Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu ürünler bu fiyata gerçek mi? (Aliexpress)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Osman Tuğrul tarafından paylaşıldı.

1. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba, aliexpress'de bulduğum birkaç günü çok çok ucuz ve ücretsiz sevkiyat yazısıyla karşılamakta. İnanamadım biran, aşağıda ki ürünler;

Tahmini Teslimat Zamanı
    Tahmini Teslimat Zamanı
    Tahmini Teslimat Zamanı
    Tahmini Teslimat Zamanı

gibi.... uzanan giden bir ürünler zinciri, demek istediğim bu ürünler cidden bu fiyata alınıp ve ücretsiz kargo ile mi? gelir. Eğer gerçekse bir ürünün birkaç çeşidi oluyor istediğimiz çeşidi nasıl seçeriz?
    Düşüncelerinizi, bu ürünler veya bu gibi ürünleri çok ucuza almış olanlarımız'dan bekliyorum.

Son düzenleme: 8 Ağustos 2015
  2. Osman Tuğrul

Seviye:
    Bu konuda bilgisi olan var mı?
    Yani Tahmini Teslimat Zamanı şu ürünü 1.46 dolara satın alacağım, hiçbir ücret de ödemeden kapıma kadar gelecek???

3. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Osman Tuğrul aynen öyle ama resimlerde böyle kaliteli durduğuna bakma hayaller oakley hayatlar pazarda zencilerin sattığı plastik gözlükler:D air register parcel demez isen kargoda kaybolma ihtimali var kargonun benim başıma geldi haberin olsun

Osman Tuğrul bunu beğendi.
  4. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geri bildirimi (feedback) yüksek olan ürünlerin fiyatları gerçek alırsan sıkıntı olmaz ama bunlar çöp diyebileceğin kalitede ürünler. Göz sağlığın için en azından UV ve Polarized sertifikalı gözlük almanda fayda var.

Güncemden ve Osman Tuğrul bunu beğendi.
    Son düzenleme: 8 Ağustos 2015
  5. Osman Tuğrul

Seviye:
  6. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Osman Tuğrul china post ile gelmesi bayaaaa sürüyor türkiyedede aynı fiyatlar olmasada 5-10 tl fazlaya bulabilirsiniz bunlardan

-OnuR- ve Osman Tuğrul bunu beğendi.
  7. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Osman Tuğrul Linkteki ürünün hiç geri bildirimi yok pek güven vermiyor. Paypal'ın alıcı koruma sistemi var (discount) ürün gelmez ise paranı iade alırsın tabi bu süreç biraz uzun sürebilir.

8. Osman Tuğrul

Seviye:
    @Güncemden @-OnuR- Evet geç geleceğinin farkındayım, birde bu tarz ürün Türkiye'de sitede en az 35 TL (oda düz heybe değil), bayide sordum ve telefon kısmı yok adam bana 50 TL dedi cidden o fiyat etse içim gitmeyecek, bu arada uv400 korumalı herhangi bir gözlük bakınıyorum, şuan için ilerde 100tl gibi bir fiyata alacağım sinek, böceklerden korunma için. Birde böyle kadro üstü heybe çanta lazım bunu da birkaç sitede görmüştüm 55 TL gibi bir fiyat yazıyordu. Bende gözümü dışarı diktim :)
    Birde ürün gelmez ise 1 ay içinde, bizle iletişime geçin gibi bir yazı var. Ne kadar doğru bilmiyorum. Çoğu bisikelet ve b. ürünü satan site ve bayiler alibaba, express gibi sitelerden toplu alıp satıyorlar, aynı ürünü biz neden almayalım diye kendime de sorgu yapıyorum :D

Güncemden bunu beğendi.
  9. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Osman Tuğrul bence daha güvenilir serbest ticaret sitelerini tercih edin mesela direkt ebay gibi yada banggood dan bakabilirsiniz bence her koşulda çok daha güvenli olur bir aksaklıktada uğraşmazsınız ;)

10. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Açıkçası ben hiç ciddi bakmadım bu siteye neden derseniz öncelikle bütün ürünler çinden geliyor ve bir kaskın stoğunun yanında on binler hatta fazla bir stok görmüştüm. İkincisi ise %100 ORIGINAL gibi yazan bazı ürünlerde şirket logosunun absürtlüğüne denk gelmişliğim var. Bence en iyisi ebay, amazon vb. profesyonel siteler.

11. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ebay da satılan ürünlerin çoğu AliExpress teki ürünlerle aynı

MakRo ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  12. Güncemden

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @tanchu ama ebay in koruması altındasın aliexpress te muhattap bulamıyorsun bile başıma geldi dilim yandı dahada aliexpress kullanmam

barayda bunu beğendi.
  13. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @tanchu İki siteyi de kullanan arkadaşım var aliexpress kullanan arkadaşımın aldığı ayakkabı gümrüğe takılmış site de belli süre içinde satıcıya ulaş diyor. Kız ulaşamadı haliyle parası yandı. Ebayde tahmin edilen teslimat süresinde ulaşmadığı için ebay kendi para iadesi teklif etti. Ebayden alınan ürün geldi bu arada. Yani adamlar adına leke sürülmesin diye kendi kasalarından para iadesi yapıyor.

14. Orkovelis

Orkovelis Yeni Üye

Adı:
    Orhan Veli
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Geri dönüşleri yüksek ve olumlu olanlara bakman yeterli. Güven sorunu yok. Bayağı ürün aldım hepsi 25 gün içinde geldi. Gözlük olarak şeffaf camlı bir şey seç. Eğer biraz karartı yaparsa göz bebeklerin büyür ve koruma da olmadığından zararlı ışınlar çokça gelir. Benim lenslerim olduğundan pek sorun etmiyorum, koruması var zaten.

Kuzey Ege ve Osman Tuğrul bunu beğendi.
  15. AliG.

AliG. Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bu tarz bir heybeyi bisikletçilerde 20-25tl gibi bir fiyata bulabilirsiniz. Telefon yuvalı ve şeffaf kısımdan kılıf içinde dokunmatik çalışıyor şekilde.

16. Osman Tuğrul

Seviye:
    Anlaşıldı, aliexpress müşteri memnuniyeti çok sıkıntılı, kafam rahat etsin diyorsam, e-bay, banggood'a bakacağım. Hepinizin düşüncesi için çok teşekkür ederim.

@AliG. Usta bizim burada o fiyata olsa hemen alacağım :D

17. ommemo

ommemo ' Cruisin Down the Street In My 64 '

Adı:
    Mehmet Ç.
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    daha önce aliexpressten çok alışverişim oldu sormak istediklerin varsa sorabilirsin ayrıca 1.46 dolarlık gözlükten aldım kullanıyorum parasına göre gayet iyi + olarak bir tanede sarı camlı olanlardan alacağım gece sürüşleri için

18. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    2007 yılından beri ki daha aliexpress yoktu alibabaydı o zamanlar, ebayden de aliexpresstende dealextreme dende ki şu anda dx oldu alışveriş yaparım...Aliexpress evet feedbacki sağlam bi satıcıysa ok ama sorun halinde paranız yalan olabilir, ebay de ise hiçbir şekilde paranız yanmaz sorun yaşamazsınız...Daha evvelki gün geldi başıma...Kesinlikle ebay derim aliexpressi iki senedir sallamıyom sallamam da...

Osman Tuğrul ve Güncemden bunu beğendi.
  19. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Ben aliexpressten surekli alisveris yapiyorum , birak parami yemeyi bir suru urunu belese getirdim , verilen sureyi asiyor parami geri istiyorum , aliexpreste geri veriyor , cantanin rengini yanlis yollamislar diye yari parasini geri almistim mesela , mesela bi urunde kargo bilgisi girmemişlerdi parayi geri aldim olaydan 1.5 ay sonra urun kapima kadar geldi. İnanmayan varsa kredi karti extrelerini fotolayabilirim ☺

20. onurdemir

onurdemir Aktif Üye

Adı:
    onur
    Seviye:
    Bugüne kadar aliexpressden dünya yi aldım 14 günde gelen üründe oldu 30 günde gelende aldigim ürünlerin hepsini türkiyeden alsaydim belki 1 milyar totalde zararim olacaktı ürünlerin kaliteside ürüne göre değişiklik gösteriyor eldivenler ve ışıklar güzel pompa lar güzel gözlükler güzel suluk lar güzel bir bisikletcinin daha ne eksiği olabilir bence aliexpress iyi bir alışveriş sitesi herkeze bol pedallamalar

Kuzey Ege ve Osman Tuğrul bunu beğendi.