bu modellerden hangisini seçerdiniz

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım,
ve en mühim soru ile karşınızdayım. yaklaşık 15 gündür aralıksız araçtırıyorum kadro,maşa,vites vs donanımları ama çok zor içinden çıkamıyorum
önceleri 1000 tlye kadar başladığım model aramalarına şuan max ama en max 1500-2000 tl çıkardım.
170 cm boyundayım ve 85 kg gibi biraz kiloluyum
dağ bisikleti arıyorum ve şuan bir birine yakın 3 model arasında kaldım
mosso 2670 deore
(link)
bianchi afx 9005
(link)
salcano ıgman deore 26
(link)
https://i.hizliresim.com/VpdNzv.png
bu üç bisikletinde resmi sitelerindekiş bilgileri alarak bir tablo yaptım. Fiyat performans açısından mosso ağır basıyor ama bianchinin vites sistemi slx olması tercih edilebilir bir neden olabilirmi? çıkmazdayım tabi min bu özelliklerde daha iyi alternatifleriniz varsa deneyimlerinize göre onlarıda tercih edebilirim

Scudo

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Rockrider 8.1 de bütçe aralığınızda onu da inceleyebilirsiniz.

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
teşekkür ederim dışarıdan bir iki arkadaşımın tavsiyeleri üzerine igmana yoğunlaştım söylediğine göre bu üç alternatiften kadrosu en sağlam olanı salcano 'ymuş.

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
son bi soru bugün kısmetse bisikleti almaya gideceğim
salcano igman deore mı?
rockrider 8.1 mi?

yardımcı olursnaız sevinirim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@E.kahya

Ben Salcano alırdım.

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Rockrider 8.1 alırdım. Ömür boyu kadro garantisi olması nedeniyle bence bir adım önde başlıyor.

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
kadroları karşılaştırdığınızda ?
donanımı karşılaştırdığınızda?

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
O mu bu mu derken dün belki 20 bayi aradım hiç birinde salcano igman deore bulamadım tam vazgeçmişken yolumun üzerinde bir bisikletçi gördüm salcano satmıyordu ama aradığım modeli söyledim. Elinde başka bir model tek bir salcano olduğunu söyledi insomnia 300slx-deore modeli. fiyat konusunda da anlaştık ve aldım. rr8.1 alacaktım ama biri eski milli 2 arkadaşım deneme yaptığını ve hiç beğenmediklerini yazdılar ondan vazgeçtim. benim hiç tecrübem yok bilenleri dinledim. yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

can muştu

Üye
Tepki
6
hocam rr 8.1 ' in neyinden memnun kalmamışlar herkes öneriyor. herkes memnun. gerçi millet acemi bisikletli.

parçaları gayet iyi rr 8.1 in. moralim bozuldu almaya karar vermişken :/

muzaffer KOCABAŞ

Forum Demirbaşı
Tepki
338
rr 8.1 kullanıcısıyım 6 Km Dir Kullanıyorum gün içinde 130 İle 160 km Arası Çok Yaptım. 1 Yıldır Kullanıyorum Sıkıntılı Bir Durum Yok .. Bu Bisiklet Hakkında Bilip Bilmeden Yorum Yapan Çok ,, Tavsiye Ederim..

Uğur T.

Üye
Tepki
10
Rockrider 8.1 sahibi olarak son derece memnunum.Üzerindeki donanım zaten 2000 tl'lik bisikletlerde yok.Ömür boyu kadro garantisini saymıyorum bile.

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
rr 8.1 konusundada diğerleri konusunda da daha öncede dediğim gibi hiç bilgim yok. beni yonlendiren 2 profesyonel bisikletci ile bütçeme göre bisikleç seçmeye çalıştım daha doğrusu ben buldum onlar değerlendirdi.

rr 8.1 dün alacaktım bende tesadüf bir tanesi ile yan yana geldişk ve bire bir kendi denedi detaylı yorum yapmayacağım uzunca anlatıp bilgiler verdi ve alma dedi. bende herkes gibi değerlendirirken dönanıma vs baktım hatta yazı ve videolardan sram x7 çok hoşumada gitti ama adamlar benm veya bir çoğumuz gibi değerlendirmiyor her ikiside direkt kadro dan başladı en son vites fren vs geldiler. kısacası onların yalancısıyım alma dediler almadım.
ben aynı fiyata salcano insomnia 300slx aldım .

şunuda ekleyim ben her ikisinede bindim ne fark vardı deseniz söyleyemem sadece o da değil 500 tl lik bisiklet verseniz onunla farkıda söyleyemem. elimdeki bütçeye göre bisiklet seçtik ben igman deore olarak yola çıktım kısmetimize insomnia 300slx geldi.

Uğur T.

Üye
Tepki
10
Ne varmış 8.1'in kadrosunda.Ömür boyu garantili kadro varken, yerli bisiklet tavsiye etmeleri düşündürücü.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Arkadaşınız neye dayanarak "alma" dedi 8.1 için? Kadrosunun salcano'dan daha kötü olduğunu düşündüren ne? Nedenleriyle açıklarsa biz de bilgileniriz :) Kadrosu ömür boyu garantili olmasının yanında sağlam bir kadrodur. Tek eksisi ağırlığıdır. Yaklaşık 1850-1900 gram ağırlığa sahiptir. Üretimi Avrupa ülkelerinde (Fransa, İtalya, Romanya) yapılmaktadir. Avrupa kalite standartlarına sahiptir :cool: