Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu parça ne işe yarıyor?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aliyilmaz tarafından paylaşıldı.

1. aliyilmaz

aliyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaslar almak ıstedıgım bı bısıklet varda boyle bı parca var daha once Turkıye'dekı hic bir bisiklette gormedım...
    Acaba ne ise yarıyor ortalama agırlıgı nedır?
    Yararlarını ve zararlarını soyle kısa bır bıcımde acıklarsanız sevınırım....
    Konuyu dogru yere actıgımdan emin degılım...Yöneticiler dogru yere tasırsa sevınırım...

2. aliyilmaz

aliyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    Ben daha hic gormemıstım bı kac kısı harıc bıde bısey soyluycem bu parcayı sokme sansımız var mı?

3. Sezer Özdemir

Sezer Özdemir Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu Bir Çeşit Arka Amortisör Genelde XC lerde Bulunur Teker Bir Cukura Girdiği Zaman Aynı Arabadakı Gıbı Esneme Payını Artırır

4. aliyilmaz

aliyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    pekı ıstenılen zaman sokulur mu bu parça!

5. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla sökülmüş şekilde kullanamazsınız bisikleti.Sonuçta arka bacaklar süspansiyon gereği sabit değiller.Bu bisiklette amortisör arka tekerleğin oraya takılmış, gövdenin orta kısımlarına takılmış modellerde mevcut.Diğer arkadaşlarda bahsetmiş, zorlu arazi koşullarında kullanımda rahatlık sağlaması amacıyla kullanılır bu tarz bisikletler.Amaç amortisörün darbeyi emmesi ve sürüşte kontrolü kolaylaştırmaktır.

Saygılar ;)

6. ali ayhan cıvıl

ali ayhan cıvıl Kıdemli Üye

Seviye:
    dikkat ederseniz bu tip salıncaklı pekçok muhtelif kadrolara rastlayabilirsiniz...bu ekstra bir amortisör olup...gayet tabiiki takıldığı gibi rahatlıkla sökülebilir.......çok yüksek atlamalar dışında yada çok kilolu bir sürücü olmadıktan sonra gerekli olduğunu sanmıyorum.....ve bence eğer takılacaksa anlık yükü eşit olarak dağıtması açısından çift takılmasıda en doğrusu olur...

7. aliyilmaz

aliyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    Hocam daha almadım bısıkletı ebay yoluyla Amerika'dan alıcam.Ama bu ozellık benı bıraz rahatsız ettı ben cıft amartısor gerektırecek kadar sert bi surus yapmıyacagım o yuzden sokmeyı dusunuyorum...

Benı tereddutte bırakıyorsunuz bı arkadas sokersen kullanırsın sen kullanamazsın dıyorsun en iyisi bi tamırhaneye sormak...::rolleyes:

8. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle bu konuda iddialı değilim, sadece bildiğim kadarını anlatmak istedim.Bu tarz bisiklet kullanmış değilim ama bildiğim kadarıyla arka amortisör sökerseniz arka bacaklar yukarı çıkacak ve haliyle aynakol yere yaklaşacaktır.Aşağıdaki resmi incelerseniz demek istediğimi anlarsınız.Amortisör orada kadroyu tamamlayıcı bir parça halinde.Sonuçta arka bacaklar amortisör olduğu için sabit değil.Çıkarılması durumunda ne derece kullanılır olacağından şüpheliyim.Ama büyük ihtimalle bu tarz amortisörle kilitleme özelliği mevcut.Kilitleme özelliğiyle birlikte hardtail kadro gibi kullanılabilir diye düşünüyorum..

Saygılar ;)

9. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam neden hardtail(sabit) kadrolu bir bisiklet almıyorsunuz ?

10. aliyilmaz

aliyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    Ben almıyorum bana Amerika'dan hediye geliyor!