Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu soruları bir sitede gördüm dayanamadım...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ali Menemen tarafından paylaşıldı.

1. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İnernette gezerken bir site yöneticisi ilginç soruları bir başlık altında toplamış sorular tamamen gerçekmiş buyrun(soruların orjinalliğini kaybetmemesi için aynen yazıyorum)

arka sispansiyon selam ben bu siteye yeni kayıt oldumda benim kendi bisikletimde bir sorun var bianchi*****um var 5 sene önce aldım ilk 3 sene çok az kullandım son 2 senede cok kullanmaya başladım arka sispansiyon hiç esnemiyor ayarı sonuna kadar gevsettim kadar açtım bisiklet yine esnemiyor ayrlarına baktım hersey normal arkadaşımdada aynı bisiklet var cok güzel esniyor lütfen yardım edin.
    (Bu mesaja yardım edemedikleri için üzülmüşler:))

ben türkiyedeki bisiklet üretimini ve tükemini merak ediyorum . üniversite ögrencisiyim. benim ögrenmek istedigim türkiyenini bisiklet ihtiyacı var mı ? ithalat ve ihracak miktarlarını bana söyleyeblirseniz cok sevinecegim . yazılarınızı okuyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum
    (altı çizili cümle kafa karıştırıyor. Bisiklet yenen birşeymi?:))

mrb iyi günler bana siyah pirinç lazım. nasıl temin edebilirim. bana bilgi verirseniz sevinirim.
    (sitenin anlam ve önemine aykırı bir soru. Verilen cevap:*****’nin bir servisi de okuyucularına bakliyat, pirinç, siyah un, egzotik meyve, bilumum zerzevat gibi ürünler sunmak. Altyapıyla uğraşıyoruz, yakın gelecekte bunları sayfamızdan satın alabileceksiniz. Kabzımallık işine de girmeye karar verdik, bu vesîleyle onu da duyuralım.:))

2. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    1 ve 2ye koptum resmen :D yorumsuz

3. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende koptum. Umarım bizim sitede böyle yazılar yoktur, varsada yöneticiler yazarsa iyi olur.

4. Burak Taha

Burak Taha Kıdemli Üye

Seviye:
    :ha: :ha: ..paylaşım için teşekkürler

5. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    önde neden beyaz lamba arkada neden kırmızılamba var
    (yöneticinin verdiği cevap:Ben de bunu hep sormuşumdur kendime. aslında önde mor, arkada turuncu olması gerektiğini savunuyorum ama dinleyen yok!)
    [hem üyenin hemde yöneticinin verdiği mesaja çok güldüm:)]

merhaba ben **** *****. Şifremi ve kullanıcı adımı giriyorum ama halen fren yapıyourm lastıkler papuçlar yandı valla .
    (Yöneticinin verdiği yanıt:Okuyucumuzu bu mükemmel yorumdan ötürü kutlamamak elde değil. **********’de hata mesajı olan “fren yap bakalım!”a ithâfen yapılmış son derece yaratıcı bir yorum.:))

rst sl omega arıyorum ama bulamıyom yardım ?
    (Verilen yanıt: Evladım aya baktın mı?:))

sayın arkadaslar .. sızden rıcam.. bosta gıdenmı yoksa ftestekı arabamı daha cabuk durur .tabı her ıkısıde aynı surat olmak kaydı ıle ..tesekkurler
    .........
    sayın arkadaslar. gecenlerdede sızden bılgı almak ıstedım fakat sorumu tam soramadım galıba.. aynı surattekı ıkı arabayı fıtestekı yoksa bostakı arabayımı daha cabuk durdurabılırız . (kompresor kullanmadan ) sımdııden tesekkurler
    (Boşta giden araba mı yoksa vitestekimi? İlginç bir soru. Sorumu tam soramadım diyor ama sonuçta 2. mesajındada aynı soruyu soruyor:). Kompresor kullanmadan derken ne kastettiğini anlayamadım?????)
    (Site yöneticisini verdiği cevap ise:Merhaba *****, En çabuk duran araç kağnı. Öküzün dizginini çektiğin anda zınk! demiş gibi duruyor cidden. Selamlar, *** Bu cevaptan sonra bir daha soru gelmedi.)

