Bu nasıl bir fiyat farkıdır?

Scudo

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
@Ebubekir
Göstermeyin şunları fena oluyorum :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ebubekir
Hobaaa, ebay deki di2 bir de ve aluminyum giriş seviye fiyatına...aramızda para toplayıp alalım şunu, kaçmaz.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Peki Bosna Hersek ten karbon kadro vs alsam Türkiye'ye girerken vergi ödermiyim?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Değil sadece kadro, 20 bin dolarlık şahane bir scott foil 10 bile alsan beraberinde ücretsiz hakkın var.

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
@Raşit S
:eek: o zaman mutlaka almalıyım gidince

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Yurt dışı ve ülkemizdeki bisiklet kullanım oranları ve kültürüne bakılınca yurtdışı sitelerinde bisikletlerin daha ucuz olması normal. Adamlar sürümden kazanıyor. Ayrıca yeni modellere yer açmak içinde önceki yılın modellerinde muazzam indirimler yapıyorlar. Ancak yurt dışından bisilket alırken de dikkat etmek gereken bazı şeyler var. Gümrük vergisi ve kargo ücreti nedeniyle kendiniz getirmiyorsanız yurt dışından bisiklet almak çok çok ucuza bulunan bisiklet dışında mantıksız diye düşünüyorum. Kendiniz yurt dışından bizzat ya da tanıdığınz yoluyla gümrüksüz getirecekseniz sorun çıkartma ihtimali en düşük olan modeller olmasına dikkat ediniz.

Kendimden örnek vermek gerekirse, 2014 yılında Cannondale Caadx almaya karar verdim ABD den arkadaşım vasıtasıyla getirtme maliyeti 3600 tl, Delta bisiklette aynı bisikletin fiyatı 4500 tl idi. Delta bisiklet 10 taksit imkanı veriyordu, ayrıca Cannondale garantisi bisikletin ilk sahibi için ve sadece bisikletin satın alındığı kıtada geçerli. 900 tl fark için taksitsiz ve garantisiz mal almaya değmez diye düşünerek Delta bisiklet ile temasa geçtim. Bir süre görüşmeden sonra Cannondale fabrikasında da aradığım boy bisiklet kalmadığını bu nedenle temin edemeyeceklerini belittiler. Ben de mecburen New York taki Cannondale bayleri ile temasa geçip elinde aradığım beden bisiklet olan birinden almak durumunda kaldım.

Yeni aldığım 2013 model Focus Cayo Sram Force modeli ise internette gezerken Jenson USA sitesinde 1900 USD buldum. Bike review yorumları oldukça iyi olması, tanıdığım yol kullanıcılarının tavsiye etmesi ve iç piyasada bulamayacağım için aldım.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MehmetAliB.
Solace 30 biraz uçuk benim için, orada çok ucuz olur mu diye yazmıştım :D
Kaçkarda hem bana uyan bedeni yok hem de 2014 5700 setli
Bana düşük veya ort setli alu kadro daha iyi olur..

@Raşit S
Link alabilir miyiz :p

@MehmetAliB.
Valla bu sene Cannondale Synapse aluminyumları ya diskli ya düşük setli veriyor. Delta 20 ocakta gelecek dedi ama daha gelen bir şey yok. Bu arada ben en çok Specialized secteur ü beğendim. Bi ara aktif pedala deltaya ve kaçkara gitmem lazım :D

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
@aeneskral
onları boşverin yurt dışındaki 7 tl lik jant lastik burda 60 tl

Murat D.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Canyon
Kazandığım paradan %20 lerde verdi, Harcadığım şeylerden %8 18 vergi veriyorum tamamda, yurtdışından bisiklet alına neden vergi veriyorum arkadaş :) Bisiklet yolu yaptınız da vergi mi istiyorsunuz. Sanki ülkemizde çok iyi bisikletler var da biz almıyoruz. Ben kendim getirteyim diyorum vergi koyuyor. Başkası getiriyor fahiş fiyatlar. E hanı biz doğaya çevreye katkı yapıyoruz. Bize de bir ayrıcalık tanı devlet amca :)

Caner Kaya

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Kron
Daha dün delta bisikleti aradı arkadaşım 105 set fiyatı almak için. 1200 euro demişler. 3350 lira yapıyor. Merlin de 1000 lira. Anlamışsınızdır ne demek istediğimi.

Ama tabi ki her kurumun istediği ürünü istediği fiyattan satma hakkı var. İsterse 100000 lira ister kimse de bişey diyemez. Suçlu olan bu fiyatlara alan müşterilerdir. Talep olmasa o fiyattan arz edemezler zaten pazara. Sizden ricam, böyle uçuk farkları asla ve asla ödemeyin. Ancak o zaman fiyatlar düşer. Yine de herkes istediğini yapmakta özgür. Hem satan açısından hem alan açısından.