Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Maşaya Bu fiyat deger mi?...

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Enis Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selamlar...Beyler Bu iki Maşa aynı degil mi?..Aynı ise Fiyatta mı Sorun var bakar mısınız..Maşa alma arifesindeyimde..
    ROCK SHOX TORA SL MAŞA (555 TL)
    http://www.muratoglubisiklet.com/rock-shox-tora-sl-masa--u
    Rock Shox TORA SL Maşa (430TL)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/ozel-urunler/yeni-gelenler/rock-shox-tora-sl-solo-air-beyaz.html
    Bu iki maşa havalı degil mi?...
    Bunu alabilirim iyi derseniz bütceyi zorladım..orda baktım xcr-rl-Raidon RLD. Raidon RLD nasıldır fiyata göre
    http://www.muratoglubisiklet.com/suntour-raidon-rld-masa--u (510 TL)

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...tour-epicon-x2-beyaz-mtb-masa-115967285/detay

epicon x2 alınacak paradan fazlasını yarım kilo ağır alt model raidon'a vermeyi mi düşünüyorsun?
    şuan bu bütçeye alacağım tek sıfır maşa epicon olur, ikinci el düşünmediğin sürece f/p oranı en iyi maşalardan biri.

buradaki konik ama aynı fiyat aralığında normali de bulunur, örnek olarak temsili linktir.

Enis Arslan bunu beğendi.
  3. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mert Tesekkur ederim...Ve haklısın gercekten ama Epicon bulamadıgım icin bende bu yola koyuldum...Bu siteyi tanıyorum ama Bu ürünü alayım desem bu siteye guvene bilir miyim?..Sıfır yazıyor gayet iyi..Ve özellikle Epicon olması..Siparis versem temiz bir sekılde alır mıyım..Ne bileyim cıkma bir ürün felan vermeye calısırlar..Hepsi burada.com Bisikletcim.com muratoglubisiklet erdoganlar gibi olsa sıkıntı olmazda sahibinden biraz bana soguk geliyor..

4. MustafaNR

MustafaNR Genellikle Okuyucu Mod

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hocam Konuşun Satıcı İle Veya Kapıda Ödemeli Alın.Kadans Bisiketi Araştırın.

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mert linkini verdigin masa 26" ve arkadasin bisikleti ise 27,5". :)

6. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mustafa dedigin gibi No felan var konusurum olmadı hassasiyet konusunda..Fakat Murat abinin dedigi gibi bu 26 inc..Birde bügün baktık bisikletci 29 inc leri göz kararı ile ayarladı..Suan baska bir siteden alsam Kac in almalıyım ki adam takabilsin? kafamda bu soru var..Misal 26 alsam muhtemelen kucuk gelıcek oturmıycak..29 olucak sanırım ama 29inc oldugunda saglıklı olur mu?Bisikletcidede 29 inc ti hep....

Mustafa dedigin gibi No felan var konusurum olmadı hassasiyet konusunda..Fakat Murat abinin dedigi gibi bu 26 inc..Birde bügün baktık bisikletci 29 inc leri göz kararı ile ayarladı..Suan baska bir siteden alsam Kac in almalıyım ki adam takabilsin? kafamda bu soru var..Misal 26 alsam muhtemelen kucuk gelıcek oturmıycak..29 olucak sanırım ama 29inc oldugunda saglıklı olur mu?Bisikletcidede 29 inc ti hep....

7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    27,5 olduğunu diğer konuda yazmış, konu sahibinin aynı kişi olduğunu şimdi farkettim. ayrıca kendi örnek gösterdiği maşalar da 26"...

8. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet Cünkü Bisikletcide bana uyacak dedigi Su Maşa Mert Linki:
    http://www.muratoglubisiklet.com/suntour-xcr-beyaz-remote-control--u
    Bu Maşayı denedi Usta Bisiklete oturdu..OLur dedi..Maşa ozelligine baktıgımda ise 26 İnc ti..O yuzden konuda 26 paylaştım..Acık Konusayım..Gercekten Sinirlenmeye basladım.Sebepse Bir Maşa alacagım Bisiklet 2014 model 27,5 inc..Yani ürünler yeni..Disk freni hallettim Allah'tan bir Maşa kaldı 27,5 cıtasına takıldım cıkamıyorum..Aklımda 2 Soru var.
    Hadi kendim alayım Epicon Paraya acımaycagım cidden verdim 450TL dıyelım.Aldım SİTEDEN Ya bisiklete olmazsa?..Hani 27,5 olsa oda yok alırım olur denk zaten derim..Bisikletci 26 denedi oldu o linkteki..Ama siteden alırımda olmazsa ne yapacagım.Cagresizim yokmu bilen eden birisi söylesin.inc dısında baska neye dıkkat etmelıyım ki uyumsuzluk yapmasın?

9. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Senin alman gereken 27,5".... 26" dedigin gibi kücük olacak ve 29" de yüksek. Eger orjinal olmasini istiyorsan 27,5". Aksi taktir de sen bilirsin.

Bak bora kardesim aklin karismasin okara konu actinki tabiki aklin karisir....

Senin dikkat etmen noktalar....

1. inch olarak 27,5" olmasi
    2. Saft borun 1,5" - 1 1/8" tapered mi yada 1 1/8" düz saft mi
    3. esenklik mesafesi 100mm olmasi
    4. Akisin 9mm QR olmasi
    5. Ikinci el alirisan, saftborusunun uzunluguna dikkat etmen olacak

Yayli yada havali ve kilidin manuel yada gidondan kilitli olmasi ise sana kalmis. Ama tavsiye istiyorsan, gidondan kilitli ve havali bir masa al.

10. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  11. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sen de haklisin mert, diger gösterdigi masalarda 26" ama arkadas anlamiyor ve yardim istiyor. Bizler de yardimci olalimda aradigini bulsun :) diyecem ama böyle zirt pirt konu acmayla da bir cözüm yolu bulamaz ve kafasi karisir diye düsünüyorum.

12. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Türkiye Bisiklet Konusunda hep geride kaldı..Gelişemedik..Yani Sen ne kadar cabalarsan cabala..Herseyi bir insan bilemez arkadaslar, eğerki bilebilseydi insan oğlu 'zanaat 'diye birsey olmazdı.Birseyler yapayım diyorsun ustasına gidiyorsun ama biseyler mantıgın dısında gidiyor..Herkes bisikletci bu memlekette..1000 adet bisikletci varsa 10 parmağı gecmez işin ehli olan eminim..Cünkü Eskişehirde 3 gündür cevaplar arıyorum hepsi birbirinin aynı..Acıklarım burda bir ton sacmalıklarını ama insanların arkasından konusmayı sevmiyorum.Adama maşa diyorsun havalı olucak bosver bu yaylıyı al dıyor? neden abi derken bi bakıyosun ki elinde o var !.Birine gidiyosun bisiklet 27,5 adam 26 veya 29 takıyor..Cok iyi bilmeye bilirim Üniversite okuyorum özür dilerim ama mal da degilim ve değiliz ve koyulmayalımda lütfen.Türkiye'deki coğu seyde noksanlıklar varda araba üretemiyoruz ve ürettirmiyolar diyelim ama şu bisiklette biraz öteye gidelim..Burda bisikletin servisi var ne memnunıyet ne baska bisey.Belki Salcanonun servisini yapıyomus ondanda olabilir.Salcano cok ünlüdür o konuda 4/4 lük servis.Yapmaz bozar eski bısıklette gördüm..Gece gece sinirlendim.Arkadaslar bilen varsa soylesın ne yapayım yoksada sıkıntı yok sogudum soguycam zaten.iyi geceler

13. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    türkiyede yoksa olanla idare etmek zorunda değilsin, ben lastiklerimi, kaskımı, zincir yağımı vs. yurtdışından aldım.
    en son elcik siparişi verdim, ileride yeni matara siparişi vermeyi de düşünüyorum. bekleme sorunu yoksa türkiye içiyle sınırlama kendini.
    birinci sayfada link de verdim düz şaftlı 27,5" epicon için.

14. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ya bora bak yine yazilanlari okumadan yorum yapiyorsun. Bu olay bukadar zor degil ve büyütmeye degemez. Sana en basit nelere dikat edecegini ve ne kadar kolay aradigini bulman icin cevap verdim. Daha ne yapalim yazdigim seyi okursan nekadar basit karar verecegini göreceksin. Ya alttarfi bir masa alacaksin bunu bukadar kendine dert edersen hasta olursun dikkat et. Simdi 9. yorumu oku ve adim adim neye dikkat edecegini bil. :)

15. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Türkiye Bisiklet Konusunda hep geride kaldı..Gelişemedik..Yani Sen ne kadar cabalarsan cabala..Herseyi bir insan bilemez arkadaslar, eğerki bilebilseydi insan oğlu 'zanaat 'diye birsey olmazdı.Birseyler yapayım diyorsun ustasına gidiyorsun ama biseyler mantıgın dısında gidiyor..Herkes bisikletci bu memlekette..1000 adet bisikletci varsa 10 parmağı gecmez işin ehli olan eminim..Cünkü Eskişehirde 3 gündür cevaplar arıyorum hepsi birbirinin aynı..Acıklarım burda bir ton sacmalıklarını ama insanların arkasından konusmayı sevmiyorum.Adama maşa diyorsun havalı olucak bosver bu yaylıyı al dıyor? neden abi derken bi bakıyosun ki elinde o var !.Birine gidiyosun bisiklet 27,5 adam 26 veya 29 takıyor..Cok iyi bilmeye bilirim Üniversite okuyorum özür dilerim ama mal da degilim ve değiliz ve koyulmayalımda lütfen.Türkiye'deki coğu seyde noksanlıklar varda araba üretemiyoruz ve ürettirmiyolar diyelim ama şu bisiklette biraz öteye gidelim..Burda bisikletin servisi var ne memnunıyet ne baska bisey.Belki Salcanonun servisini yapıyomus ondanda olabilir.Salcano cok ünlüdür o konuda 4/4 lük servis.Yapmaz bozar eski bısıklette gördüm..Gece gece sinirlendim.Arkadaslar bilen varsa soylesın ne yapayım yoksada sıkıntı yok sogudum soguycam zaten.iyi geceler
    Ya bora bak yine yazilanlari okumadan yorum yapiyorsun. Bu olay bukadar zor degil ve büyütmeye degemez. Sana en basit nelere dikat edecegini ve ne kadar kolay aradigini bulman icin cevap verdim. Daha ne yapalim yazdigim seyi okursan nekadar basit karar verecegini göreceksin. Ya alttarfi bir masa alacaksin bunu bukadar kendine dert edersen hasta olursun dikkat et. Simdi 9. yorumu oku ve adim adim neye dikkat edecegini bil.

16. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Murat Abi ilk yorumun gozukmedı sımdı gördüm eywallah..Noktayı tam anlamyla koymussun..Bana kaldı 27,5 aramak..Mert dedigin dogru fakat benim kredi kartım yok Ebay kart sistemi ile calısıyor sanırım..Tesekkur ederim Simdi artık kendimle yüz yüzeyim..27,5 inc bulucak yollar bulmalıyım bütce dahilince..Tesekkurler ikinizede iyi geceler bıraz daha arastırayım

17. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ininal kart gibi seçenekler var o iş için de. önceden parayı karta yatırarak kredi kartının geçerli olduğu her yerde kullanabileceğin bir kart.
    migros şubelerinde satılıyor... migrosta paypal kartı da vardı hatta, ayrıca ininal ptt'lerde de vardı sanırım. kısacası çözüm yolu olmayan bir sorunun yok şuan.

18. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bora şu linkteki maşayı incelermisin? Kargo dahil 410 TL diyor. Adana' dan yada mersinden di sanırım. Her iki bacakta ayrı ayrı hava ile çalışıyor. 2200Gr gibi bir ağırlığı varmış. Marzochi marka ve sıfır. Kaliteli bir maşa...

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...r-marzochi-110mm-havali-masa-162203839/detay/

19. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Marzochi Dirt Jumper 2, bu masanin her iki bacagida hava ile calismiyor, sag bacak her masadaki gibi yag ile calisir ve sol bacak ise yayla calisir ve sadece sol bacak da hava destegi vardir.
    Linkdeki masayi satici nerede sifir olarak saklamis aceba ücünkü bu model 2004 senesine ait bir modeldir ve agirligi 2,5kg ile 3kg arasi.
    Bu masayi arkadas takabilmesi icin jant göbegini de degistirmesi gerekiyor cünkü 15mm ve 20mm akisli masadir yani normal 9mm QR degildir. Ayrica bu masa Dirt bike'lar da kullanmak icin tasarimlanmistir.
    Serkan insallah düzeltme icin bana kizmasin... :)

SerkanH bunu beğendi.
  20. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Olurmu abi nasıl kızayım :) Ben bile düşünüyordum bu maşayı. Ama satıcısı bana her iki bacakta da sibop olduğunu söyledi. Yeni ve sıfır olduğunu söyledi. Resimlerine dikkatli bakınca benim bisiklete de uymadığını fark ettim. Benim bisiklet SLX göbek kullanıyor mandallı. Bu tip hatalarım olur da okursan düzeltme için hatırlatırsan sevinirim. Teşekkür ederim.

Öncelikle Bora ve diğer arkadaşlar dalgınlığım için kusura bakmayın.