Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu ses de ne?!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dogukan demirbek tarafından paylaşıldı.

1. dogukan demirbek

dogukan demirbek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar iyi haftalar.

1 saat kadar önce Küçükyalı Tandem bisiklete gittim. Bu takastaki yeni bisikletimi ikinci kere kullanışım. El becerim yazı yazmadaki becerim kadar olmadığı için bisikletçi abinin gözetiminde yaparım diye düşünüyordum, bu bagaj monte işini. Giderken arka frenimde bir sıkıntı olduğunu duydum. Frene hafifçe bastığımda ya da kuvvet türü ne olursa olsun ses çıkartıyor. Ön frene baktım, ilk kez hidrolik fren kullanıyorum, belki çalışma prensibi böyledir diye ama ön fren gayet sessiz çalışıyordu. Çalışmasında bir sıkıntı yok tabi, ama öyle ses çıkarınca biraz düşündüm. Abansam da aynı, hafiften dokunsam da aynı ses. Bu sesi kelimelerle ifade edemeyeceğimi düşünerek bir video çektim, çıktıktan sonra. Buyrun onu da. Yardım ederseniz harika olur. Gerçi bahsettiğim gibi ellerim o kadar becerikli değil, yine Tandem'e götüreceğim ama hani içim rahatlasın, belki güvenirim kendime kendim yapmaya çalışırım iyice bozarım filan diye konu açmak istedim. Buyrun video;

Video upload (dD7L) - vidme

2. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @dogukan demirbek

Tandem bisikletten çıkarken kapıda denk gelmişiz sizinle :)
    Öncelikle disk fren kullanımında her hangi bir ses yapmaz. Frenleme gücünde her hangi bir kayıp yok ise pad kısmı nemli, ıslak olduğu için çok ince bir ses çıkarabilir ve bu durum geçicidir. Bire süre sonra kesilmesi lazım. Disklerinizde (rotor) her hangi bir sorun var mı? (çapak, yağlanma, eğiklik vb) Varsa önce bu sorunu çözmeniz gereklidir.

dogukan demirbek bunu beğendi.
  3. dogukan demirbek

dogukan demirbek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aa evet kırmızı focus! :) kusura bakmayın selam veriyim mi vermeyeyim mi arasında gidip geldim ve çekindim.

bodrumda olduğu için bu nem oluşmuş olabilir mi? Çünkü Bakırköy'den eve getirirken hiçbir ses yoktu. Ve benim de bugün kullandığım yaklaşık 15 dakikaydı. Bir sonraki sürüşümde yaklaşık 1 saat kadar sonra bu ses gitmezse direk götürür söylediğiniz gibi mekanik bir arıza olup olmadığına baktırırım.

4. Alp Ertunga

Alp Ertunga Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Balatada toz cakil gibi bisi var

5. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    O ses bendede var herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

6. Alp Ertunga

Alp Ertunga Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Benimde bir sorum olacak sesten acildi benimde frenimden ses geliyor ama fren kolundan geliyor frenler hidrolik magura marka elimin icindede inceden bir titresim yapiyor sesle beraber seste taramali tüfek gibi seri ve kesik kesik ama cok gürültülü degil tabi hava yapmis olabilirmi bu yuzdeen mi bu ses?