Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu pazar bişiiler yaptık eskişehirde!!!

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında jemboy tarafından paylaşıldı.

1. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    Dit dit dit dit saat çalıyor pazar sabahı saat 07:00 ya pazar günü ne işim var bu saatte diyerek saati susturuyorum ve tekrar tatlı uykuma dalmak üzereyken kafa şarz ediyor ah ulan gezi vardı direk kalkıyorum el yüz felan derken hazırlanıp çıkıyorum kulube doğru kulupte hasan bey yine bulmuş birini muhabbet ediyor yanlış hatırlamıosam adı alp ti abinin tarih öretmeni ve bisiklet merakını gideriyor tabi hasan bu konuda yetersiz kalıyor muhabbet benim gelmemle çözülmüş oluyor : )

Son bi kez gözden geçiriyoruz bisikletleri sonra doğru buluşma mekanına mekana gider gitmez kirpi ve zaferi görüyoruz ve iyi diyoruz barajı kurtardık arkasından todiefor geliyor salcanosuyla biraz daha beklemeye kara veriyoruz

Bekledikten sonra dokuzu on gece yola cıkmaya karar veriyoruz karar göre once şelale yoluna bakılıcak sonra seçim yapılıcaktı ama şelale yolu donusunde baraja gitmeye karar verdik çıkmadan önce toplu bi poz veriyoruz(ama bi kişi eksik)

İşte eksik kişi(BEN)

Ve olmazsa olmaz rampalar tıp fakultesinin orda başlıyorlar neyseki çok fazla yoktu :) sukaynaklarımızın az olması ve benim daha cıkmadan yarısını tüketmiş olmam nedeni ile ilk mola kent orman ufak bi su molası dolsun matralar yıkansın kafalar...

Ve sırasıyla yenikent çankaya ve emek le sonlanan bir tırmanış başlıyor ve daha yolun başında tanıdık bir tabloyla karşılaşıyorum arkama bi bakıyorum uzaklardan bişi gelio geçen haftaki gezide onuru (MTB-BİKE) aratmıyacak bir şekilde kirpi arkadaşımız fevkalade :) neyseki rampa sonunda tatlı bir iniş var biraz kamyon biraz minübüs birazda bozuk yol şartlarıyla boğuştuktan sonra mamuca(yeni adı gülpınar)köyü virajına dönüyoruz tabi ben virajda fark ediyorum ki bana benzinlikten nevale aldırmıyan vede aman abi şehir içinde hammallığını yapmıyalım şimdi onun diyen zafer beyin yiyecek umrunda bile değil neyseki allahtan köydeki bakkal amca imdadımıza yetişiyor

Ve gezinin ilk bombası bakkalda patlıyor hasan bey her şeyde olduğu gibi bakala gidştede en önde bulunuyor bakkala giriyor ve alışverişe yöneliyor ve arkasından bizde hasana meyve suyu aldiyorum ve buzdolabının yanında duruken içkiler dikkatimi çekiyor ve bu kadar gülüceğimi tahmin etmiyeceğim bi espiri yapıyorum
    ben: hasan bi ufak alıyım mı?(35 lik)
    hasan: abi burda büyükleri var(garibim meyve suyundan bahsedio)
    ve bakkal amcada dahil olmak üzere hepimiz yerlerde :)

nevaleyi todiefor a yükleyip koyuluyoruz yola yol kaymak gibi bi asvalt biliyorumki malesef çok falza deil ama fazla gitmeden işte karşımızda:

hasan her zamanki gibi yapıyor yapıcağını yahu bi adamı memnun etmek bu kadarmı zor olabilir asvalt calışması var die bizi şelale yolundan donduren adam bu seferde burayı çok yakın buluyor yahu yapma etme biz geip eylenmeye geldik diyoruz ama nafile illaha gidece daha fazla ilerde yol yok desemde dinlermi çaresiz bizde ayak uyduruoruz

Üstteki resim nie hepimizi alıo acaba kim eksik bilin bakalım ve cevap kirpi! çok sağlam konuşan arkadaşımızı kendi çektiği bir resimle ele vermek istiyorum ve resimdeki sayaçta max ha diil de orjinal hıza bakmanızı tavsiye ediyorum ki şayet kirpi arkadaşımızın genelde hızı bu oluyor ha bide yanlış öğretmişler galiba rampa aşşa pedal basıp rampa yukarı dinlenmeye çalışıyor : )

Ve işte hasanın hazin sonu hasanda yolun bozuk olduğunu görünce dönelim diyor ama biz daha durmadan kendisi çok tan dönmüş oluyor ve çocuklara çaktırmadan dedimi yapındiorum ve hasanı geri cevirip birazdaha gitcez diyorum ve hasan bana inanıp tam yol geliyo o ara hasana dönük olan bisikletleri cevirir gibi yapıp tam yol dönüyoruz ve hasanla zıt yönlere dönüyoruz biz piknik alanına hasansa tam terse avdan köyüne doğru yol alıyor galiba bizim olmadığımızı ilerde fark etti ama erkekliği bozmamak için köye kadar gitmiş yol ii ce bozulunca geri dönmüş: )

Ve hasan beyinde aramıza katılmasından sonra sıra yemeğe geliyor ve aldıklarımızı bir bir götürüyoruz
    Ve hasan bey gezinin ikinci bombasını patlatıyor kirpi ile muhabbetleri sırasında tam hatırlamıyorum ama kipriye bişi sordu bende:
    ben: hajım senin bu merakın yokmu (hızlı söleyince bumerak oluo)
    hasan : benim BUMERANG ım yok hajım :):):)

