Bu ülkede 24 delikli vidalı disk uyumlu arka göbek satan BİSİKLETÇİ yok !!!

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Ya arkadaşalar, başlık herşeyi anlatıyor zaten..

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´
Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir an kendimi şanslı hissettim. :D

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Hocam maalesef ülkemizde bir çok bisiklet parçalaları kısıtlı yada yok . Yurt dışı sitelere bakmakta fayda var, bu seferde kargo ve beklenen günlerde çabası tabi :). Ülkemizde bisiklete önem verilmiyor, Japonlar tusunami ve depreme rağmen bozuk yollarda bisikletlerine binmeye devam ediyor, insan imreniyor :) .

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hocam hangi Bisikletçilere sordun bilmiyorum ama,

Mesajından sonra vitrine baktığım ilk göbek sanırım aradığın özelliklerde göbek

Delta Bisiklet Kızıltoprak Şubesinde var.

24 Delikli
6 Vidalı disk uyumlu
Arka göbek

Ayrıca Rulmanlı

http://img849.imageshack.us/img849/1576/img0454v.jpg

Fiyatı da oldukça uygun 39 Euro

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Halbuki bisiklet firmalarımız, Avrupa veya Dünya'da çıkan son teknoloji ürünü bisiklet parçalarından en azından birer ikişer tane getirtseler, hem kendileri kazanır, hem de bizler için de e-bay me-bayla uğraşmak ortadan kalkar. Bisiklete gönül vermiş yüzlerce insan var bu ülkede. Ve bisiklete karne hediyesi olarak değil de, bir yaşam biçimi olarak bakan. Benim şahsen birçok profesyonel ürüne ilgim ve ihtiyacım var. Yurt içinde olsalar, durumum elverdiği ölçüde temin etmek isterim. Lakin bulabilene aşkolsun. Yurtdışından getirt, aracı adama komisyon ver. Gümrüğe takılsın, extra masraf ver. Yol-kargo ücretini öde. Halbuki bisiklet firmalarının bağlantıları vardır. Neden halen daha dünyaca ünlü tanınmış markalardan, ülkemize gelmeyen bir sürü marka ve model var? anlayabilmiş değilim.
Mesela: Fulcrum'un ileri model jant setlerini ülkemde görmek isterim. İsteyen durumuna göre alsın. Kimse bana satılmaz demesin. Alabilecek durumda insanlar var. Yarın öbürgün kullanmaktan vazgeçer, ikinci ele düşer, bir başkası nasiplenir. Zipperman'ın teflon zincirlerini görmek isterim mesela ülkemde. Yada dynamic zincir yağlarını... Ya da the solution marka lastik dolgu sıvısını. KCNC'nin ruble, zincir veya fren sistemini de ülkemde bulabilmek istiyorum. Gopro kamerayı Türkiye'den satın alabilmek istiyorum.
Güzel-modern-son teknoloji ve kaliteli birçok ürünü, yurt dışı sitelerinde görüyorum, ağzımın suyu klavyeye damlıyor. :D (Hayır klavye bozulacak ona üzülüyorum!:D ) Onlar o kadar kaliteli değilmiş demek ki deyip, üzülmeyeyim diye kendimi avutuyorum.:D
İnşallah bir vatan evladı çıkıp da, artık yurt dışında bulunan bir çok ürünü İnşallah Türkiye'ye getirir. Ve tahminlerden bile fazla satar. (Benim şahsi görüşüm!)

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
benim tek istediğim mesela a firmasının göbeğini getiriyorsa yanında bodysini , yedek parçasını , rulmanını , vidasını , bilyasını vb. zımbırtısınıda yada herhangi getirdiği parçasının yedek parçasınıda getirsin tek istediğim bu :D Ayrıca yukarıdaki 24 delikli göbek , Tolga abinin jantına uyum sağlamıcak yeni tel ve tel başı almak zorunda kalıcak...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
@Ali Menemen

Ne alaka kardeşim :D Ben sadece içimdeki isyanı dile getirdim :D Ben mesela quando rulmanlı göbek kullanıyorum ve body kısmında problem var.Sadece 1 tırnak yüzünden , yeni göbek almak zorunda kalıyorum :) Hadi onu tornacıda yaptırıyım desen göbekten daha pahalıya gelicek :D

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Aynı durumu yaşarsan bana hak vericeksin :D Fizikçi bisikletçi ve elektronikçi kardeşim :)

• Beğen

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@sonEr´´
Ben gerektiğinde kendi göbeğimi üretmesini bilirim sen canını sıkma benim odamda dışa bağımlılık sıfıra yakındır :D

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
tamam ilk müşterin benim :D bana 24 ve 32 delikli yol bisikleti için rulmanlı veya kaliteli bilyalı göbek lazım :D

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Selam Ulaş.. Mesajımı yanıtladığın için teşekkürler.. Ben uzun zamandır zaten aranıyor kısmında bir ilanım vardı benim bu konuyla ilgili.. Oradan bir şey çıkmayınca şirketleri telefonla aradım..

Sizin sitede bu ürün görünmüyordu. Telefonla Kızıltoprak şubesini arayıp ne istediğimi söyledim. Arkadaşlar telefon numaramı alıp geri döneceğini söyledi ve döndülerde. Hani ispiyonlamak gibi olmasın ama YOK dediler. Bende başladım sıradan aramaya..

Öyle işte 5 gündür sonuç alamayınca foruma topik açtım. Bana bu parçayı ayırmanı rica ediyorum. Cuma (maalesef o güne kadar gelemeyeceğim) günü gelip alacağım..

Bu mesajı özelden de yazabilirdim ama topiği takip edenlerinde gelişmeleri bilmede hakkı olduğunu düşünüyorum..

Sevgiler..

@ulas

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yılların birikimi ile elimizde o kadar ürün kalıyor ki inanamazsınız. Stok programında gözükmediği için arkadaşlar yok demiş olabilir diye düşünüyorum. Tesadüf baktığım ilk göbek çıkınca da elimle koymuş gibi buldum :) İkimizden birinin şansı olsa gerek.

İkinci el kısmıyla pek ilgilenmediğimden gözümden kaçmış

• Beğen

mustafa-38

Forum Demirbaşı
Tepki
187
@Tolga Ayla

tolga sen gene 24 delikli göbegi zor zanaat buluyorsun:

ben 1-1,5 aydır 36 delikli disk göbegi bulamadım ona yanarım.....

• Beğen

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
Vay be! Herkes aradığını buldu sadece ben bulamadım!
Benim aradığım ürünler en iyimser tahminle, 2030-2070 yılları arasında gelir zannedersem!
Torunlarıma bisiklet öğretirken, bu mesajları hatırlayıp, bol bol anlatırım artık!
Dede: Evlatlar bir zamanlar Absolon'un kulladığı Fulcrum jantlar vardı. Siz bilmezsiniz.
Torun-torbalar: Dede onlar daha yeni geldi Türkiye'ye. Ama yurtdışında firması kapanmış, eldeki ihraç fazlalarını göndermişler.

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Mağazaların sitelerinde bulamadığınız ürünler için bizzaet şubeyi arayarak sorun alamak istediğiniz ürünü, neler neler çıkıyor :)

• Beğen