shayırlı işlerdilerim ben ***** ******* *******'de bize 26.200 hizmet kadrosu lazim elinizde varmı acaba varsa bildirmenize rica olnur saygılarımla***** ****
    (yöneticinin verdiği cevap: 26.200 hizmet kodrosu ne yahu?):)

merhaba, ben bisikletle sürekli temas halinde olan genç biriyim. sizden bir ricam olacak. dünyada en çok bisiklet pekin'de kullanılıyor şeklinde bir söylenti var. ne kadar doğrudur. abd de 100. 000 000 milyon bisikletli var diye duymuştum. ki bu da abd nüfusunun üçte birinden fazla bir sayı. bilgi verirseniz memnun olurum. çok teşekkür ederim. pedalınıza kuvvet:)
    (nasıl bir temas anlayamadım?:))

Telefon No su verebilirmisiniz.
    (yöneticinin verdiği cevap:Vereyim, kiminkini istersiniz? Üst kattan Neriman Hanım’ınki olur mu?):)

mrb ben ******'den ***** ve takım arkadasım **** biz ne zaman caddeye beraber çıksak hep şov yapıoruz ben ve arkadas ***** tek teker üzerinde bilmem ne caddesin de 700 metre elele gidioz ve ben yolda ne zaman tek teker üzerine kalksam hep aynı anda kalkıyoruz sizce bu tesadüfmü?
    (Vay be! Tek teker üzerinde 700 metre hemde bilmem ne caddesinde:))

helikopterkiralamak istiyorum iğne ada liman köy gidiş için yardimlarınızı en kısa zaman biriminde bekliyorum
    (Yöneticini verdiği cevap:Bisikletli helikopter mi bisikletsiz mi? Bisikletsiz olursa kiralamıyoruz maalesef):)

benim hem önden hemde arkadan amortisörlü bir bisikletim var ama amortisör hiç yaylanmıyor bastırıyom zıplıyom olmuyo? arkadaşlarım bana dioki:arkadaki amortisörü anahtarla genişlet diyorlar ne yapabilirim..
    (Biz o amortisör çeşidine full süspansiyon diyoruz:). Bu arada arkadaşlarının dediğini bir dene:))

sayın yetkili sitenizde gördüğüm mp3 gözlükler hakkında bilgi almak isterim...
    (yöneticinin verdiği cevap: Zaten sitemizde o gözlükler hakkında bilgi bulunuyor):)

öncelikle ben XXXXX bisikletten ne kadar anlıyosunuz ve kac yıldan beri biliyosunuz maşadan mekanık olarak anladıgınızı sanmıyorum ve ne tür biniyosunuz sanırım mtb yada yol ben ce bisiklete daha çok bilin konuşun
    (ben birşey anlamadım)

yeni ve dayanıklı hareket bisikletleri üretir misiniz? mesela mongoose,generx gt vb
    (yöneticinin verdiği cevap:Vallahi biz de GT üretimine geçmeyi istiyoruz ama bırakmıyorlar ki, marka hakları vs. tutturmuşlar....):)

önde neden beyaz lamba arkada neden kırmızılamba var
    (yöneticinin verdiği cevap:Ben de bunu hep sormuşumdur kendime. aslında önde mor, arkada turuncu olması gerektiğini savunuyorum ama dinleyen yok!)
    [hem üyenin hemde yöneticinin verdiği mesaja çok güldüm:)]

funq bunu beğendi.
  6. kurmedia

kurmedia Aktif Üye

Seviye:
    gerçektn cok manyaq:D
    paylaşım için teşekkürler....

7. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu forumdada buna benzer yanıtlar bulmaya çalışıyorum

8. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bune ya çok komik harbiden üyelerin sordukları komik site yöneticilerinin cevapları ondanda komik:D :D :D

9. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evet her ikisi doğal olduğu için daha komik oluyor. Ama burda asıl üyeler komik yoksa yöneticiler bilerek bu yanıtları veriyor.:)

10. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yöneticiler in mizah anlayışı gerçekten cok farklı. Bilgi almak ve paylaşımı için kullanılan bir ortamda böyle geyik cevaplar almak hiç hoş değil bence :)

11. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum böyle geyik verilen kullanıcılar forumda iyi şeyler yapmayan kullanıcılar olması lazım yoksa forum müşteri kaybeder:)

12. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar,
    O yazıların hangi forumdan aldığını biliyorum.Ki o yanıtlar foruma değil sadece o sitenin anasayfadaki "iletisim" baglantisi üzerinden sorulan sorulari iceriyor. Kısaca bu soruları forum kullanıcıları değil site ziyaretçileri soruyor.Zaten foruma üye olsalar foruma yazarlar. Ayrıca bu yazıalr aynı sitenin forumundada oldukça ilgi gördü...

Lütfen işin aslını astarını bilmeden yorum yapmamanızı rica ediyorum.

