Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Otomobil Sürücülerinden Gına Geldi !!!

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Furkan BOZKUR tarafından paylaşıldı.

1. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bugün işten çıktım hemen eve gitmedim ve turlayayım dedim. Herşey gayet güzel ve eğlenceliydi her ne kadar otomobil şoförleri umursamayıp yakınından vızır vızır geçse de. Dikkatli olmaktan bisikletimi tam randımanlı kullanamıyorum.. Her neyse önce bir sahile uğradım, ordanda eve gidiyordum çarşıdaki son dönemecimi dönüp 500M sonra eve varacaktım Allahtan bayır çıkıyordum daha dönemece gelmeden Sağ tarafa park etmiş araçların birinde insan dikkat edip bi aynadan kontrolünü yapar kapıyı öyle açar arada 1 Metre mesafe yokken tam yanından geçicem zank diye kapıyı açtı, ne yapacağımı şaşırdım çabuk kavrayıp sol sağ yapıp gidonu çevirmeyi başardım ama firen pabuçlarının olduğu yer çarpmadan kayınca ön lastiği kitledi ve arka teker havada kaldı allahtan takla atmadım. Parmaktaki küçük bir sıyrıkla atlattım şükür olsun. Gerçi Genç Şoför çok Özür dileyip Bi ihtiyacın var mı gideceğin yere kadar bırakabilirim tarzı şeyler söyledi biraz gönlümü aldı ama dikkatli olması bu durumda daha önemliydi, bir dahakine dikkatli olur umarım. Böylelikle ilk kazamı gerçekleştirmiş oldum bende :))

2. Efecan UZUN

Efecan UZUN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Büyük hasarlı olmamasına sevindim inşallah büyüğünü yaşamazsınız çok geçmiş olsun. Tedbir şart bizim için de sürücüler için de :)

3. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ederim.. İnşallah ne siz nede ben yaşamam daha büyüğünü. Öyle valla gerçi biz mecbur 2 teker üzerinde olduğumuz için ve Otomobil sürücüleri biraz umursamaz olduğu için daha bi dikkatli olmak zorunda kalıyoruz. Onlar biraz daha dikkatli olursa bizim de içimiz biraz daha rahat olacak.

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Buna da şükür. İşin acı yanı bazıları bu olayı maalesef bilinçli yapıyor. Ben öylesine de denk geldim. Adam aynadan bana bakıyordu tam yanından geçerken kapıyı hızlıca açıp tekrar kapadı ve sırıtarak el salladı. Durdum neden böyle yaptın dedim beni gördüğün halde neden kapıyı açtın? Sanane ne zaman istersem o zaman açarım kapıyı dedi. Sinirle bastı gaza gitti. Giderken de sağ ön tekeri kaldırıma vurarak geçti. Ben de arkasından güldüm geçtim.. :)

5. Sabri YILDIRIM

Sabri YILDIRIM https://www.instagram.com/tarz.tisort/

Adı:
    Sabri YILDIRIM
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçmiş olsun

6. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkürler. Aynen bunada şükür. O bilinci yapanlar zaten kendilerini ne sanıyorlarsa artık. Arabası olanların bazıları hatta çoğu bizlere bi garip bakıyor zaten yanlış bişi yaparmışız gibi. Zevkler ve renkler sonuçta sen araba sevebilirsin ben bisiklet ama buna saygı göstermeyi insan oğlu öğrenemedi bilinçlenemedi. Bisiklet Kültürü ülkemizde çook gelişmiş olmadığı için.. Bi de o paraya motor alırsın, Eski kasa şahin alırsın muhabbetlerine ayar oluyorum.. Bende "sen istersen ondan al ben bisiklet aldım pişman değilim. Kimin neye ihtiyacı varsa onu alır" deyip geçiyorum.

Teşekkürler Abi.

7. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum. :)

8. Mustafa Y.

Mustafa Y. Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun kardeşim. Bugün aynısı bana da oldu.

Parmaklarım gidon ile kapı arasında kaldı. Parmağımın teki zedelenmiş, ucuz atlattım bende.

9. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun karayolunda bisikle sürmek gerçekten bu ülkede anormal karşılanıyor.Bir seferinde yolun kenarında giderken belediye otobüsü yanımdan öyle bir geçtiki yani 10 cm daha yakın olsa hayatımın darbesini alıcaktım sanırım.Buna sinirlenerek otobüsün arkasından asıldım pedala durakta yolcuları indirdikten sonra şoföre neden dibimden öyle geçtin ya çarpsaydın dedim ? bana cevabı noldu öldün mü dedi :) Bisiklet sürceksen git bisiklet yolunda sür dedi :)) Bisiklet yolu bizim evden geçmiyor dedim yolcular gülmeye başladı, bende kanunen karayolunda bisiklet sürülebilir dedim şoföre ama adam onu bile bilmiyor naparsın :)

10. Furkan BOZKUR

Furkan BOZKUR Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sanada geçmiş olsun abi. Aynen benimde tek parmağım zedelendi bide sol diz şişti.

