Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu mudur?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında paramedik34 tarafından paylaşıldı.

1. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    1 mart tarihinin güneşli bir pazar gününe denk gelmesi aktivite yapacaklar için iyi bir şanstı.

Bende yeni topladığım bisikletimin son ayarlarını yaptırmak için Maltepe'deki bisikletimcime gidip herkes gibi sahil şeridine indim.

Şimdi burasını tartışmaya açıyorum:
    Kadıköy tarafına orta -üst tempoda biraz ilerleyince 3 kişilik bir bisiklet grubuna peyder pey yaklaştım. Sonra onlara bende katıldım. 2 MTB bir city - bike dan oluşan bu gruba '' hiç bir şey'' söylemedim. Herhangi bir '' selam'' vermedim. Zaten kendi ''aralarında konuşuyorlardı''

Sonra bir müddet sonra farkettim ki grup benden rahatsız. Baktım yol sapmaları oluyor. İkişer teker ayrılıp aynı doğrultuda bisiklet başka bisiklet yollarına giriyor.

Döndüm bende yolumu değiştirdim. Başka bir güzergaha geçip günümü tamamladım.

Siz olsanız arkanıza takılan yabancı birisine ''buyur'' eder misiniz? Yoksa arkanıza takılan bu yabancı tipin ekipmanına bakıp mı değerlendirirsiniz? Bisikleti, ayakkabası, bisiklet şortu mayosu olamsı şart mıdır? Kaskı ve eldiveni olması yetmez mi? Öyle veya böyle topladığı bisikleti beğenmek zarunda mısınız?

Bu mudur ''bisiklet grup ruhu'' ?

2. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bilmem, ama ben ne zaman bisikletçi görsem selam veririm, beni görenler de hep verdiler. "aa adam yanımdan geçti bir merhaba demedi" durumu hiç olmadı. Galiba böyle bir selam geleneği var bisiklet dünyasında :D

Lakin, eğer kaskı, eldiveni, kıyafeti yoksa ve üzerindeki kıyafetleri normal bir günde, çarşıda vb. gördüğümde "haz etmeyeceğim" bir tipse, yüzünde gülümseme değil de gerilim ifadesi varsa, bir şey demem.

Grubun yanına gitmişsiniz. Bir çok sebep olabilir.

-İlk merhabayı sizin demenizi beklediler
    -Özel bir konu konuşuyorlardı
    -Çekingenler

vb.

Onur Kahraman bunu beğendi.
  3. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Niçin bunu olağan üstü bir durum gibi algıladınız? Mesela ben de çoğu zaman yakın arkadaşlarımla gezerken hep sohbet halimdeyimdir, arkamıza takılan birini iletişime dahil etmek zorunluluğu da olmaz. Ha arkadan gelen bir selam gönderirse almamazlık ayıptır. Arkamızdan tempoya uyup gelir, yol babamızın malı değil.

Yola birlikte çıkmadığım birini niye böyle ciddiye alma zorunluluğum olsun ki? Kıyafet; ben de bazen biryerlere giderken sadece sportif şeyler giyip biniyorum bisikletime.

Benim anlayamadığım niçin peşimizden gelen birileriyle arkadaşlık kurmak zorundayız?

Sizden rahatsız olduklarını dolaylı belli etmişler; ben de kız arkadaşımla bisiklete binerken en nefret ettiğim hareketlerden biri peşimizden gelen bir bisikletçiydi. O özel zamana niye 3. bir şahsı dahil edeyim?

Yazdıklarımı kişisel algılamayın;olay gerçekleştiği sırada İzmir'deydim arkadaşlar. Sadece değişik pencereler,açılar katıp olayı dağıtmak istedim.

cruphasulie ve pala bunu beğendi.
  4. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sahilde veya adada çok fazla bisiklet kullanımı olduğu için, tanımadık bisikletçiler normal yayalardan farksız oluyor. İki taraf da yalnızsa ve tempo tutturduklarını fark ederse bir muhabbete girilmesi daha mümkün. Diğer türlü tanımadık adamla sokakta yürümekten bir farkı olmuyor açıkçası. Daha olmayacak yerlerde bisiklete binenlere rastlamak daha hoş tabii.

5. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence çok olağanüstü bir durum değil, belki ilk senin selam vermen gerekirdi arkadan sessizce yanaşmak yerine, ya da hiç rahatsız olmamışlardır sana öyle gelmiştir bilemiyorum ..

Bu arada bir şeye dikkat ettim, sahilde kask takıp sürünce kimse yüzüme bakmıyo ama kask+gözlük takınca herkes selam veriyo enteresan bi durum :D
    Bir de forumdan biri mi bilmiyorum ama sanırım mavi trek'li uzun kıvırcık saçlı bi arkadaş eylül ayı gibi küçükyalıda bana selam verip geçmişti, ben de karşıdan karşıya geçmeye çalışıyodum o sırada kaldırıma çıkacağım için 2 elim de sıkıca gidondaydı, bu yüzden selam veremedim kusura bakmasın :D

6. Mümtaz Öztürk

Mümtaz Öztürk Spor Aşığı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Gülümse ve yoluna devam et, mutlu ol.Böyle ufak tefek şeylerin moralini bozmasına izin verme.

kazasız sürüşler dilerim...

7. Fethi Aktunç

Fethi Aktunç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Açıkcası bende neden bukadar bu konunun üstüne düşüp burda yazmanı anlamadım..Sanırım biraz alınganlık yaptın..bence kimse kimseyi üzerindeki kıyafet yada bisikletine göre değerlendirmez.öyle bir düşüncen olmasın..ama bir grubun içine dahil olmak istiyorsan bu forumdaki düzenlenen gezilere katılabilirsin.Sokaktaki hiç kimseden
    "- aa gel buyur kardeş birlikte binelim" demesini bekleme..eğer o kişi ile binmek istiyorsanda ilk hareketi senin yapman gerekir...

8. barhan

barhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Biz Erzurumda 3 kişiyiz böyle sıkıntılarımız olmuyor.Sizde gruba yaklaşınca bir selam verseydiniz fena olmazmış.

9. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir tebessümle kimseye bişey olmazdı ama olmamış. Olmamışsa olmamışşşş....Bence hiç aldırmayın. Boş verin gitsin.

10. bizimismail

bizimismail Yeni Üye

Bana kalırsa selam ya da merhaba vs. denseydi içinizde şüphe kalmadan tavırlarını görebilirdiniz. Zira selam vermek toplum kuralı gibi görülmekte ve olması gerekendir...