Bu nasıl bir fiyat farkıdır?

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
cannondale süpersix evo türkiye ve yurtdışı fiyat farkı olacak gibi değil neredeyse 2 katı ,bu nası iştir bilen varmı
(link)

(link)

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
999£ bisikletin kampanya fiyatı. Normal fiyatı 1,415£ (~5,300TL. Üzerine kargo ve vergi de eklenirse 6,500TL gibi bir fiyata çıkar).
Muhtemelen 2014 stoklarını eritmek istedikleri için fiyat düşürmüşler.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Delta'daki fiyat 2400€ yanlış hesaplamadıysam. Bunun içinde %18 KDV de var, yani gerçek fiyatı 2034€. Evans'taki liste fiyatı ise 1883€; yani aralarındaki fark aslında %10 bile değil.

Çok yüksek görünen fiyat farkının asıl sebebi, yurtdışında önceki senenin modelleri çok ciddi indirimlere girerken yurdumuz esnafının %10-%15 indirim yapmakta bile nazlanıyor olmaları. Tüketici bilinçlenir, teknolojisi ve parçaları bir sene eskimiş bisikleti yeniykenki fiyatından almayı kabul etmezse durum değişir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Delta'nın forum üyelerine özel indirimi vardı bir ara. Belki ondan istifade edilirse yurt dışı fiyatına denk gelebilir!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Fıratcım, gel seni Kazak vatandaşı yapalım. Aynı bisikleti 1.550 dolara burada almayanı dövüyorlar.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Raşit S
yahu olabilir aslında ama kazak erkek derler diye korkuyorum:)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
aynı şey rc hobi içinde geçerli maalesef. yurt içi herhangi bir rc model mağazasından alacağınız bir futaba 4pls 950 ile 1100 tl civarındayken yurt dışında misal tower hobbies gibi bir firmada 300 dolar. tabi bu noktada sadece ticari kar meselsinden değil ülkeye girerken ve girdikten sonrada eklenen vergiler ve masraflar getirilen ürünün pahasını attırmaktadır. esnafta biraz acımasızsa yurt dışı ile oluyor fark neredeyse iki katı.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@KuzuBoyz
Ya, benim halaoğlu Edirne sınır kapısında gümrük muhafazada çalışıyor. Açıkça yazmasan iyiydi :)
Bulgaristan ı dene...

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Delta'nın fiyatlarının yüksek olması benim de dikkatimi çekmişti. Hatta basit bir hesapla geçen sene 2014 Synapse Carbon 5 105'i buradan vize uçak bileti vs. alıp Almanya'ya gidip alıp gelmek Delta'nın sitesindeki daha düşük model Synapse'i almaktan ucuza geliyordu. Satış politikasıdır diyelim. Sonuçta satıcı istediği fiyatı koyabilir.
Bu kadar zahmete girmeyip vergisi ve masrafları verilerek dahi getirtilse yine çoğunlukla daha ucuza geliyor.
Ancak Delta'yı da günah keçisi yapmamak lazım. Türkiye'de esnafın en fazla kaç para kopartırım mantığıyla hareket etmesinden dolayı genel durum maalesef bu şekilde.

@Ebubekir
Tutan şey tamemen kimliğinin üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı yazıyor olması. Bu nedenle düzgün bir yabancı ülkeye çalışmaya gitmek hiç kolay değil. Ben aylarca İngiltere'de ve Amerika'da çalıştığım işin muadilini aradım. İş var ancak tercih edilmiyorsunuz. Özellikle İngiltere'de sizi buradan getirip çalıştırırlarsa bir sürü denetime girip fazladan vergi veriyor şirketler. Kısaca istemiyorlar. O yüzden bu beğenmeyen gitsin mantığı işlemiyor. Gidemiyoruz :)

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
@Raşit S
Bulgaristan duvar örüyormuş yahu. Havaalanından sıfır rüzgar sörfü sokmuşluğumuz var. İçine 2-3 tane 1.5lik su döküyorsun, ortalığı ıslatıyorsun ve görevliler geç geç geç diyerek seni geçiriyor. Surf yaptım geldim diyorsun. Ülke vergiye muhtaç, biz paraya... Her iki taraf istediğini elde etmeye çalışıyor.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Raşit S
Raşit, sizin orada 2015 Scott Speedster 30 veya 2015 Solace 30 u kaç paradan satıyorlar :D

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Ayrıca iki bisiklet arasında model farkı var. Evans'taki daha ucuz bir model. Jant seti ve fren ayakları daha düşük model olması lazım.
Üstüne Evans'ın yaptığı 500 euroluk indirim kampanyasını da hesaplarsanız aradaki fark normal.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@x-rayted
Abi bizde 30 lar yok, sadece 10 var. :)

solace 20 ultegra Di2, 2200 dolares civarı.
solace 15 ultegra 6800 1.850 civarı
solace 10 dura ace 3.000 kaat civarı