Bu nedir bilen varmı acaba :)

DreamerMRLG

Daimi Üye
Tepki
46
Selam arkadaşlar,

(link)

Bu nedir bir bilgisi olan var mı? Online bir şey herhalde adı nedir bulamadım bir türlü:) bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Video'nun sonunda yazıyor ne olduğu:
(link)

• Beğen
Tepkiler: Nurettin A.

mekonzA

Aktif Üye
Tepki
31
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zahmet edip sitesine girseydiniz adamlar açıklamış zaten ne olduğunu :D

(link)

• Beğen
Tepkiler: cekalp

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
Bir yerinden anladığım kadarıyla xboxa benziyor sen orda pedal atarken oda oyunda atıyor tespitim yanlış olabilir :D Onlıne bisiklet simulasyonuda denebilir aslında bütün üyelere lazım :D

DreamerMRLG

Daimi Üye
Tepki
46
Murat beyle atakan bey çok zekisiniz gerçekten şapka çıkartıyorum :)

soruda kast ettıgım turkıyede biliniyormu. varmı geldimi. birde online oldugu için sordum bılen varmı dıye. siz kalkmışsınız Zwift demişsiniz daha ne diyeyim :)

mekonzA

Aktif Üye
Tepki
31
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakkı bezirci

Adını sormuşsunuz farkındaysanız ne cevap vermemizi bekliyorsunuz. Beta durumda şuan proje.

DreamerMRLG

Daimi Üye
Tepki
46
Forumda yeni yetme uyelerle doldu allah sonumuzu hayır etsin. Atakan bey çok tesekkur edıyorum ismini bilmiyordum sizden öğrendım vermiş olduğunuz bilgiler için cok tesekkur edıyorum eksik olmayın efendim.

• Beğen
Tepkiler: cekalp

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
alakasız olacak belki ama videoda dikkatimi çeken şey küçük sarışın çocuk oldu. bizim çocuklar olsa anne bune baba bune, bende yapçam falan filan derken elini arka janta sokardı.

proje güzelmiş ancak fiyat maliyeti kesin pahalıdır. bize gelmez. Türkiyeye gelirde bana gelmez :D

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakkı bezirci

Bu kısmı en başta yazmalıydınız o zaman. Murat abi ve Atakan bey cevap yazmasaydı bende Zwift cevabını verecektim.
3 kişi de aynı şeyi anladıysa sizin anlatımınızda problem olabilir mi?

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@Hamit E.

Fazla pahalı olmaz xbox 360 gibi bir tanede bisiklet koy ama o mevzuda haklısın ne sana ne bana gelir :D Ama şöyle birşey var bisiklet kabloyla tv yemi bağlanıyor (bana pek bağlanır gibi gelmedi videodada yok) yoksa cihazda bir alıcımı var pedal attığınızı görüyor (pek bilgim yok böyle simulayonlar hakkında tamamen yanlış birşey demiş olabilirim)

DreamerMRLG

Daimi Üye
Tepki
46
@Berke Kazankaya

sanada selam olsun genç kardeşim. yorum yok :) konuyu hızlıca actım herkez gorusunu yazsın ne diye . siz oyle anladıysanız bnm sucum. yanlız direk sana ortada laf yokken atlıyorsun forumun çivisi cıktı haydi hayrolsun

mekonzA

Aktif Üye
Tepki
31
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hakkı bezirci
2 yıldır burda olmanız birşeyi değiştirmiyor ne sorduysanız ona cevap veriliceğini öğrenememişsiniz. Ben ismini değil zwift'in ne olduğunu anlatan linki attım ama isminide söyleyebilirdim ne de olsa onu sormuşsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Berke

DreamerMRLG

Daimi Üye
Tepki
46
arkadaşlar hepinize teşekkürler yorumlarınız için çok yardımcı oldunuz. atakan beye ayrıca teşekkür ediyorum ..;) fiyatları hakkındada dusuncesi olan varmı acaba.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tacx ın Eurosport taki reklamlarında da görüyorduk, evde antreman yaparken online yarışmayı.
Ayrıca, arkadaşımın dediğine göre gerçek parkurlar yüklenebiliyormuş ve alet rampaları mesela algılayıp kendisi sertleştiriyormuş.

Bugün ilk kar yağdı, benim için sezon kapandı, artık evde sabit bisikletle günde bir saat çalışmaya başladım. Bir saat az değil, gerçekten çok terletiyor.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Foruma konu açıp , sen niye atlıyorsun demek nasıl bir düşünce tarzıdır. Forumun amacı nedir ki o zaman. Ben konu açayım ama yorum yapana da neden atlıyon diyeyim. Değişik bir tarz.Bu arada bende atlamış oluyorum bu düşünce yapısında :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B. ve Berke

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Atlıyorum genç kardeşlerim kenara çekilin!

Sistemin adı zwift. Bu nedir'den başka soru sorarsanız yine yardımcı olmaya çalışırım sistemle ilgili. Şimdilik bu evet, zwift.

Daha atlayacak varsa yer kaldı şimdiden söyleyeyim.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Zwift iyi bir fikir! Ben kayıt yaptırdım, evde trainer kullananlara da tavsiye ederim.

Bendeki durum şu:

- Basit bir trainer'ım var: Akıllı trainer'ım olsaydı, Zwift yoldaki zorlukları trainer'a yansıtacaktı (eğim vb. yol şartları ve hava şartları).

- ANT+ destekleyen nabız ölçer ve hız/kadans sensörüm var: Firma seçtiği beta kullanıcılara ücretsiz ANT+ USB stick gönderiyor, böylece bu bilgilerimi Zwift takip edebiliyor.

- Android telefonum var: Zwift'in henüz Android uygulaması yok ancak, iPhone ve Windows uygulamaları mevcut. Mecburen bilgisayarın yakınında olmak gerekiyor veya notebook kullanmak lazım. Bende notebook var ama, bisikleti bodrumdaki ardiye odasında kullanıyorum. Bu nedenle notebook'u da oraya taşıyıp, telefon üzerinde Wifi AP yapmak gerekecek.

Aslında konu basit; online bir yarışta yer almanız için Zwift harcadığınız gücü bilmesi gerekiyor. Akıllı trainer'lardan bu bilgiyi sağlayanları mevcut (ancak fiyatları uçuyor). Eğer trainer akıllı değilse, ANT+ destekleyen ve bisiklete takılan power meter'lar da olur diyor ama bunlar da çok pahalı. Bu da yoksa, sanırım nabız ölçer ve kadans/hız verilerini kullanarak yaklaşık bir güç hesabı yapıyor olmalı (bendeki Garmin'in hız ölçeri arka jantı kullanıyor, bu sayede evdeki antrenman sırasında hız ve kadans ölçülebiliyor, buna bir de nabız eklenince yaklaşık bir güç hesabı yapılabilir belki -her ne kadar olay trainer'daki dirençte bitiyor olsa da).

Kışın evde trainer kullanmak gerektiğinde oldukça iyi bir sistem, tavsiye ederim.