Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Sorun Nasıl Düzelecek ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Mutlu Onur ÖZDEMİR tarafından paylaşıldı.

1. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Başlıkta da belirttiğim gibi bisikletimde,sinirimi çok ciddi şekilde bozan bir sorun var.İki sene önce aldığım Shimano Stef-50 vites kollarından arka vites kolunun sorunuyla uğraşıyorum,vitesleri 8'den,1'e doğru düşürürken sorun olmuyor, ama artırmaya çalışınca öyle kalıyor.Sorun,vites göstergesinde ''1'' diye gözükürken,zincirin 3.viteste takılı olmasıyla başladı, aktarıcılara ayar yaptık,düzeldi fakat aynı sorun iki gün sonra tekrar başladı,ikinci kez ayar yapınca da o dediğim sorun ortaya çıktı ( Arka vites koluyla ilgili olan o sorun ). Bu sorunu nasıl düzeltebilirim, 2.Sorun olan vites ayarı sorununu zaten bildiğim iyi bir bisikletçiye yaptıracağım,ben sadece vites kollarındaki o sorunu nasıl halledebilirim (daha doğrusu halledebilir miyim ) o'Nu merak ediyorum ???

Lütfen aynı sorunu yaşayıp ta,çözümünü bulan,ya da çözüm önerebilecek olan arkadaşlar yardım eder misiniz ?

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Göstergeniz doğru değeri göstermiyor anladığım kadarıyla.Ben deore kollarımda yaşadım aynı problemi.Kol göstergesi içersindeki tırnaklar kırılınca oluyor ve tamir olmuyor.Değişim istiyor :)

3. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:

Sorun çözüldü hocam,yorumunuz için teşekkürler değişime de allahtan gerek kalmadı :)

4. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kendi adresimden yazamadım bu arada,abimin adresi :) kusura bakmayın

5. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Konu Kapatılabilir...