Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Modelİn Adini Bİlen Varmidir : )

Konu, 'Bianchi' kısmında MeteGündoğan tarafından paylaşıldı.

1. MeteGündoğan

MeteGündoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    SELAM ARKADAŞLAR, BEN BU MODELİ GÖZÜME KESTİRDİM BAYADIR YANLIZ
    MODELİN ADINI BİLMİYORUM BİLEN VARSA HATTA NERDEN ALABİLECEĞİMİ BİLEN VARSA ÇOK SEVİNİRİM

2. jankatdoruk

jankatdoruk Yeni Üye

bu ne yha:D

3. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    heheheh, yuvadaki yeğenim de böyle şeyler cizip espri yapıyor. ayni yolda devam et :D

4. bebeto_6149

bebeto_6149 Forum Demirbaşı

Seviye:
    böyle şeylerle komiklik yapmaya çalışıp puan kazanmaya çalışan insanlarda var herhalde

5. cazz

cazz Kıdemli Üye

Seviye:
    ben biliyorum mataa

6. koray386

koray386 Yeni Üye

Seviye:
    o dediğin bisikleti biliyorum eski bir bisiklet modelidir tavsiye etmem

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende birşey sandım ya :) çok alemsiniz. Birde büyük harflerle yazmak yasak ben size söyleyeyim. Site yöneticileri kızmasın sonra :)

8. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    annem o bisikletten kullanıyor fakat üzerinde modelle ilgili bişey yazmıyor..

9. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben anlamadım ciddi bir konumu geyikmi hani pek ciddi durmuyo zatende belki bir ihtimal ?

10. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşlar konuda bahsi geçen bisiklet vardır
    hayal ürünü falan değildir..
    fakat arkadaşın ne amaçla sordugunu bılemem tabı:)

11. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    şive lazlara ait gibi geldi o zaman hadi gülelim ne diyim yani konu saçma oldu sanırsam amaaan neyse halil abime havale ediyorum :D

12. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu model Bianchi nin 1997 den sonra kısa süre için ürettiği bir modeldi. Bisiklete bir defa binmiştim. Bisiklet Bianchi nin o sıralar ürettiği Aspid, Leopard, Shadow, Penta gibi modellerinden biraz daha hafifti. Ancak bisikletin estetik açısından göze hoş görünmemesi nedeniyle fazla tutulmamıştı. Bisikletin modelini hatırlamıyorum. Fakat bisikletin Caliper cinsi frenlere, shimano sis marka frenlere sahip olması nedeniyle sana kesinlikle tavsiye etmem.

13. MeteGündoğan

MeteGündoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    puanı napacam ?
    cidden merak ettiğim için sordum
    biyançiyide esprili bi anlatım olsun diye yazdım

teşekkür ederim
    biliyorum eski baya
    bu tasarım ödülü almış bi model
    hala aramaktayım özellikle sarısından
    tekrar saol

nedir nerden bulabilirim ?
    )

ayıbettin )

14. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu model estetik olarak bisikletçiler tarafından pek beğenilmediği için fazla satılmadı. Bu yüzden olacak ki Bianchi firması bu modelin üretimini kısa süre sonra durdurdu. Bu modelin en yenisi 1998 veya 1999 model olur. Yani en iyi ihtimal 8 senelik. Bu model çok sağlam ve kullanışlı olmadığı için piyasada biraz zor bulursun. Bulsan bile bisiklet uzun süre kullanıldığı için çekiş sistemine ve yürüyen aksama ait parçaları iyice yıpranmıştır. Bu yüzden dolayı bisikleti iyi bir revizyondan geçirmen gerekir. Bu da bisikleti aldığın fiyata yakın bir değer tutar hatta geçebilir. Ben 1999 da Bianchi Aspid aldım. Aldığım mağazada bu bisikletten de vardı. Bisikletin dizaynı dikkatimi çektiği için mağazanın sahibine bisiklet hakkında bazı sorular sordum. Mağaza sahibi bisikleti 1998 de 2 adet getirdiğini ve birini sattığını birini satamadığını söyledi. Demem şu ki bence bu bisiklete heveslenme Bianchi tutkunu isen Bianchi nin 2002 den önbe ürettiği Aspid, Leopard, Penta gibi modellerinden bulabilirsen al derim ancak forumun Bianchi sayfasındaki Bianchi mağdurlarının Bianchi hakkındaki yazılarını okumanda fayda var diye düşünüyorum.
    İYİ PEDALLER

15. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Mataa nickine sahip arkadaş komiklik yapmıyor, puan kazanmaya da çalışmıyor böyle bir bisiklet bir zamanlar vardı gözlerimle gördüm hatta bisiklete bindim. Eğer bir gün bu forumla tanışıp bu modelin adını soracaklarını bilseydim o bisikletin modelini aklımda tutardım. O bisikletten benim bulunduğum kent olan Nevşehir de iki adet satılmış biri bizim mahalledeydi. 1999 da bisikletin sahibinden rica edip bisiklete binmiştim. O günden sonra bisikleti de sahibini de bir daha görmedim.

MeteGündoğan bunu beğendi.
  16. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:
    RCX 122 modelinin benzeri sahte kadro marka yazılışı da hatalı kesinlikle almayınız.BIANCHI sadece kadro olarak satılmamaktadır.

17. bhdr48

bhdr48 Yeni Üye

Seviye:
    bizim arkadas dedesının eskı bısıkletını boyayıp bıyançi yazmısdı gayet quzel oldu ..

18. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:

Binchi firması 1999 yılında dağ bisikletleri serisinde" xc" modellerini pazara sürmüştü.
    Bianchi xc202,o dönemde piyasaya sürülen ilk çift amortisörlü bisikeltti ve kadrosu alüminyumdu.Sonralarda piyasada hızla türeyen çift amortisörlü bisikletlerden oldukça kallite bir bisikletti bu model.

Sizin bu bahsettiğiniz model ise,Bianchi XC122 dir.Xc serisinin içnde yer alıyordu.Yanlız ben bu kadronun aynısından almıştım,1999 yılında fakat o bianchi değildi,İzmirde sadece kadro olarak satılıyordu ve muhtemelen uzakdoğu üretimiydi.
    Xc122,xc202den başka 302,303 diye giden modellerin varlığını hayel meyal hatırlıyor gibiyim.Uzun zamandır bu kadrolara rastlamadığımı da size belirtmek isterim.Saygılar.

19. Enes Türk

Enes Türk Üye

Seviye:
    Bu bisikletin kırmızısı bende var ve hiçbir sorunu yok sadece gri olan lastikleri değişti ve siyah oldular birde selesi çok rahatsızdı çocukken hep sırtıma batıyordu diye değiştirdim ama depoda duruyordur.İlgimi çekti internette hiç resim yok bu bisikletle ilgili çıldıracağım bulamıyorum.Bu bisiklet kaç paraya satılır sizce