Bu konuyu açıyorum ki benim düştüğüm hataya düşmeyin

Tepki
35
(link)

(link)

(link)

Geçen gün Antalya altınoluk tepesine çıkmaya karar vermiştim öylede yaptım yalnız ne akla hizmetse yanıma ne yama takımı nede yedek iç lastik aldım üstüne üstlük nasıl olsa yokuş yukarı tırmanıyorum istesemde hız yapamam düşsem nolucak mantığı ile kaskımı takmadım 3 saate yakın mütiş yorucu bir tırmanıştan sonra yol biraz düzleşti ve ileride dar bir viraj gördüm virajı döndükten sonra inmeye karar verdim hız delisi olduğum için inecegim kilometrelerce uzunluktaki yokuşun heyececanı ile yolunda düzleşmiş olması sayesinde virajı biran önce dönmek için bastım pedala yalnız virajı tam dönerken viraj cok dar oldugu için mecburen benim şeridime geçmiş bir araba önüme fırladı ve bu sırada ben oldukça hızlıydım arabaya çarpmamak için sağ taraftaki kayalara daldım 2 takla attım spd pedallar ayakkabıları bıraktı bisiklet 2 takla daha attı neredeyse kafamı kayalara çarpacaktım burada yokuş yukarı çıkarken bile kask takmanın nekadar önemli olduğunu anladım hemen kalktım oramda buramda sıyrıklar vardı her yerimden az az kan akıyordu en kötüsü de ön teker içlastiğim sivri kayalarla cant arasına sıkıştığı için yarılmıştı ve ne yedek lastiğim nede yama takımım vardı adam durdu karşılıklı özürleştik yalnız arabasına bisikletim sığmadı mecburen o gitti ve ben bir kamyonet bekledim sonunda bir tane geçerken durdurdum arkasına atladım ve bu şekilde medeniyete geri döndüm.

3 saat boyunca inişin hayalini kurarak o işkence gibi yokuşa tırmanmıştım ve sırf yedek iç lastiğim olmadığı için amacım olan inişi gerçekleştirememiştim resmen sinir küpüne dönmüştüm ama bu bana bir ders oldu sizede ders olsun

NE OLURSA OLSUN KAFANIZDAN KASKINIZI ELİNİZDEN ELDİVENİNİZİ ÇANTANIZDAN YEDEK LASTİĞİNİZİ YAMALARINIZI ALYAN ÇAKINIZI EKSİK ETMEYİN

Scudo

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
ne olursa olsun yedek iç lastik olmasa bile selenin altına 3-4 adet yamayla içinde azbişey kalmış yapıştırıcı ve 1 adet ufak levye bulundurulmalı en azından bir benzinlikte durup yama işlemi yapılabilinir veya kendinden yapışkanlı yamalar var bunlardan alınabilinir

• Beğen
Tepkiler: Emre Güder

ilhami yücel

Aktif Üye
Tepki
457
Bisiklet
Diğer
Öncelikle geçmiş olsun der "Bir müsibet, bin nasihatten evladır" atasözünü hatırlatır, böyle kazaların bir daha yaşanmmasını temenni ederim.
(Bu ne yaa dilekçe gibi oldu) :D
Tekrar geçmiş olsun. ;)

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
çok geçmiş olsun.saatte 5km hızla gidecekte olsak lütfen kasksız yola çıkmayalım.yanımızda yama takımımız olmasada yedek lastiğimiz olmasada kaskımız mutlaka olsun.

• Beğen

Murat sonkaya

Aktif Üye
Tepki
361
Bisiklet
Cannondale
çok geçmiş olsun arkadaşım ,yalnız buna rağmen yedek lastik olsa inecektin yani yokuşu helal olsun valla..kazasız pedallamalar ..

• Beğen

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçmiş olsun ve elbette herkese ders olsun...

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun , her zaman bu kadar şanslı olmayabiliriz,
kask - eldiven - gözlük + yama :) , bakkala giderken bile. !!!

• Beğen

lamba

Aktif Üye
Tepki
81
Çok büyük geçmiş olsun. Ucuz atlatmışınız. Kask gerçektende önemsiz tipsiz gözüken bir ekipman kimileri için ve ne yazık ki başımıza bir kaza geldiği zaman anlıyoruz ne kadar sevimli olduğunu (Lafım size değil bilinçsiz sürücülere yanlış anlaşılmasın).

Tekrardan büyük geçmiş olsun. Umarım yaşanan son kaza olması ümidiyle...

• Beğen

Abdülhamit Topçu

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Abdülhamit TOPÇU
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.Tedbir sünnet dikkat etmek lazım.
@lamba

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
herşeyden önce geçmiş olsun ...
inişler önemli sizin şeride geçmiş araç olabilir bu yüzden keskin viraj dönüşlerinde özellikle görünmüyorsa karşı taraf ,
dikkatli olmalı ve hız düşürülmeli eğer yarış yapılıyorsa başka tabi oraya zati araç sokmazlar....
erikli inişlerinde aynı durum benim için geçerli .yol dar aşağıdan gelen aracı göremiyorsunuz virajlarda ve hız kesiyorum bir anda sizin yol üzerinizde araba olabiliyor bunu düşünerek hızı virajda keserim evet hız yapılıyorsa kesin kez kask gerekli yalnız benim durumum biraz farklı olmakta tenmuz ve ağustos antremanlarında hız yapamıyorum yokuş aşağı bunun nedeni kep takmam neme lazım kontrollü oluyorum ...aşırı sıcaklarda bindiğim için kafama takdığım bandana ve kask son derece beni rahatsız etmekte ve bisiklet üstünde konsantrasyonumu bozmakta yazın uzun ve zorlu turlar aşırı sıcaklarda tehlikeli mesafeleri kısa tutmakta fayda var ..
iç lastik her vakit yanımda olur.... çok önemli ,bir de iyi bir pompa
tekrar geçmiş olsun ...

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
geçmiş olsun....

• Beğen

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun... :( Siz zaten olayın sebep ve sonuçlarının farkındasınız, fazladan söze gerek yok... :in:

• Beğen

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@abdulhamit

Aynen.Bir açtığım konuda tubuless kullananlar dahi asla güvenmesin patlak takımını yanına mutlaka alsın,diye.Buda çok güzel bir örnek olmuş.Her anlam da tedbir senden takdir, ALLAH tandı.Geçmiş olsun.Anlamlı paylaşımın içinde teşekkürler.:in:

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Geçmiş olsun.Allah korumuş.Ben okula bile giderken 3-5 tane yama küçük bir tüp yapıştırıcı ve sedona mini pompamı alıyorum :D

• Beğen
Tepki
37
bisiklette güvenlik dersi gibi olmuş kardeşim, geçmiş olsun ... annelerimiz dua etmese kanımca çooktan sakata gelmiştik bence :)) her uzun yola gidip geldiğimde annemin yüzünde ki ifade ne kadar endişelendiğini hissetttiriyor.. senin anne de duruma sessiz kalmamıştır :)

• Beğen