Bu yaz İstanbul'u gezi fırtınasında boğalım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar,

Bilemiyorum böyle bir başlık açmam ne kadar etkili olur ama,

Etrafımdan duyduklarıma bakarak, köprü geçişinin insanlarca farkedildiğini, ve eskiden benim bisiklet muhabbetlerime küçümseyerek bakanların tavır değiştirmeye başladıklarını görüyorum.

Bu yaz İstanbul dışına çıkamıyorum. Hafta sonlarımı -öncelikle- toplu gezilere, eğer organizasyon olmaz ise, tekli sürüşlere ayırmayı istiyorum.

Ancak her hafta bir gezi ayarlanabilir diye düşünüyorum ve Anadolu yakasında olmama karşın, özellikle Avrupa yakasında sürekli olarak yollarda görünmenin FARKINDALIK açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Köprü geçişine sadece Zaman gazetesi, o da Pazar ekinde yer ayırmış. Bu büyük organizasyon bile medya tarafından istenilen düzeyde ilgiye mazhar olamadı. O zaman yollara çıkmamız, görünür olmamız, hem spor yapıp eğlenirken, hem de insanların gözlerine takılmamız gerektiğini düşünüyorum.

Kudret baba nın açtığı Garipçe gezisi bir örnek. Boğazı baştan başa katetmek. Başka zamanlarda başka güzergahlar da yapılabilir. Belgrad ormanı, tarihi yarımada, Haliç vb... Avrupa yakası için aklıma gelenler.... Cumartesileri çok çalışanlar olduğu için herkes katılamıyor, o yüzden büyük organizsyonlar Pazar'a ayarlanıyor, ancak mesela benim gibi Cumartesi çalışmayanlar, ayrıca Cumartesiyi de değerlendirebilirler. Neler yapabiliriz? Şunu organize edelim şeklinde konuşmuyorum, bu yönde organizasyonlara seve seve katılmak istediğimi belirtiyorum. Görüşlerinizi, eleştirilerinizi, fikirlerinizi paylaşır mısınız?

:cool:

Scudo