O bir uçak o bir kuş o bir roket o süperman diğil diğil işte hasannnnn(dikkat ederseniz h ile i arasında üst tarafta bişi var ve büyük resimde görüyoruz kahramanımızı :) )

Hava sıcak uzun kollu formaya dayanamıyp üstümü deiştiriyorum ve işte benden bi kaç kare :) bakalım beğenicekmisiniz

Ve hem beraber toplu bi poz verelim diyoruz gitmeden

Ve dönüyoruz dönüş yolunda hasan bey klasik olarak benim gibi milleti beklemek yeri ne kaptırıp gidio dönüş yolunu deiştiiinden haberi yok tabi o geldii yoldan gidince bizde telle arayıp vedalaşıyoruz sonra tatlı bi emek rampası var ben kapanınca saten basmama gerek kalmıo ve kirpi bey en arkada allahtan ii fotoğraf çekio

İron man fotosu cekmeden olurmu?? olmaz tabi :)

Ve son kare ayrılma vakti bizden şimdilik bu kadar bi dahaki gezilerde görüşmek ve beraber pedal cevirmek ümidi ile kendinize iyi bakın geziye gelen kirpi zafer-sidal-todiefor ve hasan beye çok teşekkürlerimizi iletiyoruz geziye gelemiyen escudonun ablasına allahtan şifa diliyoruz.......
    kendinize iyi bakın....

2. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    14km yazılı göstergede fotoları yollarken dikkat ettiysen gölet fotoğraflarının arasındaydı fotoğraf çekerken anlışlıkla çekmişim:in: :D:D
    ortalama seninkinden 1 km yavaştı:D
    Ayrıca Selçuk abi senin bumerangın var dimi?:D:D:D

3. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    kirpi dikkat ettimde senin hiç arkadan fotoğrafın yok neden acaba :) :)

4. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    :unsure:Makina bende sende cep telefonu ile çekmeyi unutmuşsun bence:rolleyes::)

5. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel bir gün olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

Kir-pi, todiefor ve jemboy bunu beğendi.
  6. todiefor

todiefor Aktif Üye

Seviye:
    Çok zewkli geçti. Bol kahkahalı İnş Diğer turda böyle geçer..
    Amele yanığı olmuşuz kollar halen daha yanıyor önümüzdeki pazar'a Bandaj sarcam kollara :D

7. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    ben haftaya margarin getiririm daha ii yanarsınız merak etme :)

todiefor bunu beğendi.
  8. todiefor

todiefor Aktif Üye

Seviye:
    Bi dahaki pazara kask ile gözlük alcam.
    Şu gözlük için orta fiat akın bisiklet ten bi şey öner de dandik bişi almayalım :D

9. extremum

extremum Yeni Üye

Seviye:
    hellfire ile sabahın köründe stadda koşu yaptıktan sonra simitlerimizi aldık ve adalarda bi banka oturup göçürmenin hesaplarını yaparken siz denk geldiniz o nası bi şaşkınlıktı öle :) anlaşılan foruma daha sık takılmam gerekiyor. güzel gezi arkadaşlar ayağınıza sağlık, birliktede yapalım bişeyler. :in:
    bide umarım rotanızı ben etkilememişimdir :rolleyes: baya bi şelale diye gidiyodunuz :)

Kir-pi ve todiefor bunu beğendi.
  10. infinity

infinity Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşım güzel hikaye etmişsin, valla size takılıp bi gidip geldik yani ; )

todiefor bunu beğendi.
  11. onurcb

onurcb Üye

Seviye:
    Tüh Serdar Arkada Kalmış. Bir Dahaki Geziye Ona Eşlik Edicem Söz:p

Kir-pi bunu beğendi.
  12. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok güzel bir gezi oldu, iyiki köyde bakkal vardıda ben geri dönmek zorunda kalmadım:D yayında ve yapımda emeği geçen tün arkadaşlara teşekkür ederim:D:D:D

13. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kirpi napmış öyle ya:D demekki sedonayla bitmiyor iş:D

Kir-pi bunu beğendi.
  14. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    valla bende baya şaşırdım : ) yok güzergah aynıydı da şelale yolundaki çalışmaları bildiğimiz halde gidicektik bi arkadaşta yan çizince direk rota değişti inş bi gün birliktede yaparız : )

valla murat abide ne var bilmiom bakmak lasım

eyw dilimiz döndüğünce işte bişiler hissetirebildiysek ne mutlu : )

kirpiyi bidahakine lastiklerini kesip bırakıcam yolda :D

todiefor ve Kir-pi bunu beğendi.
  15. escudos

escudos Aktif Üye

Seviye:
    Gerçekten çok şey kaçırmışım ama bi daha ki geziye gelebilmek için elimden geleni yapıcam ayrıca geçmiş olsun dilekleriniz içinde saolun resimlerde çok iyi vede konuşmaların bir kısmını yazmanız ayrı bi güzellik katmış...
    bir daha ki sefer görüşmek üzere...

16. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,sabahki arkadaşım rahatsızlanınca mesaim sabaha kaydı..bu son dakika aksiliği yüzünden katılamadım hepinizden özür diliyorum...
    güzel gezi olmuş...kaçırdığıma üzüldüm...

17. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:
    Paylaşım için teşekkurler.. Güzel olmuş faaliyet..

Murat sen eskişehirdemisin. Ben seni istanbulda biliyordum en son.....??

todiefor bunu beğendi.
  18. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş
    ayaklarınıza sağlık

19. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    gecen pazar gercekten ii birseyler yapmıssınız ayaklarınıza sağlık darısı diger pazarların bassına...

Kir-pi bunu beğendi.
  20. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    güzel bi tur olmuş
    pedal basana aykalara sağlık
    iyi günler iyi turlar

todiefor ve Kir-pi bunu beğendi.