Bu kilit Yeterince Güvenilirmidir?

reclif

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Merida
İyi günler, Aşağıdaki kilidi almayı düşünüyorum. 40 dolar yani 70tl gibi bir fiyatı var. Sizce fiyatına göre iyimidir? Yeterince güvenilirmidir. Bisikleti normal zamanlarda 5-10 dk bırakırım. Fakat okula gitmeyi düşünüyorum. O vakit 5-6 saat bahçede takılı duracak. Genel olarak öğrencilerin olduğu bir yer. Hani bir hırsızın girip elinde demir kesme makasıyla kesmesini beklemiyorum ama kolay kırılacak bir kilit olmaması lazım yinede. Güven olmuyor çünkü bahçenin boş olduğu bir anda birileri gelip yürütmesin.
(link)

Scudo

Emre Kalyoncuoğlu

Daimi Üye
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
Ben 2-3 sene önce tchibo'dan bir kilit aldım. (link) bunun aynısı ama bendeki parmak kalınlığında, kesmesi imkansız gibi, fakat baya ağır, istersen tchibo'dan bunu sipariş et, beğenmezsen geri gönder, boşu boşuna o kadar uğraşmamış olursun, ağırlık sana problem yapmazsa koruması ve kilidi mükemmel, sele borusun bağlama aparatı da var.

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
bendede onguard kilit var farklı modeli,güzel kullanışlı en önemlisi güven veriyor :D büyük ihtimalle sizede sele borusuna ve kadroya bağlama aparatlarıyla gelir 5 adet anahtarıyla birlikte tabiki..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tchibo'daki kilitten biz de aldık, bugün elimize ulaştı. 1 kilo kadar ağırlığı var herhalde, ölçmedik ama öyle geldi. Müthiş bir sağlamlık hissi var. Anahtarları da düz tip değil, boru tip anahtarlardan. 70 lirayı o kilide bağlamayın. Tchibo'dakini kargo dahil 30 liraya alabilirsiniz.

Mehmet Kepme

Aktif Üye
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
açılırda kesilirde tabiki, ama biri 5 dk da açılır diğeri 1 saatte :D biri penseyle açılır diğeri elektrikli testereyle :D fark bu zaten.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kimse 1 saat kilit açmakla uğraşmaz yoksa yakalanır. Bütün kilitler kısa sürede açılabilir.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bisiklet kilidine verdiğiniz parayı düşünmeyin asla.
ben olsam Tshibo değil diğer kilidi alırdım. Hem jantları sağlama almak için çelik telleri var, hem de U kilitler daha sağlam görünüyor bana göre standart kilitlere göre.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Jantlarınızın ve selenızın korunması acısından su lınktekı sıfrelı qr'lar ve sıfrelı sele borusu kelepcesı nasıl sızce?
(link)

Tepki
21
Bisiklet
Scott
Tchibo'dakini almazdım. Kilit kısmı güvenli görünmüyor. Eskiden bilgisayar kasa kapaklarını açmak için bu tip anahtarlardan kullanırdık. Basit bir ataçla bile açılacak gibi görünüyor. Öbür kilit (Amazon'daki) daha güvenli göründü gözüme. Türkiye'deki kilit seçeneklerine de bakabilirsiniz. Delta Bisiklet neredeyse tüm ABUS modellerini getirmiş. ABUS iyi ve güvenilir bir marka, fiyatlar da fena değil gibi.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
bundan 4 sene evvel apartımanımıza hırsız girip katta kilitli ne kadar bisiklet varsa toplamıştı. Benim bisikletimde farklı türlerden 3 kilit vardı. bunlardan ikisi piyasada iyi bilinen kilitler olup diğeri de normal kilittendi. Adi herif milletin tek ( çok da pahalı olmayanlar ) kilitlerini açmış benim bisikletin kilidine dokunmamıştı ama seleme imza gibi kocaman bir kesik atmıştı şerefsiz...Birkaç tane iyi kilitten takmak caydırıcı olabiliyor. Haa bir de bulabilirseniz güçlü bir ASMA KİLİT VE ÇELİK ZİNCİR (DEMİR DEĞİL ama bulamazsanız demir zinciri de plastik hortumunun içine sokun) TAKMANIZ...işte gerçek caydırıcı bu olabilir. Çelik Zinciri İstanbuldaki perşembe pazarından ya da büyük yapı marketlerden bulabilirsiniz. Bir de bir tavsiye branda özellikle hışırtılı olanlarından...Adi şerefsizler o zaman hepten uğraşmak istemeyecektir.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Brandaya bende tamamen katılıyorum hatta kilitlerin bile el değdikçe şıngırdayan hatta mümkünse çıngırdayanı iyi olur :)

• Beğen
Tepkiler: flypow3r

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Bir kilit var üzerinde şifreli ona güvenmiyorum dışarıda tura çıktığımda, fakat normalde evde tutuyorum turdan sonra. Açılmayan kilit yok bu klişe ama gerçekten öyle youtube kaynıyor bu videolarla. Ancak kaliteli bir kilit alınırsa eğer kilidin açılmasını geciktirebilir işte tam bu sırada bizim şansımız devreye giriyor :)

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Bu kilidi okulda açacak çocuk varsa söyle boşuna okumasın. O mesleğini elde etmiş. kolunda altın bilezik var. :(

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Gültekin R. Demirkaya

Hırsız çalamadığı için size sinirlenip işaret koymuş anlaşılan :) Neyse, geçmiş olsun...

Tepki
14
Bisiklet
Kron
@utku özkan

Abi ben direk yatağımın karşısındaki çekyata yaslıyorum bisikleti, evde de kapı pencere kapalı oluyor olmadığımda. Hem içim rahat ediyor hem bisikletim gözümün önünde oluyor. Bu tarz korkun varsa bunu tavsiye ederim :D

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Güvenç Görür

Dostum daha ne olsun eve almışın ya, bari bileğine de kelepçeleseydin bisikleti.

Biz dışarıda bırakmak zorunda kaldığımız durumları konuşuyoruz

ve bence gelinen son nokta kilidin çelik, demir şifreli sarma vs olması değil sadece caydırıcılık.

Bisikletin her yanına çıngırak assam nası olur diye düşünüyorum.

Mesela bir pet şişeye misketleri doldurup bisiklete sabitlesem..

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
hırsızların açamayacağı kilit yok haklısınız da, caydırıcı faktör diye birşey var sonuçta.. ne kadar çok kilit takarsanız o kadar caydırıcı olur.. her bisiklet için "en az" iki tane kilit şart diye düşünüyorum