Bu ölücülere verdiğiniz en iyi cevap nedir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok şükür aldığım ürünü satmak gibi bir düşüncem hiçbir zaman olmadı, internet üzerinden ürün satan arkadaşlara gerçekten "ALLAH""tan sabır diliyorum :)

İşiniz çok zor gerçekten, benim gibi yapabilirsiniz ama.
Aldığım hiçbir malzemeyi satmıyorum, evimde duruyor ne güzel. Hepimiz beraber mutluyuz :)

Scudo

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Genelde 2. El ürün satış yapılan sitelerde genelde , alıcı olmayan ama kendisine alıcı süsü veren 4 farklı alıcı tipine denk geliyorum.

- Abi öğrenciyim. Malum bütçe dar diye ajitasyona bağlayıp, ürünü bedavaya yakın isteyip , Birde üste para isteyecek kadar ağlayanlar.

- Vallahi oğluma alacağım, Lütfen indirim yapın diye hedef saptırarak ajite yapıp yarı fiyat teklif edenler.

- İhtiyacım yok aslında ama ben bunların hastasıyım , alır satarım diye deli ayağına yatıp ne koparırsam diye asılanlar ki , cevap yazıp yazmamanızında bir önemi yoktur. Bunlar otomatiğe bağlar.Ürün satılıp , ilan kaldırılsa dahi yazmaya devam ederler. Herhalde yazmaktan değişik bir zevk alıyorlar.

- Almak gibi bir niyeti olmayan ama fiyatı ne kadar düşürebileceğini meraktan deneyen, iş ciddiye binincede bir daha haber alınamayanlar.

Makaralı bir av yayım vardı. Satmak için ilan verdim.

- Tavukla takas öneren oldu. (Hadi size mantık sorusu. 70 Libre bir makaralı bir yay, kaç tavuk eder ?)

- Tespih vereyim diyen oldu.( Erzurumlu Emrullah usta her kimse onun yapımı tespihmiş )

- Tekel maddesiyle ödemeye kalkan oldu.( Her halde tekel büfesinden araklanmış )

- Sen gönder ( Alıcı Farklı bir şehirde ) bir bakayım hoşuma giderse parasını gönderirim diyen oldu.

- Çok ihtiyacım var .acil lazım diyen oldu Borç harç bu kadar biriktirdim diye indirim isteyen oldu ( ki makaralı yay bir evin olmazsa olmazıdır. Makaralı yayı olmayan eve , evmi denir ? Her eve lazım.)

- Türkiye musabakasına gireceğim, bütçem şu kadar diyen oldu ( ki av yayı ile bırakın milli müsabakaları veya elemeleri amatör bir yarışmaya bile katılamazsınız , daha bunu bilmiyor bu talebi yapan )

- İyi öldürüyormu diye soran oldu ( Artık neyi öldürecekse ? Allahtan bizim memlkette bufalo , fil , gergedan felan yaşamıyor )

- Abi bunu alacaktım ama gittim başka bir yay aldım diye amacını ve yazma sebebini çözmediğim bir şekilde geri dönüş yapan oldu.

- Aynından bir abide şu fiyata satıyor , deyip bilinmeyen bir abinin referansıyla indirim deneyen oldu.

- Aslında şahsen bir ihtiyacım yok , Çocuk oynasın diye alıyorum , yap bir güzellik diyen oldu ( 70 Libre makaralı ve çocuk oynayacak ? wayy. )

Daha aklıma gelmeyen bir sürü saçma sapan tekliften sonra dalış merakı olup , zıpkın kullananan bir arkadaşa satıldı.

Yani siz ne kadar takas yok , indirim yapılmayacaktır yazın.İllaki takas veya indirim talep eden olacaktır.

palabeyi

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
bünyamin palabıyık
Bisiklet
Ghost
Bisiklet, aksesuarları ve yedek parçaları çok pahalı, ama ikinci ele düştüğünde bir gün bile kullanılmış olsa fiyat çok düşüyor. Ben de buna isyan ediyırum

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
@Cömert 70 libre yayı çocuk için alacak ha :-D

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@Cömert 70 libre makaralı yayı hangi çocuk kullanacakmış onu merak ettim ben. Minik Rambo herhalde çocuk ! İlginç, insanlar her türlü kılığa girebiliyorlar demek ki.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hocam bu insanlar elimdeki bisikleti satirmaktan vazgecirdi. 250 tlye bisiklet avmlerde cok var onlardan alirsiniz diyordum. vazgectm bu öluculer yuzunden.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yukarıda yazılmıştı çok mantıklı aslında;

Ölücüyle istediği fiyata veya istediği fiyatın çok az üstüne anlaşıp daha sonrasında cevap yazmazdım.

Deli olur adam :D

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Takas ve pazarlık teklif edenlerin ilanlarına aynı şekilde muamele edin. O zaman anlıyorlar :D :D

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
600tl ye satılan ürüne 350tl teklif edip, bir de olur mu diyen bir vatandaş vardı. Tabii ki olur. O fiyata bir tane daha alırım dedim. Sanırım şimdi acaba ne demek istedi diye düşler dünyasında geziyordur...