Bu yatak hangi furşa uygun?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Çelik olma olasılığı daha yüksek. Cro-moly kadrolar gerçi o tarihlerde de yaygındı ancak görünen o ki oksitlenme oranı epey yüksek. Bence kadro kibar bir şekilde boyadan arındırılmalı, sonrasında ince zımpara ile temizlenmeli. Boru, kaynak yerleri inceleme yapıldıktan sonra masraf etmekte yarar var. Daha fazla diyaloğa girmeyeceğim. Metal sanayisinde çalışan ve hayatının son 30 yılını bisiklet üzerinde geçiren birisi olarak (Bu şubatta 30 yıl bitmiş) Furş takımını nasıl çıkarırsanız çıkarın. Sadece nazik olun yeter. :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tolga Çelebi çelik kadro neye dayanarak dıye sorarsan eski gazete küpürlerine internet üzerinden ulaşabılırsın bu bisiklet gazete kuponlarıyla satılmış bi model :) teknik özellikleride yazıyordu.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@c33nk

İçten sökmeyi kim tavsiye etmiyor çok merak ettim. Hangi bisikletçiye sorsanız içten hafif hafif vurarak sökülmesi gerektiğini söyler. Benim böyle bir bisikletim var. Toplarken ustaya sormuştum sökmek gerekirse nasıl sökeceksin diye, içten vurarak sökülür demişti.

Ayrıca paslanma sebebiyle parçalar birbirine kaynamışsa wd 40 gibi pas sökücüler kullanarak yine içten vurarak sökülür.