Bu nasıl bir cevaptır :)

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Aldığım bisikletten gayet memnunum ne sedona ile ne aldığım bayi ile bir problemimde yok yalnız gelen şu cevaba gülmemek elde deil yalnız bu adamların bildiği bişey var ama insan anlamakta güçlük çekiyor :D

Adsız.jpg

Scudo

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende sedona aldım garanti belgesinde altındaki seri noyu aldığım yer yazmıştı imzalayım kaşeledi öyle verdi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Fatura kestirin yada alo maliyeyi arayıp şikayetçi olun.banada faturasız garanti hizmeti veriyoruz demişlerdi.aslında bu cumle ile alt bayilere fatura kesmezsenizde olur ama resmi işlerde sıkıntı olursa faturan yok diye sen suçlu olursun.o aldığın yeri maliyeye bildir.bir telefon yeter.

@NewStyle
Fatura almadinmı

Tuzlu_Fıstık

Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Asusmune abi almadım fatura kabahat alıcıda tabi :) doğruyu söylemek gerekirse pazarlık adına faturayı almamış olabilirim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NewStyle Satıcı %90 iskonta yapsa bile fatura kesmesi kanunca zorunludur.ki bisikletin çalınirsa ( Allah göstetmesin) fatura istenecek ve isterlerse fatura almadığından srndr ceza odersin.ben yaptim sende yap aslı bisikleti ara ve bayilerin neden fatura kesmiyor diye sor.ve o bayiden fatura kesmelerini istesinler,sen uğraşma.Bu bizim vatandaşlık görevimiz KDV yi cebe indirip haksiz kazanç sağlamalarına biz sebep olmuyalim.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pazarlık adına fatura almamakta bayinin kesmemeside suçtur. Vergi kaçırmaya girer ve tespiti halinde maliye görevini yapar. Sosyal sorumluluklarımız gereği zaten faturamızı istemeliyiz. Pazarlığı fatura üzerinden değil sezon indirimi seri sonu outlet gibi yapmalıyız. Zaten günümüzde sistem bu şekilde oturmaya doğru gidiyor. Konuya döneceksek. Verilmesi gereken cevap elbet bu değildir. Varsa fatura yoksa garanti belgesi üzerine seri no yazılması gerekir. Yazmıyorlarsa uyaralım bundan sonra yazılmasını sağlayalım. İlginize teşekkür ederiz. Siz şimdi bayimize gidip garanti belgesine seri noyu işletebilirsiniz şeklinde bir yaklaşım sergilemeleri gerekiyor. Sedona bisiklete seri no bastırmıyorsa bile maili değerlendirip hırsızlıklar için kaale alması lazım. Gerçi halen seri no ile çalışmayan marka bar mı bilmiyorum

Tuzlu_Fıstık

Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnsan alırken bisiklet çalınır sıkıntı olur faturalık bir olay olur bisiklet aşkına hevesliğine alırken hiç bunları düşünmüyor benim içinde öyle gibi neyseki forum var herşeyin tecrübesini ediniyoruz

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@NewStyle
Sade çalınma değil. Kadro çatlayıp kırılabilir. Götürdüğünüzde bu bisiklet sattığımız değil derse. Der mi der bilemeyiz yine seri no yazması önemli. Anlayacağını seri no bisikletlerimizini tc nosu gibi ve kimliğine yazılacak bunun lami cimi olmaz. Onlar kar etmek amacıyla kurulan işletme amme hizmeti yapmıyor. Bizde cebimize göre fayda maliyet her türlü hesabı yapmamız yolu yordamı bilmemiz lazım. Olumsuz birşey olunca kimse kimseyi tanımaz

Tuzlu_Fıstık

Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soneryen bir kaç ay kullandıktan sonra lastiklerimde sorunla karşılaştım aslıyla irtibata geçtim garanti belgesini tarayıp mail yolladım bana yeni lastik gönderildi fatura olayını anlıyorum benimki değersiz bir bisikletti fakat garanti belgeside bir malı belgeleyebilir diye düşünüyorum bu anlattığım olayda garanti belgesi işe yaradı anlaşılan

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

ilberto

Aktif Üye
Tepki
164
İsim
İLBER
Bisiklet
Canyon
Faturayı dijital olarak değil, el yazısı ile seri numarası yazdırarak kestirmeniz gerekmektedir ki hangi bisiklete ait olduğu anlaşılsın. Sedona nın dünyadan haberi yok.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NewStyle
Aslı malının arkasında duruyor ama yaptıkları uygulama yadal değildir keyfi uygulamadır.yarın obur gün yolda bisikletin teknik arızadan dolayı sakatlık yada ölüm hasıl olduğunda emin olun ki kimse müşteriyi yanımaz, ayrica faturasız islem yapıliyor demelerinin altında devlete odemedikleri kdv var yani bedavadan parca vermiyorlar.zaten satış fiyatinin icinde tüm bu giderler varken birde biz kdv yi ceplerine indirmelerine sebep olmamamiz lazım. Aslinda tum yazdiklarimiz boş.bu işlerin takibi Aslı bisikletin sorumlulugunda.

@ilberto
Islerine gelmiyor.bende aslı bisikleti arayarak sonradan fatura kestirttim. Onlarda alt bayiyi suçladılar. Tum bunlara sebep olmamak icin alo maliye var ve derhal kdv nin 10 kati ile ceza kesiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Fiş almıyım az daha indir" geleneğiyle pazarlık yapıp kaçakçılığa yardım eden bir nesil olduğumuz için, muhabbeti yadırgamadım.

Tuzlu_Fıstık

Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur YCL
Genelde herşeyin faturasını alırım dosyam klasorüm var evde yıllarca saklarım fakat genelleme yapmayın bence tanıdık vasıtası ile gittim nakit aldım ve büyük iskontolu aldım bisikleti ve öyle büyük paralarda değil satıcınında günahını almiyim yoğunluktan fatura kesemedi sonra gitsem verirdi eminim ama ben pek önemsemedim bence arkadaşın konu fazla sapmasın