Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu sefer de acı haber Bursa'dan..

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Hüseyin Külcüoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  2. ArdaE

ArdaE Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bariz arkadan çarpmış şerefsiz!
    Polis 8/8 verse, savcı takip etse bile 2-3 yıl yatıp yollarda terör estirmeye devam edecek ki o kadar bile olmaz, yine iyi hal vs. diye 6 ay yatıp çıkar
    Yakınlarının başları sağolsun

3. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun... :(

4. S. Uzun

S. Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mekanı cennet olsun.

5. Batuhan Yıldız

Batuhan Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin o kadar çok üzlüyor ve kızıyorum ki bu haberleri duyunca 17 yaşında genç bir arkadaş hayatını kaybediyor peki ya sürücü o ne ceza alacak ordan indir burdan indir az bir süre sonra tekrar yollara çıkıcak belki allah korusun yine bir bisikletli birisine çarpacak yazık neyse allah ailesine sabır versin.

6. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Allah rahmet eylesın .Cenaze nerede ve ne zaman kaldırılacakmıs Huseyın abı.Yesıl Pedalda da paylasır mısın abı .Hep beraber musaıt olanlarla cenazeye gıdelım

7. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok acı bir durum.Allah rahmet eylesin.Resimlerde göründüğü kadarıyla arkadan bir çarpma olmuş.Normal yolunda giderken arkadan gelen araca ne gibi bir önlem alabilirsinki.
    Galiba kaskıda yok gibi duruyor.Acaba kask olsaydı hayatı kurtulabilirmiydi.Haberde kafa tasından bahsediliyor çünkü.Off of.

8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    babamların zamanında ehliyeti trafik şube müdürlüğü veriyormuş. ehliyet almak ilk seferde mümkün değilmiş neredeyse. babam 69 yaşında yaklaşık 45 yıllık B sınıfı ehliyet sahibi. ben ehliyeti tek seferde aldım. sınav soruları heryerdeydi ve 3kulvallahi bir elham ezberleyebilen herkesin geçebileceği kolaylıktaydı. zaten ezberi kuvvetli olmayan, azıcık muhakeme yeteneği olanlar bile o testten geçebilirdi. sorular, araba direksiyonu ne işe yarar a-arabayı yönlendirmeye b-cam silmeye c-adam dövmeye d-el sallamaya şeklindeydi ki, sınav sorularını görünce gülmemek için ya Türkçe bilmemek ya da orangutan olmak gerekiyordu. pekiyi de nedendi bu rezillik? ithalat artmış, yabancı otomobil satıcıları için ülke pazar olmuştu. araba satılması lazımdı ve bu meret ehliyetsiz sürülmüyordu. iş basite indirgendi ve ehliyetler adeta bakkaldan alınır oldu. suçlunun kurtulduğu düzen de kurulunca, insan hayatı hepten ucuzladı. ben insan haklarının ve insana saygının mağdur için uygun olduğunu düşünüyorum. bu kardeşimizin vefatına sebep olan adam illa ki vicdan azabı çekiyordur ama irandan şu anektodu da anlatıp yazıyı bağlayayım. telefon santralleri üzerinde çalışan bir arkadaşım tahrana gidiyor kuruluma. akşam saat 22 gibi bir bakkala giriyor biraz sapa bir yerde ve bu saatte korkmuyor musun hırsızlık ya da darp olur diye sormuş. bakkal gayet rahat İslam devriminden sonra hırsızlık yapanın, darp edenin darp ettiği elini kesip, paketleyip koltuğunu altına verip güle güle ettiklerinden beri kimse burlarda o tür şeylere cesaret edemiyor artık demiş. evet, diyelim ki bisikletli kardeşimiz -mekanı cennet olsun- 8de yüzbin kusurlu olsun ama ölümüne sebep olan araç yaklaşık 1-1,5 tonluk bir metal yığını ve sürücüsü içinde oturmuş, gaz pedal kontrol edebilen-edebilmesi gereken- biri. oturarak geziyorum diye rehavete kapılacağına birine zarar vermeyeyim diye pür dikkat olmalı. bu bilinçte olmalı. efendim sürücünün bir anlık dalgınlığı vs lafını da kabul etmemek lazım. dalgın birisi ise ulaşımını taksi ile yapsın. zira bir otomobili besleyip büyütmek ve nazı ile oynamak aylık anlamda çok masraflı aslında. sözü nereye getireceğim. trafik kazasında vefat edince biri, suçluyu, mağdurun ailesinin insafına sonuna kadar bırakmak lazım diye düşünüyorum artık. çünkü caydırıcı olmayan cezalar, paran varsa otelden rahat hapisaneler vb detaylarla handiyse trafikte adam öldürüp kahraman muamelesi görmek mümkün hale geldi. evladınızı katleden kişi budur, evet dünyanın en iyi insanları içinde ilk binde yer alır ama kendisi hakkında karar verme yetkisi size ait denmesinin zamanı geldi. hepimiz yayayız ve arabaların önünden tavuklar gibi kaçışmaktansa otomobil sürmeyi bu şekilde caydırıcı hale getirmekte mümkün.

9. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun..

10. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    "17 yaşım, güzel yaşım."

Bisiklete binmenin ölüm riski taşıdığını bilse, eşim bana hayatta izin vermez. Sen çocuklarımı babasız mı büyüteceksin der. Olmadı akşamdan lastiklerimi keser, yapar bişeyler.

Benim fikrim şudur, başka bir topikte de tesadüf tartışılıyor, Türkiye belli bir medeni seviyeye gelmeden bisiklet ulaşım aracı olarak kullanılmamalı, sadece spor amaçlı olarak trafik dışında kullanılmalıdır.

11. z. usta

z. usta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin

12. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Ankarada maltepe camiinin orda şimdi MALLTEPE diye bir alışveriş merkezi yükselmeden evvel orada, kaçak kuçak, yasal olmayan kayıtdışı şeylerin satıldığı maltepe pazarı diye bir yer vardı. neyse efendim işte orda, bir delikanlı, gezmekte olan bir kadına elle sarkıntılık etmiş ve kadına sarkıntılık edildiğini gören esnaf ne yaptı peki? efendim kadına gidip şikayetçi misiniz diye sormadı. sarkıntılık edene, bilader rica etsek karakola kadar gideceğiz demedi. "sizin gibiler yüzünde pazara artık kadın müşteri gelmeye çekiniyor Allahsızlar!" diyerek doğrudan yüze ve yumrukla çalıştılar. ben ilkkez yumruk atılınca, cüneyt arkın filmlerindeki gibi ses çıkmadığına ilkkez orda tanık oldum. tokat atılırkenki gibi ama daha tok bir ses geliyor. mağdura yardım etmeyen adaletin ben teeeaaaaooooouuuuu..... orda halk mahkemesi suçlunun cezasını kesti ve anında sıcak sıcak uyguladı. sahi idam cezasını biz sayın öcalan için kaldırmadık mı kuzum?

13. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Çarpan araca baktım da ekabıl takımından bırısı ne aıt.Hıc bır ceza almadan hayatına devam eder olan Kaanın aılesıne olur.

14. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bilmiyorum kardeşim bende tesadüfen gördüm paylaşmak istedim. Tabiki paylaşırım.

15. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    "göz göre göre sürekli bi cinayet işleniyo bu ülkede..." diyerek sinirlenmeye ve üzülmeye devam ediyoruz... ama en acısı, "en azından ben hala hayattayım" diyerek sevinir hale geldik...

16. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mehmet beyin klavyesinden harflerle dökülen düşüncelerine diyecek lafım yok ,bu ülkede utanacağı yerde pişmişlik yapanlara bu düşünceler
    17 yaşında yaşamının baharında gitti, ailesinin acısını hissedebiliyorum.

17. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Vefat eden arkadasımız [​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG]

18. Tolga_Cr32

Tolga_Cr32 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Genç kardeşime Allah tan gani gani rahmet dilerim, Acılı ailesine sabır..

Malesef insanın insana saygı göstermediği bir ülke 'de bisiklet sevdasına tutulmuşuz.

19. Bahri Kaplan

Bahri Kaplan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Allah rahmet etsin. Ailesine sabır versin.

20. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Allah Rahmet eylesin. Rabbim ailesine sabretme gücü versin.
    Gece bisiklete binmek gerçekten riskli. Güçlü bir arka ışık ve ön ışık şart. Şoförlerin çoğu Allah'a emanet gittiği için dikkat etmiyorlar ve olan ne yazık ki biz bisikletlire oluyor.