Ülkemizde bu konuda cahil çok. Tekirdağ'da Bisiklet yolu falan yok mesela elbet söylenmiştir belediye'ye ama nerdeee.. Zaten olsada bişi değişmeyecek Araç Park alanı olarak kullanır bizim ülkemizdekiler bisiklet yolunu.. Her ne kadar parmakla gösterilecek kadar azda olsa Kimi Şoförler bilinçli.. Beni gördüklerinde yan şerit boş ise o şeride geçip beni solluyorlar yavaş bir şekilde değilse bekliyorlar yada mümkün olduğunca uzağımdan geçiyorlar 1,5 Metre mesafe olayını bildiğinden o şekilde davrandıklarını düşünüyorum.

11. evren eke

evren eke Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende dün aynı şekilde bir kaza yaptım; işe giderken hafif yokuş çift şeritli bir yol oradan gidiyorum. Tabi yurdum klasiği sağ şeridi uyanık milletimiz araba park ederek gasp etmiş azıcık bir boşluktan yavaşça gidiyorum sol şeritte trafik akıyor; amcam 50 cm mesafeden lap diye açtı kapıyı yani öyle bir kapı açma yok ne yapacağımı şaşırdım o şokla frenlere asılmakta birkaç saniye geciktim sola kırma şansım zaten yok trafik akıyor velhasıl girdim kapıya allahtan yavaş gidiyordum omzumu kapıya çarptım hafif bi zedelenme. İşin ilginci ben hiç tepki vermeden omzumu ovalayıp bisikletime bakıyorum hasar varmı diye amcam başladı ne yaptın sen demeye bi yandanda kapısının iç tarafında hafif bi hasar var onu düzeltmeye çalışıyor. Ben mi ne yaptım dedim arabayı park yapılmayacak yere bırakmışsın arabadan sağını solunu kontrol etmeden inmeye çalışmışsın bana mı diyorsun ne yaptın diye birazda bağırarak cevap verdim. Yani insan bi durur düşünür adam bisikletli bi yerine bi şey oldumu nezaketen iyimisin diye bi sor be adam yok bildiğin büyükbaş. Zaten bir büyükbaşa yaraşır şekilde devam etti konuşmasına burdan niye gidiyorsun benimde sigortalar attı iyice bi ara üstüme falan yürüdü 55-60 yaşında adam insan neyapıcağınıda şaşırıyor yanında anlayışlı bir çocuk vardı allahtan o farkında hatalı olduğunun büyükbaşın ortalığı sakinleştirdi özür diledi aslında iş bu kadar basit öküz başta bi özür dilese bir iyimisiniz diye sorsa olay kapanacktı ama işte yurdumda öyle insan bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Uzattım kusura bakmayın ama acayip sinirleniyor insan yazınca rahatladım biraz:)

12. Güneş U.

Güneş U. Yeni Üye

Seviye:
    Bu ulkenin insanina ne oldugunu anlamiyorum dun trafik cok sıkısik ti ve ters yonde kalmistim karsiya gecebilme imkanim yok kaldirimdan insanlarin arasina karistim gidiyorum agir agir turist yol verdi tesekkur ettim adam gulumsedi gecti devam ettim arada 50 metre gecmedi bir kadin sesi burasi bisiklet yolu mu ki o sirada baktim insanlar rahatsiz olicak indim bisikletten elimde gidiyorum tobe tobe dedim cevirdim kafami 2 sn sonra tarla mi sandin burayi birde kafa goz salliyor yahu biri bzim insanimiz uzerinde bi deney falan mi yaptida boyle kadiniyla erkegiyle agac kutugunden farksiz olduk anlamak mumkun degil .

HTC Salsa C510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. Kadir Ertekin

Kadir Ertekin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ülkemizde spor olarak sadece futbol, basketbol gözüktüğünden bisikletlilere duyulan saygı çok az. Üstüne birde çevreyi düşünüp pedalı tercih etmemizde onlara komik mi geliyor anlamış değilim daha.

14. Ersin Yılmaz

Ersin Yılmaz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun.Benzer kazayı geçirmiş biri olarak,o an nasıl bir karar anıdır bilirim.
    Ben sizin kadar hasarsız atlatamadım ve sebep olan insan da sizin ki kadar insancıl değildi.
    Bu yüzden halen karşı tarafla olan hukuk mücadelem devam etmekte.
    Aşağıdaki resim kazayı yaptığım yer ; Bostancı İdo İskelesi önü.Bu nokta araç parkına kapalı bir yol ve ayrıca 1.derece acil yardım yolu.
    Her dakika burada park etmiş araç görmek mümkün.Benim kaza da Beyaz şeridin üzerinde olmama rağmen gerçekleşti.
    Demem o ki biz olasılıkları göze alsak da,karşı tarafın dikkatsizliği bize pahalıya mal oluyor.
    Dün bir olaya şahit oldum.Yerde yatan bir bisikletçi vardı,çevredekilerin ısrarına rağmen ambulans istemiyordu.Ben de dudaklarım aşağıya sarkacak derecede yaralanmama rağmen ambulans istememiştim kaza yaptığımda.Sanırım kazanın yarattığı korku, o an mantıklı karar vermemize engel olmakta.
    Tekrar geçmiş olsun.Umarım böyle haberleri hiç okumayız artık...