Ha ayrıca bunları yayınlayan arkadaşa da bir hatırlatma yapayım. Yazıları okuduğun sitenin altında ''Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır. Bu yazı yazarın sorumluluğundadır. Hukuki bir durumda MTBTR.com sorumlu tutulamaz. ''

İbaresi yer alıyor. Bu forumun kurallarına uyup saygı gösterdiğiniz gibi o sitenin kurallarına da saygı göstermeniz daha etik olacaktır....

13. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben dikkat etmediğimden öyle birr yazı görmedim. Ama sitenin adını yazıyım dedim sonra bu nekadar doğru oolur diye düşündüm, beni rekalam yapıyor sanırlar diye.

14. bisikletcanavari

Seviye:
    O zaman onların yaptığı bir çalışmayıda yayınlaman pek doğru olduğuna inanmıyorum. Ayrıca alıntı yaptığın yazı için yeterli bir açıklama yapmamışsın. Ki diğer okuyucular haklı olarak farklı yanılgılara düştüler.Ki alıntı yaptığın sitenin Türkiye'deki bir çok kişinin bisiklet bakımından biliçlenmesinde, bilgilenmesinde büyük katkıda bulundunmuştur. Ve bu şekilde bir haber görmek açıkçası üzdü beni.Aynı şekilde bu forumun başka yerlerde yalan yanlış fikirlerle atılıp tutulmasını istermiydin? Veya senin hakkında olmadık yorumlar yapılmasına?....

cruphasulie bunu beğendi.
  15. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benden büyük olduğunuz için size saygı çerçevesinde yanıtlar verdim. Olayı hiç bu yönden düşünmemiştim. Şimdi içime bir kurt düştü. Daha öncede dediğim gibi reklam olur herkes o siteye bakmaya gider diye site ismini yazmadım, cevaplarda olan site ismini * işareti ile yok ettim. Eğer reklam olmayacağını bilsem bu konuyu nerden aldığımı ve kimin yazdığını açıkça belirtirdim.:in:

16. bisikletcanavari

Seviye:
    Büyük olsun küçük olsun seygı-sevgi çerçevesinde yanıtlar vermen zaten olması gereken bir durum fakat yine de teşekkür ederim.

Fakat yaptığın paylaşımın içeriğini eksik yazdığından öncelikle okuyucular tarafından bence çok önemli olan yanlış anlamalar oldu. Sonra yukarıda tekrarladım sende cevabını tekrarladım şimdi daha açıklayıcı olarak tekrar tekrarlıyorum. Forumumuzda sabit başlıklar var.Bu başlıklarda arkadaşlarımızın emek ahrcayarak oluşturdukları çok değerli bilgiler var. Ve hepsinin sonunda ''paylaşım yaparken nereden alıntı olduğunu belirtiniz'' şeklinde ibareler bulunur. Bulunması da çok normal bi durum. Şimdi bu arkadaş emek ahrcamış ortaya bilgi değeri yüksek bir çalışma koymuş.Şimdi bunu bhaşka bir yerde yayınlayıp, alıntı yaptığımız yeri belirtmemek uygun bir davranışmı? Reklam olurmu? Evet reklam olur.olması da gerekir.... Fakat biliyorumki bu forumda o sitenin linkinin verilmesi yasak.Bu yüzden alıntı yaptığın siteyi de verebileceğini sanmıyorum.( Fakat belirtmek isterimki bu forumda adresinin verilmesi yasaklı olan sitenin linki bulunmakta fakat yöneticilerden bir müdehale gelmedi garip doğrusu ! )

Bu yüzden senden ricam ya alıntı yaptığın siteyi ilk mesajında belirtirsin yada başlığın kaldırılmasının gerektiğini düşünüyorum... Seninle şahis hiç bir sorunum yok.Kızgın veya kırgın da değilim. Fakat ne bu forumun ne de üzerine toz kondurmayacağım bi kaç sitenin eksik bilgilerle yalan yanlış anlatılmasına göz yumamam. Umarım gereğini yapar veya yaptırırsın ;)

İyi günler dilerim...

17. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bahsedilen site teknik konular , teknolojik yenilikler, dünyadan ve türkiyeden
    yarış haberleri konusunda çok iyi bir kaynak, adını verilmeyi hakediyor,
    Ticari bir site de olmadığından kurallara aykırı olduğunu sanmıyorum.

Bu arada verilecek olan cevapları vermişler :D,
    bende olsam aynısını yapardım. Düşünülmeden sorulmuş sorulara fazla bile.

18. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    YAZILAR MTBTR.COM ADRESİNDEN ALINMIŞTIR! Şimdi Oldu Sanırım:)

bisikletcanavari bunu beğendi.