Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu maşalardan hangisini almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dubadub tarafından paylaşıldı.

1. dubadub

dubadub Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar 28'' düz maşalı bir bisikletim var ve biraz extrem bir kullanıcı olduğum için düz maşadan hiç memnun değilim her an çat diye kıracakmışım gibi hissediyorum, ani frenlemelerde önden kayma yaşıyorum ve düz maşanın parke yollarda beni yavaşlattığını düşünüyorum. Bu sebeplerden dolayı bisikletim için amortisörlü bir maşa almak istiyorum, biraz araştırma sonucunda aşağıdaki maşaları buldum bunlardan hangisini tavsiye edersiniz? Veya önerebileceğiniz daha iyi bir maşa var mı?
    Suntour Swing Shock hafifliğinden dolayı ilgimi çekti fakat işlevselliği ve kilitli olmamasından dolayı kafamda soru işaretleri oluşturdu, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.(Buarada bisikletim mosso legarda 1521 mdm)

Suntour 28" CR 940 Ön Amortisör

RST NEON 28'' AMARTİSÖR 2012 | Doğa Bisiklet

Suntour S-wing Shock Ön Amortisör 28-ÖZCEYLAN BİSİKLET - Bisiklet ile ilgili tüm malzemeler sahibinden.com'da - 228853373

2. grki13

grki13 Yeni Üye

Seviye:
    Bende salcano cityfun70 kullanıcısıyım.Aynı yardımı bende bekliyorum.Yardımcı olabilecek biri yok mu?

3. dr_mrh

dr_mrh Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    suntour swing diğerlerinden daha uygun ve daha hafif ayrıca özceylan bisikletin fiyatı yurtdışından bile uygun (daha önce bakmıştım yanlışsa düzeltin)
    ama swing modelinin sanki dayanıklılığı diğerlerinden az gibi, eğer uç noktalarda zorlayacaksanız bence swing i almayın, normal şehir kullanımı için bence swing modelini tercih edin
    diğer iki modelde birbirinin muadili sayılır RST de tur bagaj delikleri var demiş bence artı özellik (ama fotoğrafta ben göremedim). rst 60 mm esniyor diğeri 63 mm

dubadub bunu beğendi.
  4. akinomatata

akinomatata Üye

Adı:
    akin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Maşadan yana ben de dertliyim. Mosso'da Zoom maşa var. 28" Mosso bisiklet için ben de öneri bekliyorum :)

dubadub bunu beğendi.
  5. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    düz maşa candır bence elinizdekinin kıymetini bilin. ben yüksek hava basınçlarıyla çok ciddi bozuk arazide bile ilerledim. çok ciddi darbeler aldım ama maşaya bişey yapamadm. cityfun, legarda gibi bisikletde hi-ten maşa olduğunu düşünürsek sizin ona şehir içinde bişey yapmanız çok zor. illa alacaksanız hafif olması münasebetiyle swingshock alabilirsiniz fakat ben olsam illa maşayı değiştireceksem gider carbon düz maşa falan alırdım.

@dubadub
    önden kaymanın maşayla hiçbir alakası yok lastiklerinizi değiştirin. hele ki o bisikletin üstünde gelen lastikleri hiç kullanmadan çöpe atmak en akıl karı olan iş. mosso adam gibi lastik koymadı koymuyor bisikletlerine. maxxis overdrive var 700x40 bu lastiklerlerle sürüşünüz baya değişir tutuş problemide yaşamazsınız. bu lastikler kalın gelirse 38c'lik modelde alabilirsiniz. maşaya vereceğiniz 150tl den çok daha fazla mutlu olursunuz. parke yollarda rahat ilerlemek istiyorsanız maşanızın müsade ettiği en geniş lastiği alıp üst sınıra uzak bir değerde şişirin parke yollarda daha rahat edeceksiniz. giriş seviyesi yağlı maşalar parke yolda sizi rahat ettirecek kadar hızlı rebound veremezler. havalı maşa yapabilir onu ancak.

şehir içinde amortisör hammallıktır.

dr_mrh, dubadub ve Fevzi Orak bunu beğendi.
  6. akinomatata

akinomatata Üye

Adı:
    akin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Sinan A.
    Sinan kardeş yaptık bir hata aldık bir mosso'unun amortisörlü modelini. Şimdi karbon düz maşalar da pahalı diye biliyorum.
    Sen bize ne önerirsin?
    Düz maşaya geçerken marka model önerin olur mu?
    Yok madem aldınız kullanın mı dersin?

7. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @akinomatata
    mosso fk-md5 var bende 150tl ye sundu bisikletten aldım. 680gr ağırlığı var. tavsiye ederim kesinlikle. telefonla arayıp sorun kargoyla gönderip ödemeyi havale ile alıyorlar. bisikletiniz v frenliyse fren pivotlarını göndermesini de isteyin. kolay bulunan bişey değil çünkü.

fakat benim maşa 26 uyumluymuş. 28 uyumlu v frenli maşa yok mossoda gördüğüm kadarıyla. disk fren kullanıyorsanız fk m5 alacaksınız yani.

dubadub bunu beğendi.
  8. akinomatata

akinomatata Üye

Adı:
    akin
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Sinan A. Boşuna yük taşıma düz maşaya geç diyorsun yani :)

@sinan Sundu Bisiklet'in web sitesinde bulamadım.
    Aliexpress'te şöyle bir şey var bu benim işimi görür mü?
    Tahmini Teslimat Zamanı

dubadub bunu beğendi.
    Son düzenleme: 14 Ekim 2015
  9. grki13

grki13 Yeni Üye

Seviye:
    Rst neon olan modelin 2012 üretimi olması sıkıntı yaratır mı?Zoom maşaya göre yada 130liralık bir maşaya göre fiyat performans oranı nasıldır?Ayrıca bisikletim mat siyah.Beyaz maşa mı daha iyi olur parlak siyah mı?

Son düzenleme: 14 Ekim 2015
  10. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Valla bu srouyu soran arkadaşa tek tavsiye var bellki sert sürecek bu arkadaşımız bütçe ne kadar bilmiyorum. 28 janta uygun neler var pek bilmemsedem ön amortisör dediğinde aklıma üç çeşit geliyor ...

1.FOX istersen 2006 model al 28 e uygun varsa
    2.Manitou Air Maşalardan Herhangi biri R7 öneririm
    3.EPİCOn

İkinci el alırsan foxtan korkma bakım yap devam... Manitou parçaları Türkiye nasıl var mı bilemiyorum ama foxtan ekonomiktir.Epicon güzel çalışması ikinci eli ekonomiktir ağırlığı da azdır.

dubadub bunu beğendi.
  11. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  12. dubadub

dubadub Yeni Üye

Arkadaşlar kusura bakmayın yoğunluktan dolayı yeni cevap yazabiliyorum, yorumlarınız için çok teşekkürler. Suntour swing shock almıştım ama dediğiniz gibi sağlam bir şeye benzemiyordu ve @Sinan A. hocamın yorumunun da etkisiyle maşayı bisikletime monte etmeden iade ettim; kalın lastik olayı gerçekten daha mantıklı geldi, müsait olduğum bir zaman lastiklere el atacağım. İyi pedallamalar. :)

dr_mrh bunu beğendi.