Bu parçanın adı nedir?

E.İÇLİ

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar,

Yeni amortisör alıcam fakat resimdeki parça takılı olmadan gelicek bu parçayı söküp yenisine takabilrmiyim veya nerden temin edebilirim tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

image.jpg

Scudo

eserynd

Üye
Tepki
10
İsim
Eser
Bisiklet
Specialized
Shock bushes diye geçiyor, Eğer söylediğiniz amortisör de aynı çaplara sahip ise olur.

Örnek;
(link)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.382
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Amortisörün markasi ve bisikletin markasini ve modelini yazarsaniz size yardimci olabilirim. Ölcüleri ve amortisöre uyumlulugu önemlidir.
Parcanin adini googleye Dämpferbuchsen, Dämpfer Führungsbuchsen yada Dämpfer Einbaubuchsen diyede arastira bilirsiniz.:harika:

E.İÇLİ

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Scott
Alicagim amortisor rockshox pro deluxe veya fox van rc

türkiyede bu parçalardan satan yokmudur ?

şimdi Erdoğanlar bisikleti aradım bilgi almak için bisikletin üzerinden çıkan parçaları kullanabilirsiniz dedi.Delikler standartmış.

yenisini almak istersemde anladığım kadarıyla sipariş vereceğim ebat 24x8mm olması gerekiyor.

Dosyalar

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Almak istediginiz amortisorun olculeri ne?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@efe icli

Bende fazladan birer adet 165x38 (Manitou), 184x45 (X-Fusion) ve 222x70 (Fox) var da ondan sordum ama malesef tutmadi boylar.

E.İÇLİ

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Scott
@9magiko
siz her amortisör için ayrı bushes mı sipariş verdiniz yoksa biriden söküp diğerinemi taktınız merak ettim?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@efe icli

Ben uzerindeki eski parcalari yeni suspansiyona takarak kullandim. Genelde uyuyor ama nadir de olsa suspansiyon ureticilerine gore fark olabilir.

E.İÇLİ

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Scott
@9magiko
peki bir sorum daha olucak bu bushes ları nasıl çıkarıyorsunuz ? bir videoda izledim pense ile tutup hafif döndürünce çıkardı bende aynısını denedim hattan abandım gene çıkaramadım.mengeneye sıkıştırmakmı lazım?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@efe icli

Evet bazen mengene ya da ingiliz anahtari ile tutup kuvvet uygulamak gerekiyor. O sekilde cikartiyorum ben de.

E.İÇLİ

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Scott
@9magiko
Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@efe icli

Rica ederim, bu arada eger butceniz dahilindeyse ve uygun ebatta varsa RockShox Vivid Coil bakmanizi oneririm Fox yerine.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.382
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Türkcesini bilmedigim icin ben spacer diyeyim siz anlayin.

Amortisör spacerleri standart degildir, milin gectigi delik 6 ve 8mm olur ama cogu spacer ve amortisör biribirine uyar. Önemli olan dedigim gibi ortadan gecen milin genisligi.
Sonra ikinci önemli nokta, kadrodaki girecek yuvanin genisligi ve amortisörün baglanti yerinin genisligi. Kadrodaki ara genisligini ve amortisördeki baglanti yerinin geisligini ölcerseniz size spacerlerin genisligini meydana getirir. Bu ölcüm milimetrik hesaplanmasi gerekiyor, yani yarim mm genis veya dar olsa yerine tam oturmaz ve amortisör dogru calismaz.
Elinizdeki spacerler ve mil insallah tam gelir yada biraz büyük olur. Büyük olursa boyunu iyi bir tornaci uygun boya getire bilir.

Spacer veya milin sökülmesini yukarida (link) yani Murat Kardesim Zaten anlatmis, tekrar anlatmaya gerek yok sanirim.

Bol sanslar dilerim size, bu isler basit degil. Sinirbozucu olabilir ama cözümüde olmayan bir durum degil.:harika:

• Beğen
Tepkiler: 9magiko

E.İÇLİ

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Scott
@Murat Cömez

Kesinlikle doğru söylüyorsunuz.Teşekkürler.

@9magiko

Bütün marka ve modelleri araştırdım 190mm (7.5'') olarak rock shock vivid serisinde üretmiyor.
Fox dhx 2015 lerdede üretim yok , Fox van rc serisinde var , dnm burner markasında var.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
SPD pedal ve ayakkabıları ayrı ayrı mağazalardan aldığım için takıp deneme şansım olmadı, eve gelip takmaya çalıştığımda bir parçanın eksik olduğunu farkettim. Aşağıdaki linkteki resimde sağ alttaki parçanın adını bilen var mıdır? Ve bu parçayı nerden temin edebilirim? Tek başına satılıyor mudur?

(link)

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@leyla_p o parçanın adı verdiğiniz linkte zaten yazıyor :)) KALLER pedal ayakkabı ve kaller ayrı ayrı satılır.

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim bildiğim kadarıyla kaller fraklı parçalardan oluşan bir bütüne verilen addır. Özel olarak ayrı ayrı isimleri varsa bilemiyorum.