Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu teker Slick Değil mi?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ccmaniac tarafından paylaşıldı.

1. ccmaniac

ccmaniac Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. CST'nin tekerini aldım, slick olduğunu düşünerek aldım ve sizlere de sormak istedim.

Birde bu tekerin yan tarafları biraz tırtıklı(Yan derken yanak değil tabiki :), sağ ve soldaki uç dişlilerden bahsediyorum) bundan dolayı birazcık yan yatma yapmış olsam sizce tutar mı yoksa kötü bir sonuçla karşılaşıp kendimi yerde mi bulurum?

Teşekkürler...

2. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yatabilirsin. O kadar da korkma düz lastikten düşme konusunda.. Tamam biraz daha az tutar ama sonuçta sadece 90 derece ile çalışsın diye yapılmadılar :)

Tabi, lastiğe zamanla alışacaksın en iyisi bu.

ccmaniac bunu beğendi.
  3. yunus koç

yunus koç Kıdemli Üye

Seviye:
    ne kadar slick onu bilmiorum ama bide tam slick olanlar var kabak gibi onlardan diil.ama belki slick sınıfındadır.

4. Lostman

Lostman Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeş ben bu lastikten kullandım yol tutuşu fena sayılmaz yani hatta güzel de diyebilirim ama hızlı şekilde tehlikeli virajlara pek girme ben bi kere girdim sonuç feci idi o yüzden saygılar :)

ccmaniac bunu beğendi.
  5. fecredall

fecredall Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ağırlığı hakkında bir bilginiz var mı ?

6. ccmaniac

ccmaniac Üye

Seviye:
    Hiçbir şekilde tartamadım. Hassas tartı yok :)

7. ccmaniac

ccmaniac Üye

Seviye:
    Uyarın için çok teşekkür ederim... :in:

8. ccmaniac

ccmaniac Üye

Seviye:
    Arkadaşlar az önce dayanamayıp tekeri test etmek için çıktım.

Hoşuma gitti açıkçası. Biraz fark etti ama yorgun olduğum için tam da anlayamadım.

Bu arada birazcık ıslak olan zeminde sert fren yapıp test ettim bence duruşu çok ii idi.

Ama ayrıntılı olarak yine test edeceğim burada sizlerle paylaşırım.

9. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Almış olduğunuz lastik çok güzel ve çok kibar bir lastik. Ne tam slick ne de tam dişli. Zaten modeli de all purpose yani her durumda, 4 mevsim anlamı taşıyor.

Lastik sanıyorum 1,95 bu bakımdan uygun hava ile yerle olan teması gayet hoş olacaktır ki bu da size daha az yerle sürtünme ve daha rahat bir sürüş keyfi olarak dönecektir. Daha kalın bir lastikten bu tarz bir lastiğe geçince fark bir anda hissediliyor ;)

Yalnız tabi genel olarak her lastik için geçerli olan ıslak zeminde dikkatli olma kuralı sizin için bu lastiklerle daha ön plana çıkıyor. O yüzden lütfen dikkatli olun.

Tırtıklı dediğiniz yan dişlerde zaten dönüşlerde tüm yükün bindiği dişler olduğundan tutunmayı arttırmak için hafif tırtıklı bir desen verilmiş.

Bu arada sanki "slick aldığımı sanıyordum ama bu slick değil mi" gibisinden bir üzüntü sezer gibiyim yazdıklarınızda :rolleyes: Bu konuda da şöyle diyelim. Tam slick lastikler ile ıslak kuru farketmez her zaman bu lastiklerde göstermeniz gereken dikkatden daha fazlasını göstermek zorunda olacaktınız. Ayrıca tam slick lastikler taş, cam veya diğer delici maddelere karşı neredeyse et kalınlığı dışında dişleri olmadığından patlamaya daha yatkın lastiklerdir. Yani bu yüzden patlak lastik sorunu da sizi oldukça rahatsız edebilirdi.
    Aldığınız lastiklerin keyfini çıkarın. Tam şehir içi ve uzun yol lastikleri, güle güle kullanın :in:

ccmaniac bunu beğendi.
  10. ccmaniac

ccmaniac Üye

Seviye:
    Başlığı açıkcası biraz yanlış yazdım, imla hatası oldu sanırım. Bu teker Slick, değil mi arkadaşlar demek istemiştim. :)

Yorumlarınız için teşekkürler. Ben açıkcası Cross olanlarını aramıştım ama bunu buldum hatta Cross olanlarda arkadaşlar dönüşlerde, yan yatmalarda kayıyor demişti. Bundaki tırtıklı olan yapıdan dolayı da biraz sevindirik olmuştum, bu sanırım tutar diye.

Teşekkürler...

Berke ÖZTÜRKMEN bunu beğendi.
  11. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Buna benzer diş tarzı olarak Schwalbe marathon plus 26x1.95 lastik kullanıyorum. Diş tarzı olarak şunu söyleyebilirim tam slick bir lastiğe göre oldukça iyi yol tutuşu var.Bu tip lastiklerle toprak zeminde çok rahat gidebilirsiniz. Hatta single track parkurlarda rahatsız olmadan gidebiliyorsunuz, orta derece teknik iniş yaptığımı da söyleyebilirim.

http://www.dailymotion.com/video/x7is5h_bisiklet-magazin-schwalbe-marathon_sport

Yeri geldiğinde böyle inişlere bile imkan tanıyabiliyor bu tip lastikler. Tabii burada sürücü tekniği önemli etken. Fakat aynı parkurda kesinlikle slick lastiklerle inemem ;)

kullandığınız lastiğin hamur yapısı ve kalitesiyle ilgili bir bilgiye sahip değilim fakat sahip olduğu diş yapısı hemen hemen her türlü zeminde yol alabilmeni sağlayacak düzeyde.

12. livestong

livestong Forum Demirbaşı

Seviye:
    lastik slick bi lastik değil kesinlikle ama asfalt dşı da sürüyosanız belli bi yere kadar iyi bir tutuş sağlıycağı kesin orta karar bi seçim olmuşş asfaltta traktör lastiği gibi uğuldamaz toprakta yada ıslak zeminde de kontrolü sakat bi lastik değil zaten

ccmaniac bunu beğendi.