Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Buca-Güzelbahçe-Bademler-Seferihisar-Ürkmez-Menderes

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Samet Koç tarafından paylaşıldı.

1. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Yine ben :D. İzmire geldim turlara devam. Bu seferki rotamız. Bucadan çıkıp Seferihisar-Ürkmez ve Gümüldür üzerinden Bucaya dönmekti. Tur toplamda 138 km tuttu. Sabah 10:30 gibi çıktık ve gece 20:20 de evdeydim. Ürkmeze kadar çok durduk çok eğlendik baya vakit kaybettik.Ürkmezden sonra hava kararmıştı ve daha önümüzde 50 km yol vardı. Gümüldür ramplaranı çıkacaktık :). Ve çıktık da ama o karanlıkta önümüzü görmeden hangi cesaretle bilmiyorum son sürat indik. Toplamda 6 saat 50 dk bisiklet üzerinde kaldık. Turda bana eşlik eden Orçun ve Ozana teşekkürler. Ürkmezden sonra hava karardığı için fotoğraf çekmedim.

Soldaki Ozan sağdaki Orçun

Mazgala gell !!!

Bademler

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Güzel tur olmuş teşekkürler paylaşım için.
    Benim dikkatimi bisikletler çekti. Tur, Yol ve çift amortisörlü bisikelt vardı yanlış görmedimse. Forumda çok tartışılıyor bisiklet seçimi konuları. İşte ispatı istenilirse her türlü bisiklet ile 140 kmlik tur yapılabiliyormuş.

Fakat size sormak lazım hanginiz bu tur için daha konforlu ve keyifli sürüş yaptı. Birçok kere yazdım amaca uygun bisiklet kullanımı hakkında artık yazmıyorum ama resimleri görünce dayanamadım.

Tekrar teşekkürler paylaşım için, iyi forumlar.

ihtiyar bunu beğendi.
  3. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hadi Seferihisar'a kadar anladım da, devam edip inişli çıkışlı ve muhtemelen fırtına şiddetinde rüzgarlı yollardan Gümüldür'e gidip gelmek iyi bir performans gerektirir hakikaten. Pedalınıza sağlık, paylaşım için çok teşekkürler.

Sahil evlerindeki o mazgallı köprü acayip gerçekten.Bir de İnciraltı piknik alanının dikenleri meşhur denilebilir herhalde :)

Çift amortisörlüyü uzun yolda bilmem ama şehir içi bozuk yollarda büyük konfor.Arka amortisör bozuk yolda önden daha çok işe yarıyor.

ihtiyar bunu beğendi.
  4. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Evet haklısınız her türlü bisikletle tur yapılıyor ancak burada önemli olan nokta kadro boyu ve lastik seçimi. Çift süspansiyonlu bisikleti olan arkadaşın birde 29er mosso xc980 mtbsi var. Ama o tura bu bisikletle geldi. Çünkü bu asıl adı bianchi star olan evrime uğramış olan bisiklette michelin xc road lastikler var. Bisikletleri beraber saldığımızda benden daha hızlı gidiyordu. Turu benden daha az yorularak tamamladı diyebilirim. Birde bisikletin üzerinde doğru şekilde oturduğunuz zaman her hangi tarzda bir bisiklet tur için yeterli bence.

Ayrıca bugün yine turdaydık yaklaşık 80 kişinin katılımı ile YEŞİLAY HAFTASI "YAŞAMAYI SEÇ" BİSİKLET ETKİNLİĞİ'nde idik. Ardından Ege pedal ile güzelbahçe turu yaptık günü 80 km ile kapattım. Fotoğrafları bulursam yine yazarım buraya.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  5. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Şansımıza Güzelbahçeden Doğanbeye kadar rüzgar hep arkamızda idi çünkü poyraz vardı o yüzden o kısmı geçerken pek zorlanmadık :)

6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Ayrıca yanlış yazmışım dönüş zamanım 20:20 değil 22:20 dir.

7. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    fotoğraflar gerçekten çok güzel,ege tam bisiklet cenneti... :)

Samet Koç bunu beğendi.
  8. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    süper süper süper olmuş :in:

Samet Koç bunu beğendi.
  9. Özgür ARSLAN

Özgür ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    İçimiz ısındı. Bu havaları yakalamamız için Konya'da bir kaç ay daha bekleyeceğiz sanırım..

Samet Koç bunu beğendi.
  10. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tebrikler güzel hava ve azimle sağlam bir tur yapmışsınız.Oralarda olasım geldi doğrusu.

Manisa'dan selamlar

Orçun Özural her zamanki gibi karizma çıkmış.

11. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Tebrikler :D

12. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu geziyle ilgili olarak değil de başlıkta adı geçtiği için buraya yazayım dedim.

Herhalde pek çok İzmir'li bisikletçi Güzelbahçe'nin sadece sahil kenarını biliyordur. Güzelbahça girişindeki trafik lambalarından içeri doğru girmenizi öneriyorum :D

Hafiften bir yokuş başlıyor, "acaba nereye gidecek", "ha bitti ha bitiyor" derken, ter atarak bir baktım dağın tepesindeyim! Yahu Güzelbahçe bildiğin dağın tepesinde bir yermiş.Ama gerçekten güzel, sakin, tertemiz havası olan bir yer.Şu yaşıma geldim ilk defa oraya çıktım, kendime de kızıyorum.Manzarası harika.Gidip görmediyseniz mutlaka çıkın derim.Benim gibi hımbıl birisi çıkabildiyse orayı, herkes çıkar.Sahildeki ana yoldan ayrılınca trafik bitiyor.Yol geniş.Yerleşim biriminden sonra da asfalt dağa doğru devam ediyor.Şahane körfez manzarası var.

13. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    güzel tur olmuş tebrik ederim, o mazgallar her şehirde standart sorun oldular malesef :(