Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu kaskı atmalı mıyım ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında goktugX tarafından paylaşıldı.

1. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, 2 gün önce iniş yaparken geçirdiğim ufak bir kazada kafamın üzerine bisiklet düştü sert bir şekilde, kafam biraz sarsıldı hafif başım döndü. Kaskta çatlak görmedim ama sizce atmalı mıyım ?

Buda kazanın videosu :D

http://www.youtube.com/watch?v=-RryrY1JVxk&feature=youtu.be

2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    geçmiş olsun. atmanıza gerek yok. ama içinizde süphe oluştuysa atabilirsiniz. ama gördüğüm kadarıyla sadece bisiklet kaskın arkasına dokunmuş.

3. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler, atmiyim o zaman, kafama aldığım ilk darbeydi daha önce hep el üstüne yada yana düşmüşlüğüm oldu burda başım sarsılmıştı kaskı atsam mı diye düşünmüştüm arkadaşlar at demişti de bir sorayım dedim zira atmaya kıyamadım açıkçası :)

4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    tabii ki hiçbirşey sağlığınızden değerli değildir ancak, düşüşünüz gayet yumuşak ve aldığınız darbe dışarıdan o kadar da kask katili bir darbe değil.

5. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Geçmiş olsun güzel düşüştü :):) Bu gibi inişlerde sele borusunu en kısa konuma getirmek yani seleyi en aşağıya indirmek gerekir. Kaskı atmaya vs gerek yok. ;) :in:

6. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:

Sele aşağıdaydıda kilit bağlıydı onu çıkarmadım çıkarsam biraz daha inerdi aslında, eğim çok fazlaydı, taşlar o kadar çok ve büyüktü ki kayıyordu bisiklet yani düzgün inmek pek mümkkün değildi zaten. Ama Kadir`i tebrik ediyorum nasıl indiyse ordan artık :D
    Birde biz yolları karıştırdık kimsenin daha önce indiğimiz tepeden indiğini sanmıyorum :D

7. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun bence kaskta sorun yok çünkü sen kaskın üstüne değil bildiğin yüz üstü düşmüşsün :D Tekrar geçmiş olsun çok kötü düşmüşsün

goktugX bunu beğendi.
  8. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Birşey soracağım ama yanlış anlamayın, oradan inerken düşeceğinizi bilmiyor muydunuz? :D

F.Yıldırım ve goktugX bunu beğendi.
  9. Furkan D

Furkan D Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun

10. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    güzel düşüş. zaten bisiklete binmeyi bilmekten ziyade inmeyi veya en az zararla düşmeyi bilmek önemli benim için. bir arabanın 0-100 km değeri beni ırgalamaz hiç, önemli olan önüme bişey çıkınca 100-0 km performansı önemlidir. düşebileceğinizi aklınıza getirmişsiniz, o nedenle de düşmüşsünüz. bisikletin üzerinde hepimiz aynıyız, inip yürüyerek gitmektense bisikletle gitmeyi tercih ediyoruz kimi zaman.

11. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İnan biliyoduk :D

Ama o rampayı geri çıkmak daha zor geldi. Ayrıca zaten arazi inişi için gittik oraya. Düşe kalka öğrenicez üçümüz de daha yeni girdik araziye bu denli yoğun olarak. Yine düşmeden inilirdi ama eğim çok fazlaydı. Bisikleti tutamıyoduk taşlar sağa sola savuruyo falan . Ben yine hafif düştüm de Göktuğ biraz sert düştü Allah'tan birşey olmadı.

12. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    her şey iyi güzel,tamam kaskı da atmaya gerek yok.ne güzel düşmüş kalkmışsınız eğlenmişsiniz de.şu , "bisikletin 2milyar" davası nedir ?.bir türlü anlamış değilim.bisiklet kaliteli olunca kaza ihtimali mi azalıyor.bırakın arkadaşlar böyle şeyleri.
    inen arkadaşı en güvenli şekilde indirmeye çalışmak yerine, bu şekilde kışkırtarak aşağıya inmesini sağlamak çok yanlış bir tutum.dikkat edin.