Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu kask için ne diyorsunuz?

Konu, 'Giyim' kısmında Salih AK tarafından paylaşıldı.

1. Salih AK

Salih AK Yeni Üye

Seviye:
    Olmayan bütçemle!:D bir miktar para biriktirdim ve internetten kask ve eldiven için arama yaptım. Tuzlu sonuçlar arasından

Prowell F-38R Lightning R

40TL fiyatıyla benim için uygun göründü.
    Genelde bu fiyata "yumurta" yada "top" gibi yuvarlak, komik duran kasklara rastladım. Bu ürünler görüntü itibariyle hoşuma gitmedi.
    Tabi ki alma nedenim güvenlik ama açıkcası başıma tas gibi yusyuvarlak bir şey takıp dolaşmak istemiyorum. Kimsenin görmesinden de değil onu merak etmeyin :D pek umursamam ama aynaya baksam kendim beğenmeyeceğim için!
    Herneyse 40TL gibi belki sizin için komik görünen bir rakama sahip bu kaskı alıp taksam sağlayacağı güvenlikten emin olabilir miyim? Bildiğiniz bir eksisi varsa nedir. şimdiden söylerseniz sevinirim.

Hatta doruk bisiklet satıyormuş bu da sayfası
    http://www.dorukbisiklet.com/?cat=1018
    alttaki bir kaç ürün de olabilir. kararsızım.

Bir de dikkat etmem gereken bir ayrıntı varsa söyler misiniz. Pek kask kullanmışlığım yok eğer miğferi kasktan saymazsak...

2. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    prowel marka kask kullanıyorum. düşersem beni koruyacağına eminim.

serdarthenever ve Salih AK bunu beğendi.
  3. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şimdilik bütçeniz buna elveriyorsa bu tip kaskları alın bence, kasksız binmekten iyidir. Bütçeniz elverince Tarık Bey'in söylediği gibi kaliteli kasklara yönelebilirsiniz.
    Ben şu an 25 TL'lik bir kask kullanıyorum. Hiç kullanmamaktan daha iyidir diye düşünüyorum.

4. Salih AK

Salih AK Yeni Üye

Seviye:
    Tarık beyin verdiği linkteki kask hoşuma gitti. Yalnız bir sorum olacak.
    Kaskların dışı metalden yapılmıyor muydu? Bugün gidip söylediğim kaskı inceledim. Dışı plastik gibi bir maddedendi. (belki o fiyat farkı oradan geliyordur.)
    "Üst model kaskların fiyatlarının yüksek olmasının en büyük nedeni hafifliktir ki sizin de buna ihtiyacınız olacağını sanmıyorum." evet doğru tahmin etmişsiniz. Bisiklete hobi olarak binen birisiyim. 100-300 gramın benim için pek de bir önemi yok. Biraz daha para biriktirip daha sağlam bir şey almaya karar verdim bu kask bana fazla güven vermedi. Bir tane sağlam bir şey almak iki tane bundan almaktan daha mantıklı. Haklısınız.

Mustafa bey sizin dediğiniz de mantıklı ama keşke baktığım kask daha sağlam bir malzemeden yapılmış olsaymış.

Semdekor sizin kaskınızın dışı da mı "plastik gibi"? Yoksa metal mi? Oradaki bütün modeller öyleydi(metal değildi). Aynı markayı söylediğiniz için soruyorum. Belki orada olmayan bir modeli vardır...

Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

5. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
  6. Salih AK

Salih AK Yeni Üye

Seviye:
    Nuran Atakan bunu beğendi.
  7. Salih AK

Salih AK Yeni Üye

Seviye:
    Sanırım aradığımı buldum.
    http://www.bhsi.org/

dışı karbon fiber veya platinyum gibi metaller olmadığı sürece, içinde "metal örgü" olmadığı sürece, 300g altı standardını sağladığı ve yumuşak düşüş(çarpma)/havalandırma oranı uygun olduğu sürece ağırlığı, rahatlığı aerodinamiği ve "çıkıntısızlığı" dışında geriye pek bir fark kalmıyor.
    o zaman prowell'in bu kaskı benim için yeterli. Sadece EPU köpükten imal edildiği için üretim üreci zehirli atık oluşturuyormuş ve ağırmış. Gidip alırım.

8. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    evet agırlıgı ve konforsuzlugu sebebiyle almayın diyebilrm sadecee(ilk kaskım ayarı olmayan bi prowelldi...)
    bu aradaa,estagfurllah,neden güliyim..ama ilk yapmanız gereken şeyi sonradan yapmışsınız:)google a sormak:)

Salih AK bunu beğendi.
  9. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    sorduğunuz soruya cevap verene kadar siz doğru yolu bulmuşsunuz:)

10. serdarthenever

serdarthenever Aktif Üye

Seviye:
    Pahalı kask iyidir, ucuz kask işe yaramaz mantığı her zaman doğru değil. Prowell kaskların fiyat performans oranı gayet başarılı, F-55R, F-44R gibi üst modellerinin tasarımları çok güzel. Ayrıca her modelin kendine göre bir M/L ölçüsü var. Mesela F-55R'nin M ölçüsü 55-61 cm iken, F-44R'ninki 54-60. Böylece kafanıza tam uyacak bir model bulmak daha kolay...

11. iCg

iCg Aktif Üye

Seviye:
    alacağınız kask 300g lık çelikten bile üretilmiş olsa eğer kafanıza uygunluğu milimetrik ayarlanabilen ayar aparatına sahip değilse o kaskı kullanmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.bu tip kasklar bir kaza esnasında kulanıcıdan önce yere düşecektir.

12. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Benim kullandığım kask ve eldiveni size önerebilirim tanıdığım bir mağazadan aldım !

Tesco marka gölgelikli-büyüklük ayarlı spor kask : 27 tl
    Sedona 2009 eldiven : 15 tl

Eger ürünler hoşuna giderse alacağın yeri sana yazabilirim ayrıca msn adresini yazarsan daha iyi yardımcı olabılırım ...

Sevgilerimle...

13. Salih AK

Salih AK Yeni Üye

Seviye:
    Dediğim kaskı aldım. Arkasında ayarlamam için radyo tuner gibi bir şey var. Sıkılığını oradan ayarlayabiliyorum. Ayrıca sağda solda ve tokanın olduğu alt kısımda bandı da yaralamam için klipsler var. Tam oturuyor zaten çok sıkmasını da istemem başımda dursun yeter. Önünde gölgeliği de var. içindeki başıma temas eden kısım cırtcırtlı ve sökülüp yıkanabiliyor. Dışında ince bir reflektör çekili.
    Dediğiiz eldivenden aldım Sedona GelTec 15lira. ondan da mennunum şimdilik.