Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Nasıl İş Anlamadım.

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Taxonera tarafından paylaşıldı.

1. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Salcano marka bisikletim var. Satın aldığım yer bir ay sonra bakımı var dedi. Bugün itibariyle 1 ay oldu. Kullanım kitapçığını inceliğim dedim. Periyodik bakım hakkında bilgiler mevcut ve periyordik bakım onay sayfayı var.

Kitapçıkta ilk bakım olarak 4. ay da onay kutusu var. Artı periyordikk bakımın ücretli olduğu ve bu bakımınların yaptırılmaması durumunda garanti dışı kalacağı yazıyor.

Hem periyodik bakımı mecburi kılıyorsun. Garanti dışı kalır v.s. eyvallah doğru bir yaklaşım. Ama NEDEN ÜCRETLİ ne maliyeti var bu bakımın servise.

Belki de şikayet etmekte haksızımdır. Bu işler böyle işlemektedir. Otomobiller de falanda böyle mi.

caesar bunu beğendi.
  2. barayda

barayda Kıdemli Üye

Adı:
    barayda tunca
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Taxonera Otomobiller garanti dışı kalıyor mu bilmiyorum ama periyodik bakımlar parayla evet. Hem de çok ucuz değil.

Halilibrahim ve BFOkuru bunu beğendi.
  3. Snorlax

Snorlax Kıdemli Üye

Adı:
    Sinan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Markadan markaya değişmiyorsa ilk bakımın ücretsiz olması gerekir

4. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisiklete gönül verdinse sömürüye müsait olman gerekiyor arkadaşım :D anamızı ağlattılar oymuş buymuş diye :D

Tayfun Sezer, SerkanH ve serdarkoc bunu beğendi.
  5. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletinizi satın aldığınızda kitapçığının içinde 2 adet bakım fişi bulunması gerekir. Bu fişlerden ilki ilk kurulum için, diğeri ise ilk periyodik bakım için bisikleti götürdüğünüz/satın aldığınız servis tarfından alınır.

Salcano bu fişlerin karşılığında servise belirli bir ödeme yapar, yani sizin adınıza kurulum ve ilk periyodik bakımı üstlenir.

Lakin bazı servislerin ilk kurulumda iki fişi de alıp sonraki bakımlarda sizden ücret istemesi de söz konusudur. Bunu kullanıcının olaydan haberi olmadığı için gözünün içine bakarak yapan bir servisin de size hayrı yoktur.

6. citk60

citk60 Üye

Adı:
    Emre Çıtak
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En iyisi kendi tamirini kendin yapmak.Şahsen ben tamirciye gitmeyeli yıllar oldu kendi arızamı sürekli kendim yaparım.

7. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Dünyada hiçbir bisiklet markasının böyle bir uygulaması yok. (x bakımı yaptırmazsan garanti dışı kalır.) Bu tamamen salcano'nun işgüzarlığından ibaret. Türk işi bisikletçilik işte...

8. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Kurulum ve ilk bakım ücretsiz. Salcanoda garanti süresi boyunca 4 ayda bir periyodik bakım yaptırma zorunluluğu var. 25 TL gibi bir rakam olması lazım. Bu bakimları yaptırıp kitapçıktaki kutucuklara da onay yaptırarak bisikleti 2 yıl boyunca garantide tutulması sağlanıyor. Tabi bunu hangi servis bilir ve uygulamadan ne kadar haberdardır muamma. Diğer markalarda nasıldır bbilmiyorum. Tanıdık ya da samimi olduğunuz bir servis yoksa garanti için servise 4 ayda bir gidilmeli. Gidilen servisin de konuyu biliyor olması önemli.
    Şu da var ki uygulamayı bilen çakal bir servis bunu fırsata dönüştürmek adına gereksiz parça degiştirmek isteyebilir. Değiştirilmezse periyodik bakıma onay vermem, garantiden çıkar da diyebilir. Sözün özü Salcano böyle bir garanti şartı sunarak kullanıcıyı köşeye sıkıştırıp servislerin insafına bırakmıştır. (Benim düşüncem)
    Yarın ben de bisikletimin ilk ücretsiz bakımını yaptıracagım. Aldığım bayi aynı zamanda servis. Çok iyiler her konuda. Samimiyet kurduk ve garanti konusunda her türlü destek veririz dediler. Giden herkes te çok memnun oradan. Bu sebepten salcano aldım. Yoksa kesinlikle almazdım.

9. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Servisin olmadığı bir yerden bisiklet alındığında ve söz de periyodik bakıma götürme gibi bir imkan olmadığında garanti kapsamından mı çıkıyormuş bisiklet. Kime ne masal anlatıyorlar, ayrıca neyin garantisiymiş bu. Bisikletin üzerinde ki hiç bir parça benim bildiğim garanti kapsamına sokulmaz, sadece kadro garanti kapsamındadır o da firmaya göre değişir. Kısaca bu periyodik bakım safsatasına inanıp paranızı servislere kaptırmayın. Bir vites bir fren ayarı, her 100km de de zincir ufaktan yağlanır hepsi bu. Yüksek paralar ödeyip aldığımız bisikletlerin bakımı markette satılan bisikletlerle aynıdır değişen bir şey yok.

Tayfun Sezer bunu beğendi.
  10. emre_s

emre_s Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadasim bildigim kadariyla ucretsiz olmasi gerekir.cunku
    Ben kanuni motor formasinda calisiyorum
    Muhasebede bayiler yani servisler her hafta bize yaptigi ucretsiz bakim kagidini yolluyor bizde bunlarla gerekli kontrolleri yapip paralariniz oduyoruz. Ayni mantikmidir bilmiyorum ama bir cok firmada ayni dedigim gibi

11. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Siz bisiklet alıcaktınız acil diye hatta konu açmıştınız. Salcano indirim falan yapacaktı. Ne oldu ne marka aldınız.
    Salcano ise size de 1ay sonra bakımı var dediler mi

12. Mustafa555

Mustafa555 Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben aldım bisikletimi 950 km civarı kullandım hiç bakıma falanda götürmedim şükür hiç sorunu yok.

13. ayhan53ismail

ayhan53ismail Üye

Adı:
    ayhan
    Seviye:
    arkadaşlar bu tip seyleri yazınca biz 1200 bütceli hangi bisikleti almalıyız o zaman, herkes salcano xrs 040 öneriyor ama burda servis paralı diyorsunuz, sorunsuz ve sıkıntısız hangi markayı tercih etmeliyiz.
    herkesin tercihi farklıdır ama ben alıp binecem sadece yol bisikletini öyle bakımdı servisdi, arabam olmadığından yaptıramam gibi düşünüyorum aldıktan sonra kendim kitapcığa bakarak temiz tutarakbakımını yapıp kullanırım düşünüyorum.

14. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İşte burda yazmakta ücretli v.s.

15. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Buyurun burdan

16. emre_s

emre_s Kıdemli Üye

Seviye:
    Alacaktim evet marka modele karar verdim ama evde koyacak yer bulamadim parasi bile hazir bende biraz daha sabredecegim 1-2 ay sonra buyuk bir eve tasinacagiz o zaman alacagim o yizfen suan alamadim

17. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @barayda aynen ilk 24 ay zorunlusun serviste bakım yaptırmaya :D dışarda 150 serviste 350

18. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    350 ne???
    Lira mı...
    Yok canım ne bakımı yaptırcam. Bmw mi.

Halilibrahim bunu beğendi.
  19. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    salcano muhtemelen böyle masraflı, sıkıntılı bir periyodik bakım şart koşarak bunun birçok kişi tarafından uygulanmamasını sağlıyor. bu sayede bisikletiniz garanti kapsamı dışında kaldığı için müşteriden gelen bu yöndeki hak taleplerinden kurtulmuş oluyor.

20. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bianchi böylemi peki