Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu kilit Yeterince Güvenilirmidir?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında utku özkan tarafından paylaşıldı.

1. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi günler, Aşağıdaki kilidi almayı düşünüyorum. 40 dolar yani 70tl gibi bir fiyatı var. Sizce fiyatına göre iyimidir? Yeterince güvenilirmidir. Bisikleti normal zamanlarda 5-10 dk bırakırım. Fakat okula gitmeyi düşünüyorum. O vakit 5-6 saat bahçede takılı duracak. Genel olarak öğrencilerin olduğu bir yer. Hani bir hırsızın girip elinde demir kesme makasıyla kesmesini beklemiyorum ama kolay kırılacak bir kilit olmaması lazım yinede. Güven olmuyor çünkü bahçenin boş olduğu bir anda birileri gelip yürütmesin.
    http://www.amazon.com/ONGUARD-PitBull-Mini-U-Lock-5-52-Inch/dp/B008OHBETC/ref=pd_sbs_sg_6

2. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben 2-3 sene önce tchibo'dan bir kilit aldım. http://www.tchibo.com.tr/Celik-Bisiklet-Kilidi-p400028858.html bunun aynısı ama bendeki parmak kalınlığında, kesmesi imkansız gibi, fakat baya ağır, istersen tchibo'dan bunu sipariş et, beğenmezsen geri gönder, boşu boşuna o kadar uğraşmamış olursun, ağırlık sana problem yapmazsa koruması ve kilidi mükemmel, sele borusun bağlama aparatı da var.

3. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bendede onguard kilit var farklı modeli,güzel kullanışlı en önemlisi güven veriyor :D büyük ihtimalle sizede sele borusuna ve kadroya bağlama aparatlarıyla gelir 5 adet anahtarıyla birlikte tabiki..

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tchibo'daki kilitten biz de aldık, bugün elimize ulaştı. 1 kilo kadar ağırlığı var herhalde, ölçmedik ama öyle geldi. Müthiş bir sağlamlık hissi var. Anahtarları da düz tip değil, boru tip anahtarlardan. 70 lirayı o kilide bağlamayın. Tchibo'dakini kargo dahil 30 liraya alabilirsiniz.

5. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bütün kilitler açılabilir.

6. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    açılırda kesilirde tabiki, ama biri 5 dk da açılır diğeri 1 saatte :D biri penseyle açılır diğeri elektrikli testereyle :D fark bu zaten.

7. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kimse 1 saat kilit açmakla uğraşmaz yoksa yakalanır. Bütün kilitler kısa sürede açılabilir.

8. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bisiklet kilidine verdiğiniz parayı düşünmeyin asla.
    ben olsam Tshibo değil diğer kilidi alırdım. Hem jantları sağlama almak için çelik telleri var, hem de U kilitler daha sağlam görünüyor bana göre standart kilitlere göre.

9. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  10. Akif Yılmaz

Akif Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tchibo'dakini almazdım. Kilit kısmı güvenli görünmüyor. Eskiden bilgisayar kasa kapaklarını açmak için bu tip anahtarlardan kullanırdık. Basit bir ataçla bile açılacak gibi görünüyor. Öbür kilit (Amazon'daki) daha güvenli göründü gözüme. Türkiye'deki kilit seçeneklerine de bakabilirsiniz. Delta Bisiklet neredeyse tüm ABUS modellerini getirmiş. ABUS iyi ve güvenilir bir marka, fiyatlar da fena değil gibi.

11. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bundan 4 sene evvel apartımanımıza hırsız girip katta kilitli ne kadar bisiklet varsa toplamıştı. Benim bisikletimde farklı türlerden 3 kilit vardı. bunlardan ikisi piyasada iyi bilinen kilitler olup diğeri de normal kilittendi. Adi herif milletin tek ( çok da pahalı olmayanlar ) kilitlerini açmış benim bisikletin kilidine dokunmamıştı ama seleme imza gibi kocaman bir kesik atmıştı şerefsiz...Birkaç tane iyi kilitten takmak caydırıcı olabiliyor. Haa bir de bulabilirseniz güçlü bir ASMA KİLİT VE ÇELİK ZİNCİR (DEMİR DEĞİL ama bulamazsanız demir zinciri de plastik hortumunun içine sokun) TAKMANIZ...işte gerçek caydırıcı bu olabilir. Çelik Zinciri İstanbuldaki perşembe pazarından ya da büyük yapı marketlerden bulabilirsiniz. Bir de bir tavsiye branda özellikle hışırtılı olanlarından...Adi şerefsizler o zaman hepten uğraşmak istemeyecektir.

12. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Brandaya bende tamamen katılıyorum hatta kilitlerin bile el değdikçe şıngırdayan hatta mümkünse çıngırdayanı iyi olur :)

13. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bir kilit var üzerinde şifreli ona güvenmiyorum dışarıda tura çıktığımda, fakat normalde evde tutuyorum turdan sonra. Açılmayan kilit yok bu klişe ama gerçekten öyle youtube kaynıyor bu videolarla. Ancak kaliteli bir kilit alınırsa eğer kilidin açılmasını geciktirebilir işte tam bu sırada bizim şansımız devreye giriyor :)

14. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu kilidi okulda açacak çocuk varsa söyle boşuna okumasın. O mesleğini elde etmiş. kolunda altın bilezik var. :(

15. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Hırsız çalamadığı için size sinirlenip işaret koymuş anlaşılan :) Neyse, geçmiş olsun...

16. Güvenç Görür

Güvenç Görür Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Abi ben direk yatağımın karşısındaki çekyata yaslıyorum bisikleti, evde de kapı pencere kapalı oluyor olmadığımda. Hem içim rahat ediyor hem bisikletim gözümün önünde oluyor. Bu tarz korkun varsa bunu tavsiye ederim :D

17. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum daha ne olsun eve almışın ya, bari bileğine de kelepçeleseydin bisikleti.

Biz dışarıda bırakmak zorunda kaldığımız durumları konuşuyoruz

ve bence gelinen son nokta kilidin çelik, demir şifreli sarma vs olması değil sadece caydırıcılık.

Bisikletin her yanına çıngırak assam nası olur diye düşünüyorum.

Mesela bir pet şişeye misketleri doldurup bisiklete sabitlesem..

18. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    eyvallah sağolun...seleden etti bi bahaneyle değiştirdim

19. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    hırsızların açamayacağı kilit yok haklısınız da, caydırıcı faktör diye birşey var sonuçta.. ne kadar çok kilit takarsanız o kadar caydırıcı olur.. her bisiklet için "en az" iki tane kilit şart diye düşünüyorum