim zaten genelde yaz aylarında kullanıcam işime yarıyacaktır.

19. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Rica ederim, bende erimelerini bekliyordum. Bi gaza gelip aldım dedim iyiki beklememişim :)

20. C.Koc

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu arada çamurluklarıda çıkardım ihtiyarç olusa takarım yine....

[​IMG][​IMG]