bu kaski almali miyim

Konu, 'Giyim' kısmında merve acar tarafından paylaşıldı.

1. merve acar

merve acar Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar
    bugun kask almak icin biraz dolastim 23 milyona felan kask buldum kaskin hava delikleri kask ayarida var ama pek korumazmis gibi geliyo bana onu almami onerir misiniz cunku daha gozluk ve eldivende alcam fiyati baya uygun geldi bana?

2. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Fiyattan ziyade biliyorsanız modelini yazın, daha iyi olur. Ben de araştırıyorum bu ara.

3. fatih yazgan

fatih yazgan Yeni Üye

Seviye:
    Fiyatı dert ederek almış olmak için kask almayınız... Dediğiniz gibi güvenmediğiniz bir kaskı da takmayınız o yüzden mümkünse güvenebileceğiniz ve sizi gerçekten koruyabilecek bir kask almanızda fayda var.

Kaskın önemini anlamaya yardımcı olacak bir kazadır.Lütfen okuyunuz.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=82661

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Başka biyere de yazmıştım.

Kaskın 2 amacı var. Kazaya kadar kafanızda bulunması ve kaza anında sizi koruması.

Kaza yapana kadar, kask sizin kafanızda duracak ve bu süre içinde sizinle beraber seyahat edecek. Bu nedenle olabildiğince hafif ve hava kanalları iyi bir model seçmelisiniz. Hafif kask daha az rahatsızlık verecektir, iyi dizayn edilmiş hava kanalları da yaz sıcağında beyninizin haşlanmasını engelleyecek.

Siz düştüğünüz zaman ise kask asıl amacını yapacak. Kafanız yerine kendisi kırılarak darbeyi emecek, sizi koruyacak.

Kısacası, kask alırken maliyeti 2. plana atıp daha iyi bir kask almak her zaman sizin yararınıza olacaktır.

İslam Gölge ve merve acar bunu beğendi.
  5. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    15 gün öncesi böle bir durumdayım kask konusunda bisikletim aldığım yere danistim 30 tl lik kaslar plastikten olduğunu ve kaza anında faydasının çok zararı olduğunu açıkladı plastik kirildiiginda parcalandiginda kafamızı korumayacagini aksine zararı olacağını söyledi kopuk her zaman iyidir limar maarka 525 serisinden aldım çok rahat bir kask tavsiye ederim

Önder AŞIK ve merve acar bunu beğendi.
  6. merve acar

merve acar Yeni Üye

Seviye:
    valla modelini hic bilmiyorum hava deliklerine kask ayarina felan dikkat ettim
    onerilen yaziyida okumustum zaten kaskin oneminin farkindayim bide bisey sorcam ben daha yeni oldugum icin bisiklette pek bilmiyorum kaskin koruyucu ozellikte oldugunu nasil anlariz kaskin disinin cok sert mi olmasi lazim benim baktigim kaskta pek sert gorunmedigi icin ben guvenilmez dedim

7. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kişisel tercih ve maddiyata bakar tabi ama bana soracak olursanız yaklaşık 50 TL'den ucuz 100 TL'den de pahalı kask almak çok da mantıklı değil. Sonuçta hepsi sıkıştırılmış köpükten yapılıyor.

merve acar bunu beğendi.
  8. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kask alırken diğer önemli bir kıstasta rengi bence. Çok koyu bir renk almayın. Çünkü kask, sadece kaza anında darbelere karşı değil, trafikte görünür olmak için de önemli bence. Bu sayede de dolaydı yoldan koruyucu sayılabilir.

Pek çok kaskta ayar yapılabiliyor ama yine de kaskın kendisi kafanıza tam uyması lazım. Neticede onların da S, M, L diye boyları var. Mesela ben Prowell x700 marka, M model kask kullanıyorum. Çok fazla yol katedemedim henüz yeni olduğu için ama memnunum.

Kask takmak güzel, ama en güzeli o kask kafanızdayken kaza yapmamak olsa gerek. Koruyucu da olsa, kaza kötü bi şey.
    Güzel sürüşler dilerim.

merve acar bunu beğendi.
  9. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hangi modelleri tavsiye edersiniz şizofren gibi hissettim :) ÖNDER AŞIK iki tane Olunca bunu ne zaman yazdım diyorum :)

10. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben prowel f55 kullnıyordum kazada beni cok iyi korudu eger olmasayd eminim beyin kanamasına kadar giderdi. prowell in modellerini öneririm fiyatları ise piyasaya göre çok iyi ve renk model secenekleride çok fazla.

yaptıgım kazanın ayrıntılarına ve kaskın sonraki fotograflarına linkten ulaşabilirsiniz

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=83863

merve acar bunu beğendi.
  11. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pişti olduk :D
    Bilinen markalar zaten ateş pahası. Uygun fiyatlı markalardan bir tanesi de bildiğim kadarıyla Prowell. Birçok arkadaşta görüyorum. Ben Alman markası ProFex kullanıyorum. Bulabilirseniz fiyatına göre oldukça iyi bir kasktır. :)

Önder AŞIK bunu beğendi.
  12. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kaskların içinde üretim tarihleri vardır. Belli bir süreden ( uzun yıllar ) daha çok süre rafta yatmış bir kaskda koruyucu özelliğini biraz kaybeder.

merve acar ve İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  13. Hakan Yaş

Hakan Yaş Aktif Üye

Seviye:
    İyi de motosiklet kaskı degil ki bunlar, fiberglass, kompozit gibi maddelerden elde edilsin. Bahsettiginiz komplex içeriğe sahip motosiklet kaskları için geçerlidir. O kaskları elden bile yere düşürseniz kullanılmaz duruma geliyor. Vurma anında vurulan nokta beton gibi taşlaşıyor. Ve kafayı sağlama alıyor.

Bu kasklar bildiginiz sıkıştırılmış köpük.