Bu Ne Yağmurdu Yahu!!!

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
İyi akşamlar Arkadaşlar...2 saat önce arkadaşımla dışarı çıktık,Kolamızı çekirdeğimizi aldık her zamanki parkımızda mesken tuttuk ki ne olsun,yarım saat sonra bi gök gürültüsü yağmur yerle buluştu,dedik birazdan biter ama ardından gelen rüzgar resmen adamı uçuracak cinsten.Işıklar birden söndü ortalık zifiri karanlık,oturduğumuz yerin üstü kapalıydı bisikletleri içeri almıştık,yağmur o kadar şiddetlendi ki rüzgarla beraber,hemen masanın altına çöktük her yerden sırılsıklam olduk,kafamı etrafı gözetlemek için yukarı kaldırdım saniyede yüzüme yediğim suyun haddi hesabı yok..Birden aklıma Forest Gump filmindeki Vietnam Sahnesi aklıma geldi;Tom hanks yerden yağan yağmur yukardan yağan yağmur vs..diyerek devam ettiriyordu..Durduğumuz yerden çıkmamızın ihtimali bile yoktu bi muhabere,çöl fırtınası gibiydi ortalık,en sonunda böyle olmayacak 100 metre ötedeki garaja tüyelim dedik.Benim bisiklet yere düşmüş fırtınadan tuttuğum gibi kapalı alana koştum artık(afedersiniz)donuma kadar ıslanmıştım..Hayatımda bu kadar korktuğum hatırlamıyorum,Orduluyum böyle bir kaç yağmur görmüştüm evin balkonundan seyretmesi güzel di ama o anı yaşayınca İnsan dışardaki fakirlere,evsizlere birde Vietnamda çatışan insanları aklına getiriyor resmen:) (tabi bunlardan önce kendi halim).Yağmur biraz dinince eve doğru yol aldım,bir elim cep telefonunda ıslanmasın diye tutuyorum diğer elimle gidonu tutuyordum,,2 yıldır aynı yerdeyim yolların bu kadar su bastığını hatırlamıyorum,neyse eve vardığımda üstümü başımı güncelledim:),çayımı içtim elektrik yok zati,el fenerimi aldım bisikletin yanına gittim,yere düştü çizik vs varmı,yeminlen yeni bisiklet alacam diye çift amortisörlüden soğumuştum daha bu bisiklete masraf yapmayayım diye ne orta mili değiştirdimm(her gün caaart cuuurt ses çıkarıyor)ne ön arka akord ayarı nede kopan vites tellerini yapmamıştım,eve gidene kadar ilk defa bu kadar orta göbekten ses geldi ama beni evime götürmüştü,düz kadro almayı düşünüyordum(bununla hafta içi gezileri-sıfır bisikletle haftasonu gezileri) bunda ki parçaları ona monte ederim diye ama benimle bu kadar mazi yapmış bisiklet shımano sistemi haketti diye düşünüyorum(sadece bu olay için değil daha niceleri oldu da bu olayla son noktayı koyacaz:).Yarın ilk iş bi güzel yağlamak olacak yeni yaşımda bi de zevk turu attım mı....:) Hikaye mi okuduğunuz için teşekkür ederim,biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim...Bu arada Yer Mersin Tarsus..

• Beğen
Tepkiler: Alper Onur ARSLAN
Scudo

serhat dura

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklet
Carraro
çok geçmiş olsun :) bence bisikletinize ihmal ettiğiniz değeri vermek için böyle olayların başınıza gelmesini beklemeyin.. her bisiklet ilgiyi hakeder ;)

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Dün Mersin İdmanyurdu -Fenerbahçe maçını izlerken aniden bastıran yağmuru görünce Mersinlilere Allah kolaylık versin dedim.

• Beğen

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Ben o yağmurda haşat oldum :D yağmur hadi neyse de rüzgar sağolsun resmen duş aldıkkk . Birtek ayaklarım ıslanmadı ama cillop gibi ayakkabım mahvoldu :D

• Beğen

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
En sevdiğim kısım bisikletin shimanoyu hakettiğini söylediğiniz kısım. İnsanın bisikletiyle bütünleşmesi çok güzel bir durum. Bende aynı durumu bugün yaşadım :)

• Beğen